Pondelkové tréneroviny: Gól ako z tréningu

21.07.2014 / Richard Hanzlik
Zľava: Rozbehnutí Ľubomír Korijkov z MFK Košice a Bojan Letić z MŠK Žilina počas zápasu 2. kola rozbehnutej jesennej časti ročníka 2014/2015 Fortuna ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. (photo: SITA/Milo Fabian)

Zľava: Rozbehnutí Ľubomír Korijkov z MFK Košice a Bojan Letić z MŠK Žilina počas zápasu 2. kola rozbehnutej jesennej časti ročníka 2014/2015 Fortuna ligy medzi MŠK Žilina a MFK Košice. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.

Story kola

Nie, nedám sem vyrovnanie Podbrezovej proti Myjave, to je len taká pikoška. Pozastavím sa na chvíľu pri Euroligách, v ktorých tohopolčasu máme štyroch tipujúcich. Túto výsostne letnú chvíľu si treba vychutnať ako kvalitný ríbezlák v 30-stupňových teplotách. Najlepšiu pozíciu pred odvetami má Trenčín, ktorý svojho súpera z Noveho Sadu nešetril a bez pardónu mu na cestu na Jadran pridal 4 kúsky čevabčiči. Už len rýchle angažovanie Freda a Davida Luiza by mohlo znamenať problémy s postupom pri prechádzke ružovým sadom. Hull City bude zaujímavým súperom v ďalšom predkole. Ocení každý futbalový kajšmentke. Fíha, anó!

Potom tu je Slovan v tej najlepšej lige, Lige Majstróf. Domáca výhra proti Novým Svätým jenna nula je ošemetná a v odvete sa to môže skončiť hocijako. K tomu aj tá hra Slovana nie je príliš vábivá. Jeden z desiatich zubárov ju dokonca neodporúča. Možno aj preto sa ligový duel proti AS preložil na inokedy. Ale aj tu to tipujem na postup Slovanu, inak Straka poletí nach Deutschland. Navyše žreb je aj v ďalšom kole súcitný viac, ako by sa patrilo.

Spartak si priviezol zo Zestafoni remízu bez gólov a hlavne bez zažívacích problémov. Z videného na youtube live streame je ale jasné, že odveta bude ťažká ako vedomostný súboj Žiga Pálffyho s Marekom Hamšíkom. Inak, ďakujeme U€FA za milú pokutu.

No a nakoniec Košice. Ich zaradanie na koniec tejto minirubriky dáva tušiť, že ich šanca na postup po domácej prehre s Libercom 0:1 je menšia ako Mečiarove preferencie. Ale stať sa môže všeličo. Na záver by sa patrilo povedať, že postup prajem všetkým štyrom zástupcom, čo však nie je tak úplne pravda :) Dosť bolo Európy, dajme si tej našej.

Podbrezová - Myjava 1:2

Najmladšie ligové mužstvá s prehrou v prvom kole sa stretli v zápase, ktorý má na youtube viac videní, ako je ligová návštevnosť za 10 kôl. A to len vďaka gólu ako z tréningu. Po rozohrávke hneď sólo na brankára a za chrbtom vás naháňa celé mužstvo súpera. Keby mohol, vybehne aj Gergely. Catch me if you can. Asi to bolo podľa pravidiel, ale ešte som to nevidel.

Ale je to zaujímavé ponaučenie pre hráčov Myjavy, ktorí si oslavu gólu dosýta užili s celým realizačným tímom a možno aj pomýlili s osviežovacou pauzou. Povzbudení touto "krivdou" ale zabojovali a vďaka Sládkovi si odnášajú tri body. Podbrezová opäť nezvládla záver zápasu, ale to je asi tá nováčikovská daň. Podľa Ministerstva financií je to práve ona, ktorá má zaplatiť vlaky zadarmo pre študentov a dôchodcov.

Banská Bystrica - Senica 2:2

Povedali by ste si, dva nula vyhrávajú, súperovi vylúčia hráča, to bude lahoda. Vypnete live prenos a pustíte si radšej Tour de France alebo skočíte okopať patizóny na záhradku. Večer si spálení pozriete na jednom z dvadsiatich kanálov šport a neveríte vlastným očiam. Hriadeľovú ešte nevyhodili a aj vo Fortuna lige sa dejú zázraky. Bystrica to nakoniec otočila. Teda neotočila, iba vyrovnala, ale za tejto situácie má bod hodnotu zlata. Kouč hostí to hodil na neskúsenosť mužstva, ja by som to hodil tak trochu aj naňho.

Zlaté Moravce - Ružomberok 1:1

Tímy, ktoré v prvom kole nepresvedčili a rovnako tak ani pri reparáte. Celý ročník si teda budú musieť zaplatiť a skúsia to na tretí pokus v máji :) Obidvoch som pasoval za rytierov zostúpivšieho rádu a touto remízou len potvrdili fakt, že budú stáť plece pri pleci. Ak by sa hral zápas iba na jeden polčas, radovali by sa domáci. O tri body sa v druhom polčase báli natoľko, že súper jednoducho musel vyrovnať. A keď musíš, tak musíš. Vtedy je dobrý aj lopúch.

Dunajská Streda - Spartak 0:0

Dilema, akú riešil Látal v odstavci nasledujúcom, robila nočného spoločníka aj Jarábkovi. Koho postaviť v Dunajskej? Zostava sa oproti Zestafoni trošku obmenila, ale pred vynikajúcou kulisou bol Spartak aj tak kvalitnejším a herne vyspelejším mužstvom. Za remízu môžu domáci ďakovať 110-temu výročiu založenia klubu, štastiu a brankárovi. Bodaj by takýchto zápasov bolo v lige viac. Hlavne čo sa návštevnosti týka. A feferóni len potvrdili, že ich vypadnutie z ligy minulý rok by bolo z tohto pohľadu radosťou inou. Bol by to smútok.

Žilina - Košice 4:1

Po výhre v prvom kole vonku bola Žilina doma favoritom. A navyše Košice mali v nohách pohárový zápas, čo žiadny hráč Fify nemá rád. Šráci sú unavení, najlepších chcete šetriť do odvety, ktorá ale nemusí vyjsť a máte prd. Toto sa asi honilo hlavou Látalovi. Žilina zvládla zápas ako za starých čias a hra zniesla aj kritické nároky klobáskových fans. Young Boys v žlto-zelenom potešili a Guľa si podľa všetkého môže konečne vydýchnuť. Priebežná pole position je doma a ak zoberie tri body aj zo Senice, dáme ho na titulku Trénerovín. Tak sľubujem. Košiciam strata bodov vadiť nebude, ak by sa im podarilo prejsť cez Liberec.

Zápas Slovan - Trenčín sa presunul a odohrá sa neskôr. Raz určite áno.

TOP

Ten gól Podbrezovej. Na prvý domáci sa nezabúda, na tento už vonkoncom nie. Ako povedala jedna naša Miss - funny... for me, it is funny... like funny.. Nehehe. A druhý top, teda taký topík, bola divácka návšteva v DS.

FLOP

Senické holiday info v závere zápasu.

Tréner kola

Hrnčár za comeback ako Maduar.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár