Kto naloží Argentíne?

25.06.2014 / Mišo Hudák
Sledovanie skupiny F na výstižnom obrázku. (photo: SITA/AP Photo/Bruno Magalhaes)

Sledovanie skupiny F na výstižnom obrázku. / (photo: SITA/AP Photo/Bruno Magalhaes)

Ľudia po celom svete sa tešia z ofenzívneho fodbalového turnaja plného veľa gólov. Samozrejme, štyri krajiny na pokraji humanitárnej aj športovej katastrofy, združené v skupine F, strelili v štyroch vzájomných zápasoch spoločne menej gólov ako Nemecko, Francúzsko či Holandsko po dvoch kolách.

Množina F je bezpečne najprotivnejšia a najimpotentnejšia zo všetkých

Zhrňme si doterajšie poznatky z brazílskeho mesačného majstrovstva:

- FIFA je manipulatívna, vysoko zisková organizácia s maximálnym benefitom pre hŕstku zúčastnených a minimálnou sociálnou integritou
- fodbal sa spreneveruje svojej histórii, modernistické výstrelky v podobe jednotných dresov alebo časového obmedzenia sú v príkrom rozpore so stredovekými tradíciami zápolenia stoviek obyvateľov dedín a miest, o zámene prasačej hlavy za šitú guľu, alebo nulových úmrtiach spomedzi súťažiacich nehovoriac
- od polovice júla nebude možné ozdobovať kávy, torty a iné sladkosti šľahačkou v spreji, dostupná by mala byť na jeseň
- v prípade súboja Argentína - Brazília budú nasadené dve skupiny rozhodcov, aby obe družstvá mali šancu na víťazstvo
- vznikla táto reklama

Keď už namiesto fodbalistov vstúpili do priebehu majstrovstiev funkcionári, organizátori a najmä rozhodcovia, otrlých priaznivcov neodradí ani žreb, ktorý by pri celkom pravdepodobnom scenári rovnosti bodov a skóre a vzájomnej remízy Iránu s Nigériou rozhodol o postupujúcom do osemfinále. To je ešte prijateľná možnosť.

Postup s jedným gólom?

V prípade nerozhodného bezgólového výsledku Nigérie proti Argentíne, alebo akejkoľvek prehre na nulu (a prípadnom šťastnom žrebe) by africké družstvo postupovalo zo skupiny ďalej aj napriek tomu, že strelilo jediný gól. Analogický postup v prípade priaznivého losovania by čakal Irán, ak by zvíťazil nad Bosnou a Hercegovinou 1-0 a Nigéria by proti Argentíne nebodovala. Pripomeňme si na tomto mieste napríklad Chorvátsko, ktoré je mimo hry aj napriek tomu, že šuplo do bránky viac lôpt ako zriadenci zo sektora F spoločne. A smutných produktívnych družstiev bude viac.

Nech to dopadne akokoľvek, začiatok Ramadánu pripadá na 28.júna. Týka sa viacerých popredných hráčov, ale najmä väčsiny družstiev Alžírska, Iránu, Bosny a Hercegoviny a čiastočne Nigérie. Skĺbenie náboženského sviatku vyžadujúceho pôst s prípravou profesionálneho športovca na špičkový výkon roka a nevhodnými klimatickými podmienkami môže pribrzdiť, alebo rýchlo ukončiť ďalšie pôsobenie ktoréhokoľvek tímu, ktorý si Argentína vezme zo skupiny F so sebou.

Argentíne prajeme veľa nadstavených minút, v ktorých im spravodlivo naložia góly fodbalovejšie družstvá.

Mišo Hudák

Mišo Hudák

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár