Keby bolo keby, alebo Zostava, aká mohla byť

23.05.2014 / Peter Vretenička
Tréneri na striedačke počas družnej debaty.  (photo: SITA/Ján Viazanička)

Tréneri na striedačke počas družnej debaty. / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Hranica medzi úspechom a neúspechom je naozaj tenká. Stačilo v jednej tretej tretine udržať vedenie 3:1, ktoré sme si proti Francúzom vypracovali a mohli sme vyradiť USA vo štvrťfinále my. Pred šampionátom dostal tréner Vůjtek 22 ospravedlneniek. Ktorí zdraví hráči, ktorí odriekli účasť, nám v Minsku najviac chýbali? 

BRÁNKA

Ján Laco nám dáva istotu, akú sme v bránkovisku už roky nemali. Keď na seba oblečie slovenský dres, aj brankári NHL ostávajú v jeho tieni. Preto nás vôbec nemusí trápiť ospravedlnenka Jaroslava Haláka či Rastislava Staňu. Brankársky post bol jediný, kde môžeme s istotou prehlásiť, že nás na ňom netlačila topánka.

OBRANA

V Bielorusku nás najviac trápila obrana a nedisciplinovanosť, Slovensku zaevidovali 40 vylúčení. Ivan Baranka a Tomáš Starosta, ktorí sa rozhodli nehrať bez zmluvy, by boli pre tím veľkou posilou. Z rovnakých príčin náš tím neposilnil po vypadnutí Bostonu Andrej Meszároš, aj keď kým by sa doteperil do Minsku, bolo by pre nás aj tak už po turnaji.

Zranenie si nahlásili Peter Mikuš a René Vydarený, pritom sezónu v klube dohrali. Ľubomír Višňovský nebol oslovený, nakoľko už po MS 2011 v Bratislave ohlásil koniec reprezentačnej kariéry. Milan Jurčina na pozvánku (chvalabohu?) nereagoval. Počas MS zneli názory, že s dvoma kvalitnými bekmi - napríklad Sekerom a Graňákom - by sme určite na medailu siahať mohli. Nuž, možno nabudúce.

ÚTOK

Na MS sme odohrali sedem zápasov, v ktorých sme vsietili 20 gólov, v priemere teda takmer 3 góly na zápas. Mohli sme byť ale v útoku silnejší? Sezónu dohrali, no zranenie si nahlásili Milan Bartovič, Peter Ölvecký, Tomáš Záborský a Tomáš Surový. Kvalitní borci s reprezentačnými skúsenosťami. 

Štefan Ružička nechcel riskovať zranenie, keďže je bez zmluvy. Mário Bližňák bol znechutený sezónou a Branko Radivojevič sa rozhodol pre oddych, rodinu a dobrú prípravu na nadchádzajúcu sezónu. Posúďte sami, či by bol niekto z nich pre nás posilou.

Chýbali by nám? Pravdepodobne by sa na turnaj nedostali napríklad Marek Hrivík s Marekom Viedenským. V útoku boli ospravedlnenky asi skôr na úžitok, než na škodu.

Najlepšia možná zostava

Ako by to zrejme Vujtek poskladal, kebyže sa neospravedlnia zdraví hráči? 

Brankári: Ján Laco, Jaroslav Halák, Jaroslav Janus

Obrana: Ivan Baranka, Tomáš Starosta, Marek Ďaloga, Karol Sloboda, Ivan Švárny, Juraj Valach, Martin Marinčin, Vladimír Mihálik

Útok: Tomáš Tatar, Richard Pánik, Ladislav Nagy, Martin Réway, Tomáš Surový, Štefan Ružička, Tomáš Záborský, Milan Bartovič, Peter Ölvecký,  Miroslav Šatan, Branko Radivojevič, Juraj Mikuš, Michel Miklík, Tomáš Marcinko

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár