Aj v tretí deň ide v grupe B oveľa

23.06.2014 / Vlado Kurek
Budú sa Chiľania radovať aj dnes proti Nizozemcom? (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Budú sa Chiľania radovať aj dnes proti Nizozemcom? / (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Posledné dva zápasy v skupine majú jedno spoločné. Hrá sa v nich o budúcnosť. V jednom o turnajovú, v druhom o tú dlhodobejšiu. Kto má v nich aké šance?

Holandsko – Čile

Obidve mužstvá majú výraznú motiváciu, chcú sa vyhnúť Brazílii v osemfinále a predĺžiť si pôsobenie na turnaji. Vtipné však je, že v tejto chvíli nik nevie ako dopadnú samotní kanárikovia a či budú čakať na svojho súpera z prvého, alebo z druhého miesta. Myslím si, že je to vlastne jedno. Obidve mužstvá majú všetky predpoklady  žlto-zeleným ostrihať krídelka a poslať ich tam, kde už sú -  domov.

Pre hráčov Čile je priebeh turnaja naozaj pikantný. Finále skupiny je pre nich zároveň virtuálnym finále turnaja. Veď ak by nechali za sebou úradujúcich majstrov a vicemajstrov tak je naozaj na mieste otázka, prečo by nemohli byť majstri sveta? Odpoveď Nemecka si nechajme na neskôr.

Holandsku stačí na prvé miesto bod, takže je pravdepodobné, že svojím spôsobom uvidíme reprízu prvého zápasu so Španielskom. Fyzická hra, založená na krídelnej aktivite a efektivite útočného dua proti mužstvu, ktoré rado drží loptu, avšak nebojí sa ani osobných súbojov.  Padne opäť veľa gólov? Zadarí sa Oranjes aj bez Van Persieho?

Austrália – Španielsko

Austrália svojím druhým zápasom obhájila svoju účasť na šampionáte. Strelila dva góly, jeden z nich naozaj prekrásny a dlho hrala úplne vyrovnanú partiu s Holandskom. Som zvedavý, či ukážu zabijácky inštinkt a budú v Španielsku cítiť zranenú šelmu, z ktorej môže byť parádna trofej.

Tak isto som zvedavý, čo ukáže Španielsko. Mnohých sklamala forma Barcelončanov, iní tvrdia, že Casillas to nevychytal, mne zatiaľ vychádza ukazovanie vinníka na trénera. Bol som veľmi nemilo prekvapený, akú zostavu postavil na druhý zápas a ako v oboch striedal. Verzia „atletico“ s Kokem a Villom v základnej zostave sa priam pýtala. Ťažko očakávať úplnú zmenu herného štýlu v takomto zápase, ale mnohé sa dá naznačiť

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár