Najvtipnejšie mená hráčov v Minsku

27.05.2014 / Peter Vretenička
Z trojice Komarov, Denis Denisov, Ovečkin sa do zoznamu najvtipnejších mien dostal len prvý menovaný, Fín.  (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Z trojice Komarov, Denis Denisov, Ovečkin sa do zoznamu najvtipnejších mien dostal len prvý menovaný, Fín. / (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Aj keď sa do Bieloruska nedostavila elitná česká formácia Mojžiš-Nakládal-Tlustý-Tenkrát-Koukal, určite sa vám občas stalo, že ste sa pri televízii začali smiať a v duchu ste si povedali, že to nie je možné, aby mal dotyčný hokejista naozaj také meno. Prinášame vyhodnotenie turnaja z o niečo netradičnejšieho hľadiska: Ktorý hráč mal v Minsku najvtipnejšie meno?

8. YOHANN AUVITU

V mojich očiach si vyslúžil titul Hokejový Indián, čo je ocenenie nesmiernych hodnôt, nakoľko bola na tomto poste obrovská konkurencia. Veď posúďte sami: Atte Ohtamaa, Tommi Huhtala a Olli Palola sú zdatní protikandidáti. Osobitným zjavom je Kanaďan Nazem Kadri, ktorého meno znie ako povel pre psa menom Kadri.

7. SERGEJ KALININ

Nenechajte sa pomýliť menom, Sergej nie je vymetač podnikov, ale bránkových pavučín. Škoda, že Alexander Kitarov hrá za Bielorusov, určite by im to ladilo. Takto sa musí uspokojiť s Andrejom Zubarevom, ktorý je po ruke, ak by sa pri kalení pobil napríklad s Jířim Sekáčom alebo Vadimom Sipačovom. Inak skúsili ste si už niekedy meno Sergej rozdeliť na dve trojpísmenkové slová?

6. DANNY AUS DEN BIRKEN

Leonidas zo Sparty, Herodotos z Halikarnassu či Protagoras z Abdéry. Kedysi bolo bežné, že mal niekto miesto priezviska názov mesta odkiaľ pochádza. Pri tomto nemeckom brankárovi si poviete, že je podobný los nešťastníkos. Avšak, keď zahrabete v slovníku zistíte, že jeho meno v preklade znamená Daniel z brezy. Nuž, hotový Pinoccio.

5. LEO KOMAROV

Leo je zrejme jediný komár na svete, ktorého nechcú zabiť, keď niekam vletí. Možno preto, že namiesto seba radšej necháva lietať puk. Fínsky mosquito ale nebol jediným zvieraťom v Minsku. Na ľade sa venčili aj Alexander Ovečkin, Jevgenij Medvedev, Dmitrij Orlov, Sergej Bobrovskij a Dávid Skokan. A to všetko pod odborným dohľadom Juraja Valacha.

4. VADIM KRASNOSLOBODTSEV

Kazašského útočníka zdobí šestnásť písmenkové priezvisko, pre ktoré je na drese jednoducho málo miesta a jeho vyslovenie zamestná aj toho najskúsenejšieho komentátora. Ktovie, možno je náš Karol Sloboda s Krasnoslobodtsevom nejaký príbuzný, nakoľko majú obaja slobodu v priezvisku.

3. JACOB TROUBA

Ako už meno tohto amerického obrancu napovedá, veľmi neholduje podkurovaniu pred vlastnou bránou. Trouba radšej vypeká so súperovými brankármi. V Minsku sa tak postaral o dva góly, ale potom sa zbalil a odletel domov. Asi jeho spoluhráč Colin McDonald nezniesol konkurenciu.    

2. DIEGO KOSTNER

Televízni komentátori si ho podľa očakávaní mýlili s hercom Kevinom Costnerom. Spolu so svojim spoluhráčom Vincentom Roccom, majú mená vhodné skôr do nejakej telenovely alebo pornofilmu, než do hokejovej brandže. Filmové meno má aj kanadský obranca Jason Garrison, ktorého priezvisko preslávil učiteľ zo South Parku. Celebrita je aj český obranca Michal Jordán a.k.a. Majkl Džorden.

1. MATTHIAS PLACHTA

Päť porážok zobralo nemeckému výberu v štvrťfinálovej plavbe vietor z plachiet. Jedná sa samozrejme o metaforu, avšak na nemeckej striedačke sme naozaj našli Plachtu, konkrétne Matthiasa Plachtu, ktorému patrí zaslúžené prvenstvo za najvtipnejšie meno z pohľadu slovenského fanúšika.

Do rebríčka sa nezmestili, no zaslúžia si spomenúť aj Sinan Akdag, Ivan Švárny, Miroslav Šatan, Andrej Šťastný, Vladimír Sobotka, Nicolas Ritz, Jonas Dujupik-Lovlie, Jonas Ahnelov, Dick Axelsson, Nikita Osipov, Artemi Lakiza, Konstantin Puškarov, Roman Starčenko, Sergej Plotnikov, Anton Chudobin, Maxim Chudinov, Sergej Širokov, Viktor Tichonov, Rodrigo Lavinš, Dean Kukan a Thomas Rufenacht (rufen=volať, nacht=noc).  

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár