Kto je Joel Campbell

19.06.2014 / Richard Hanzlik
Na ulici by sme Joela Campbella ešte asi nespoznali, on ale pracuje na tom, aby sa to po MS zmenilo.  (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Na ulici by sme Joela Campbella ešte asi nespoznali, on ale pracuje na tom, aby sa to po MS zmenilo. / (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

V prvom článku k skupine Dé som si zatipoval, že víťazom skupiny sa stane Uruguaj a na druhé postupové miesto sa dostane Anglicko. O druhej ráno v nedeľu som si uvedomil, ako veľmi som zlyhal. Asi ako Fico v prezidentských voľbách. Žiaľbohu, našťastie chvalabohu, že jeho zlyhanie potešilo celý národ, kým to moje potešilo iba Talianov a Kostarikačanov, či ako sa obyvatelia tejto krajiny volajú.

Ale aspoň pár vecí som trafil. Medzi najlepších hráčov prvého kola patrili jednoznačne Joel Campbell a Raheem Sterling. A teda Pirlo, ale s tým sa tak trocha počítalo.

Kostarika

Prvé ozajstné prekvapenie sa udialo v sobotu večer, keď hladina promile na Slovensku vzhľadom na mnohé spoločenské udalosti spojené s letom, pivom, teplom, chlastom, neexistujúcimi morálnymi zábranami a pod. dosiahla rovnaké skóre ako počet inkasovaných gólov v bránke Uruguaju. Ten síce viedol, ako inak po penalte, ale čo z toho, keď jeho snaha končila v mentálnej rovine. Suárez pobehoval po postrannej čiare, ale nakoniec sme sa ho na ihrisku nedočkali. Cavani si okrem penalty zahral schovaný-neschovaný, ale nikto ho nehľadal.

Ale pochváliť treba aj súpera, ktorý odohral životný zápas a najmä Joel Campbell dal Wengerovi signál, že s ním v prípravnom kempe musí počítať. Postupové predikcie sa teda radikálne zmenili a Uruguaj bude musieť vytiahnuť Suáreza, nech je už v akomkoľvek stave.

Taliansko

Tradične silná hymna a po nej kolotočárske Itááálijáááá, Itáááliíjáá, známe z Formuly 1 prebralo o polnoci v sobotu asi každého fanúšika futbalu a štrikovania. Anglicko vôbec nezačalo zle, najmä liverpoolske duo Sterling-Sturridge robilo vetry pomalšej obrane azúrových. Keď už človek zaspával, udreli Taliani po Pirlovom geniálnom nedotyku. Čoho sa on nedotkne, premení sa na gól. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, presne ako v RPčke na Pokeci, a Sturridge začal napĺňať moje predpoklady najlepšieho strelca skupiny.

Druhý polčas v tropickom počasí a vlhkosti vzduchu skoro ako na teen diskotéke sa niesol v snahe bielych prikloniť misku váh na svoju stranu. Z omylu ich vyviedol hráč, ktorý sa nevie ani do rozlišovačky obliecť - SuperMario. Zrazu to vyzerá tak, že zápasom skupiny bude súboj Anglicko - Uruguaj a v ňom minisúboj Anglicko - Suárez. Máme sa na čo tešiť.

Doskakavenia, priatelia.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár