Pondelkové tréneroviny: Z pivnej ligy liga tipérska

14.07.2014 / Richard Hanzlik
Česť dostať sa na prvú fotku prvých nových Trénerovín novej sezóny dostali Otto Szabó z FK DAC 1904 Dunajská Streda a Moses Daddy Simon z AS Trenčín.  (photo: SITA/Tomáš Somr)

Česť dostať sa na prvú fotku prvých nových Trénerovín novej sezóny dostali Otto Szabó z FK DAC 1904 Dunajská Streda a Moses Daddy Simon z AS Trenčín. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Nová sezóna prišla skôr, ako sme si stihli odkrútiť letné dovolenky, opáliť sa podľa trička a oddýchnuť nielen od našej ligy. Tento čas nám viac ako dostatočne spestril Mundial a Merčiakova hlavena skoro každý deň. Mesiac špičkového futbalu nech je len predohrou toho, čo príde. Zápasy plné nasadenia, pekného futbalu a férového boja, samozrejme všetko tak nejak po slovensky.

Čo prinesie nová sezóna? Opýtal by sa nejeden fanúšik mailom na komunikačnom oddelení SFZ. Ak by to naozaj niekto urobil, prišla by mu táto odpoveď: "V sezóne 2014/2015 chceme náš futbal dostať opäť o krok bližšie tomu svetovému, vychovať talenty pre reprezentáciu a vrátiť na tribúny fanúšikov. Kolega, ktorý má toto ma starosti je však na dovolenke, takže výsledok nevieme momentálne zaručiť. Okrem iného chceme aj naďalej bojovať proti chuligánom, ktorých za momentálny stav ligy viníme asi najviac."

Jediná istota teda je, že po sezóne spoznáme majstra a niekto z ligy vypadne. Z pivnej ligy sa vďaka novému hlavnému sponzorovi možno stane liga tipérska. V dvoch riadkoch si takto ja zatipujem poradie. Ak máte iný názor, dajte vedieť v diskusii alebo súhlaste s tým mojim:

1. Slovan 2. Trenčín 3. Spartak 4. Žilina 5. Senica 6. Banská Bystrica 7. Košice 8. Myjava 9. Podbrezová 10. Ružomberok 11. Dunajská Streda 12. Zlaté Moravce

Slovan - Podbrezová 2:1

Najzaujímavejšieho, ale aj najnabudenejšieho súpera schytal na úvod majster N. Vždy je super, keď okruh okukaných mužstiev niekto oživí a tento rok by to mohla dokázať práve Podbrezová. Slovan sa pred sezónou klasicky refreshol s cieľom urobiť dieru do Európy. Dúfajúc, že táto aktivita neskončí ako stavba Tehelného poľa - urobili prvú dieru a tým to celé skončilo. Túto úlohu dostal najväčší český Nemec v hre - Franta Straka. V prvom zápase ho jeho Vengaboys nepotešili a svoje dresy slušne prepotili, aby dokázali vyhrať. Zásluhy berie Milinkovič za všetkydva góly, ale za výkon treba pochváliť hostí. Alebo sa Slovan šetril na čempijnz líg? Uvidíme v utorok.

Senica - Myjava 1:0

Aj tento rok sa zotrikrát odohrá také malé derby na Záhorí. Po kúpení licencie, resp. postupe do súťaže sa stali obidvaja pevnou súčasťou ligy a Myjava jedným z najsympatickejších tímov. Senica má zas Pirošku. Nováčikovská eufória Myjavy skončila v momente Hudecovho odvolania, a tak sa tentokrát tešil Happal. Čo keď bol malý, tak patizóny papal. Ale ako správny Čech, trávu pochváliť umí.

Ružomberok - Žilina 0:1

Korene ružomberského futbalu sa datujú do časov, kedy bača kopol ovcu do zadku. Kto by to bol vtedy povedal, že aj tento klub raz vyhrá titul. Naša liga je otvorená každej srande. Jedna taká sa diala minulý rok na úkor Žiliny, ktorá v ligovej premiére u rivala musela vyhrať. Mala to na svoje šťastie o Ďubeka + Tawambu ľahšie a túto výhodu premenila na tri body. Herne síce nič moc, ale v roku 2218 to bude každému jedno. Alebo už vo štvrtok. Ružomberok to tento rok bez svojho marginálotvoriča ľahké mať nebude a Žilina len ťažko podlezie latku, ktorá je od minulej sezóny proklatě nízko.

Košice - Banská Bystrica 1:2

Šok kola. Senzačná výhra. Zbíjačka na východe. Držiteľ pohára padol. Mal ši branic. Bystrica vyhrala v Košiciach a zaznamenala lepší štart ako Jan Hus. Tofiloski urobil tú svoju tofilovku a body idú autobusom do stredu malebnej krajiny. Inak ich obidvoch tipujem aj na stred malebnej tabuľky.

Trenčín - Dunajská Streda 2:1

Obidve mužstvá pred koncom ligy miešali karty na špicoch tabuľky a predpokladám to aj teraz. Trenčín si dokonca robí zálusk na titul, Dunajská padne, ak vyschne majiteľov kohútik. Alebo majiteľ. V zápasoch na umelej sa Trenčín mýli oveľa menej, ako Iľko pri predpovedi, a tak sú prvé tri body doma. Dunajská, ako pomyselná Barbara, by sa mala sústrediť na Moravce, to bude pre tento rok ich Erik Aresta.

Spartak - Zlaté Moravce 3:0

Stretne sa podnájomník a nájomník...  To nie je vtip, ale úvod do deja. V Moravciach si Spartak zgustol na svojom súperovi z Malty a v dobrej nálade s posilneným kádrom bol jasným favoritom aj v dohrávke. Moravce už dlhšie oscilujú nad priepasťou zostupu. A keď nie bodovo, tak aspoň pocitovo. Poznáte ten pocit, polovica národa si o niekom myslí, že je senilný, ale predsa len sa stane prezidentom hlavy štátu. Zápas jednoznačný, vylúčenie brankára hostí bolo iba katalyzátorom deja. #topoftheleague

TOP

Bystrá Bystrica za jedinú výhru vonku a jediné prekvapenie kola.

FLOP

V prvom kole nikto, aby som týmto hodnotením niekomu nepokazil sezónu, kariéru, život. Ale o týždeň už naostro.

Tréner kola

Všetci, ktorí dokázali v prvom kole zvíťaziť, lebo to je najvác!

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár