La Venganza, odplata po kolumbijsky

19.06.2014 / Denis Bohumil Schvarcz
Celebración. (photo: SITA/AP Photo/Fernando Vergara)

Celebración. / (photo: SITA/AP Photo/Fernando Vergara)

Je to príbeh dvoch žien. Helena je krásna, bohatá, ale nešťastná žena v zrelom veku. Od narodenia trpí srdcovou chorobou. O druhej žene, Valentíne, si každý myslí, že sa živí prostitúciou. Nikto netuší, že v skutočnosti sa ako boxerka venuje nelegálnym zápasom. Telenovela sa volá La Venganza, Odplata. Menej súvisiaci názov s dianím v skupine C som nenašiel, aj keď som sa snažil.

Finále skupiny

Žiadne dva zo štyroch zúčastnených tímov proti sebe doteraz nikdy nenastúpili. Nečudo, celky z Latinskej Ameriky, Afriky, Európy a Ázie sa stretávajú naozaj takmer výhradne počas záverečných turnajov MS. Navyše, zlomyseľný osud ich kopačky doteraz neskrížil. Vzájomne sa spoznávajú, no to nebráni analytikom na internetoch vyčísliť po prvých zápasoch ich šance na postup.

Vedeli ste, že ak pri súčasnom formáte tím vyhrá prvý zápas v skupine na MS má 85% šancu postúpiť do vyraďovacích bojov? Naozaj, tak to je. Naši hrdinovia sú na tom ešte lepšie. Asi vzhľadom ku kvalitám oponentov sa dnes stretnú Kolumbia a Pobrežie Slonoviny, pravdepodobní postupujúci. Kolumbia má prepočítanú pravdepodobnosť 98,37% a Drogbovci celých 72,86%, že sa dostanú do osemfinále. 

Kolumbia dnes spečatí postup, prinajmenšom dva banány od nej dostane každý skupinový súper. Salomon Kalou a Gervinho sa zmôžu maximálne na jeden, dva obraty za dva zápasy sa im uskutočniť nepodarí. 

Bitka o nádej

Keď prvý zápas na MS nevyhráte, neznamená  to, že nemáte šancu. Viď Slovensko a zápas proti Novému Zélandu pred štyrmi rokmi. Pravda, na rozdiel od Japonca, udreli sme proti All Black aspoň ixku. Japonci proti Afričanom viedli, no svoj zápas do úspešného konca nedoviedli. Zaslúžili si preto prudký pokles pravdepodobnosti postupu, na 12,52%.

Gréci, napriek tradične neplodnému útočnému výkonu sú v dnešnom zápase o predposledné steblo nádeje miernučkými favoritmi. Verí sa im na 16,25% že skončia v grupe najhoršie druhí. Ja si myslím, že dnes znova žiaden gól nedajú. Ale ani jeden nedostanú. V zápase, ktorý skončí na šance ešte biednejšie, ako Irán - Nigéria, to bude nuda-nuda. 

Zostavovatelia rozvrhu dnešok nemohli naplánovať lepšie. O šiestej Kolumbia v pokračovaní svojej spanilej šampionátovej telenovely a proti nim Yaya Tourého....družiny. Zápas, ktorý by ste si pozreli, len keby ste museli (Jap - Gre) o polnoci. Dnes ponocovať ozaj netreba. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár