Poltucet trápiacich sa

15.05.2014 / Peter Vretenička
Richard Pánik patrí medzi hráčov, ktorých v Minsku nohy a ruky skôr neposlúchajú podľa predstáv. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Richard Pánik patrí medzi hráčov, ktorých v Minsku nohy a ruky skôr neposlúchajú podľa predstáv. / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Každý hráč v tíme má nejakú funkciu a od každého majú fanúšikovia či tréneri nejaké očakávania. Niektorí ich dokážu naplniť na 200% a niektorí za očakávaniami výrazne zaostávajú. Ktorí hráči sa v Minsku najviac trápia?

RICHARD PÁNIK

Svojim výkonom momentálne vôbec nepripomína posilu z NHL. Túto sezónu sa mu v klube nedarilo a trápenie si priniesol aj do Minska. No schválne, spomínate si na jeho nejakú svetlú chvíľu vo včerajšom zápase? Momentálne na jeho konte svietia tri mínusové body, čo je najviac z nášho tímu. Impulzom pre neho nebolo ani obnovenie spolupráce s Tatarom a Viedenským. Nečudujte sa, ak bude v piatok proti Švédsku až vo štvrtej formácii.

RADOSLAV TYBOR

Pred prípravou o ňom Vujtek prehlásil, že je našim najlepším útočníkom pôsobiacim v európskych ligách, avšak v Minsku ho Miklík či Skokan dokázali zatieniť. Tybor prišiel do prípravy s formou ako hrom a hneď sa aj prezentoval 2 gólmi. Niečo sa ale pokazilo a Tybor prestal byť nebezpečný pre súperových obrancov. V našom včerajšom zápase sa dokonca nedostal do zostavy.

OLLI JOKINEN

Kapitán fínskej reprezentácie odohral sezónu v prvom útoku Winnipegu Jets, kde patril medzi ťahúňov tímu. Platný hráčom bol aj v Soči, kde vybojoval v drese Suomi bronz. Preto sa od neho v Minsku pochopiteľne očakáva, že bude prispievať do tímovej kasy svojou produktivitou. Zatiaľ fínski fanúšikovia čakajú márne.

RETO BERRA

Nie je to tajomstvom, že Švajčiari sa snažia hrať podobne ako grécki futbalisti. Na skóre 1:0. Z hokeja sa tak stáva šachová partia, ktorú rozhoduje nadpriemerný výkon brankára. Reto Berra odchytal túto sezónu 31 zápasov v NHL, no svoju vlasť v Minsku zatiaľ svojimi zákrokmi veľmi nepodržal keď stihol nakúpiť už 9 kúskov. Včera síce vychytal výhru proti Nemecku, od švajčiarskych brankárov sme ale zvyknutí na viac.

BRAYDON COBURN

Túto sezónu odohral v NHL plnú dávku zápasov a patril medzi opory Philadelphie Flyers. Čo sa od neho samozrejme aj očakáva, nakoľko poberá 4,5 milióna dolárov ročne. No v Bielorusku sa mu nedarí podľa predstáv a momentálne je jedným z najslabších článkov kanadskej defenzívy.

ZEMGUS GIRGENSONS

Najväčší talent lotyšského hokeja posledných rokov, zatiaľ v Minsku bodovo mlčí. Gólové hody sa od neho síce nečakajú, ale pri zápasoch Lotyšska by malo byť vidieť, že práve on je tou posilou z najlepšej ligy sveta.

 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár