Desať hokejistov, ktorí v Minsku prekvapujú pozitívne

16.05.2014 / Peter Vretenička
Medzi príjemné prekvapenia MS2014 patrí priebežný líder kanadského bodovania, Rus slávneho mena Viktor Tichonov (vpravo, v bielom, ten ktorý práve strelil gól). (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Medzi príjemné prekvapenia MS2014 patrí priebežný líder kanadského bodovania, Rus slávneho mena Viktor Tichonov (vpravo, v bielom, ten ktorý práve strelil gól). / (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Od Alexandra Ovečkina a iných dobre známych osvedčených ,,značiek“, očakáva body a dobré výkony, snáď každý. No ako to býva počas MS zvykom, zvyknú vyskočiť aj hráči, od ktorých sa bodové žatvy nečakali. Zoznámte sa s hráčmi, ktorí si na zájazde v Bielorusku vylepšujú svoje renomé.  

MICHEL MIKLÍK

Najväčším pozitívnym prekvapením v našom tíme sú jednoznačne výkony Michela Miklíka, ktorého väčšina priaznivcov pred MS odpisovala. Body zbiera pravidelne aj v Minsku a so ziskom 7 bodov (2+5) v 4 zápasoch je najproduktívnejším neruským hráčom na šampionáte. Teší najmä skutočnosť, že sa v minulom zápase úspešne obnovil útok z MS 2012: Tatar-Mikuš-Miklík. Takže svoje bodové konto bude s najväčšou pravdepodobnosťou naďalej zveľaďovať.

ONDREJ NEMEC

Znie to úsmevne, ale úvodný gól zápasu Slovenska proti Česku strelil Nemec. K nemu pridal aj asistenciu a po zápase mal dôvod na úsmev, keďže pomohol k výhre a bol zároveň vyhlásený najlepším hráčom svojho mužstva. Na šampionáte si robí naozaj skvelé meno a momentálne je s 5 bodmi najproduktívnejším obrancom MS.

DANIEL BELLISSIMO

Taliansky brankár, ktorého priezvisko znamená v jeho materinskom jazyku ,,pôvabný“, chytá na MS nad očakávania i tých najoptimistickejších fanúšikov. Pri zatiaľ jedinej výhre Talianska (2:1 nad Francúzskom), bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu. O tom aká je pre svojich spoluhráčov opora, by vám vedeli rozprávať aj za riekou Moravou. Jeho úspešnosť zákrokov po úvodných 4 zápasoch je 92,7%, čo je za tak slabou obranou akou disponuje Taliansko, priam neuveriteľné číslo.

STÉPHANE DA COSTA

Francúzski hokejisti sa hneď v prvý hrací deň postarali o hokejový zázrak. Je ale otázne, či zvesť o ich výhre dorazila do vlasti, keďže pre nízky záujem o hokej si práva na šampionát nezakúpila žiadna tamojšia televízia. Hrdinom zápasu bol dvojgólový Stéphane Da Costa, ktorý svojimi výkonmi v Minsku potvrdzuje, že by ho v Ottawe nemali toľko dusiť na farme a mali by mu dať viac priestoru v prvom tíme.  

JOHNNY GAUDREAU

Johnny je 20-ročný chalan, ktorý v NHL odohral zatiaľ len jediný zápas. Celú sezónu totiž nastupoval za bostonskú univerzitu. Jeho nominácia prekvapila o to viac, že okrem skúseností s mužským hokejom mu chýba aj výška, meria len 173 cm. V bieloruskej metropole však hrá nad očakávania a momentálne je so 4 bodmi na delenom druhom mieste v kanadskom bodovaní svojho tímu.

MIKELIS REDLIHS

Tento lotyšský útočník zaznamenal 8 bodov za celú sezónu v klube Lokomotiv Jaroslavľ. Preto sa od neho čakala najmä poctivá, dobre známa čierna robota. On ale na veľké prekvapenie, zažíva v Minsku bodové orgie, má na konte už 6 bodov. Pri doposiaľ jedinej prehre Lotyšska (proti Nemecku) bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu v zápase. Okrem toho mal nemalý podiel na včerajšej poprave USA, po priam kovbojskej prestrelke 6:5.

KASPARS DAUGAVINŠ

Redlihsov 25-ročný kolega z útoku vletel do šampionátu gólom a asistenciou proti Fínsku. Bol výhlásený najlepším hráčom svojho tímu pri prekvapivom triumfe 3:2. Pre súperov znamená v každom zápase stav najväčšej pohotovosti. Svoje bodové konto zveľadil už na 5 bodov a má tak na dosah prekonanie osobného šesťbodového maxima z MS 2007.

OSCAR MÖLLER

Švédsky tím na týchto MS ešte neprehral a nemalú zásluhu na tomto fakte má bezpochyby aj Oscar Möller. V NHL debutoval už ako 19-ročný, no rovnako rýchlo ako v nej začal, v nej nakoniec aj skončil. Tento 25-ročný útočník hrá už tretiu sezónu v rodnej krajine. Pri dôležitej výhre proti Česku bol najlepším Švédom, momentálne predvádza viac, ako sme od neho čakali. Zatieňuje tak trocha Mikaela Backlunda či Gustava Nyquista. 

VIKTOR TICHONOV

S 9 bodmi najproduktívnejší hráč šampionátu, skvele sekunduje Alexandrovi Ovečkinovi v prvej ruskej formácii, ktorých prekvapivo dobre dopĺňa aj Sergej Plotnikov. Najmä vďaka tomuto útoku Rusi prechádzajú šampionátom nad očakávania a v podstate celý ich tím je jedným veľkým prekvapením MS. Je pravda, že od Tichonova sa body čakali, no určite nik neočakával takúto bodovú explóziu.

THOMAS OPPENHEIMER

Toto meno pred šampionátom nepoznal snáď ani ten najzarytejší hokejový fanúšik. Pre svoj tím je ale v ofenzíve najdôležitejším hráčom, čo ukázal najmä v zápase proti Švajčiarsku, začo bol po zápase patrične ocenený. So štyrmi gólmi je aktuálne spolu s ďalšími štyrmi hráčmi najlepším strelcom turnaja. 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár