Pondelkové tréneroviny - Dva kiksy, tri iksy

28.07.2014 / Richard Hanzlik
Sprava Moses

Sprava Moses "Who´s your" Daddy Simon z AS Trenčín a Ľuboš Kupčík spod Brezovej v mužnom súboji tretieho kola. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.

Story kola

Kolo bez derby Spartak - Slovan. Tentokrát kvôli pohárovým povinnostiam oboch súperov. Ďalšie pojednávanie je odročené na dobu neurčitú a súdruhom určite odľahlo. Nemuseli totiž narýchlo (je leto, ľudia sú na dovolenkách a DDL sa blížil) vymýšľať riešenie, ako zakázať prítomnosť fanúšikov jedného z táborov. Takže predpokladám, že náhradný termín bude vyberaný s ohľadom na túto skutočnosť. Inak, pracujúca Slovač si môže ruky mädliť. Nemuseli sa pozerať, ako z ich daní štát platí prítomnosť 25 000 policajtov na zápase. Takže zostane viac pre školstvo, zdravotníctvo a budú istoty.

Senica - Žilina 1:1

Tento zápas začnem slovami chvály na adresu trávnikára v Senici. Už aj tréner hostí pochválil jeho výkon. Ak to takto pôjde ďalej, vytvoríme rubriku Trávnik týždňa alebo by ho mali aspoň zaradiť do jedenástky kola. V zápase tímov z čela ligy držala v rukách taktovku Žilina, ktorá začína pripomínať tú Žilinu, za ktorú sa ani Slotta nemusel hanbiť. Ešte tak nájsť Slottu, za ktorého by sa ani Žilina nemusela hanbiť. Dobrý terén podporuje kvalitnú kombinačnú hru, o ktorú sa hostia snažia. S odstupom času môžu len ľutovať, že nedokázali v prvom polčase skórovať viac ako raz. Vyrovnanie domácich bolo v súčte oboch polčasov zaslúžené, aj keď ohľadom penalty bude diskusia dlhšia, ako pri výsledkoch Superstar.

Banská Bystrica - Myjava 0:0

Fodbal bez gólov je ako pracovný týždeň bez víkendu, Kolesík bez lístkov, burger bez hranoliek alebo štúdio Ligy majstrov bez Borbélyho Ladislava. Takže, keď nepadne gól, dosť to naserie. Tak ako v tomto zápase, v ktorom si vyhrať zaslúžil každý. Každý, kto by dokázal skórovať. Šancí by aj bolo, ale niekedy ani tá motyka nevystrelí. Ale keď vystrelia také hrable, to je fakt šupa. S deľbou bodov boli nakoniec spokojní obidvaja tréneri, tak prečo kaziť idylku nejakou nič znamenajúcou výhrou.

Ružomberok - Dunajská Streda 1:1

Povolanie brankár je veľmi špecifická vec. Ochota hádzať sa o zem cca 20-krát za zápas, potom asi 100-krát každý deň na tréningu je jedna z vecí, ktorú som doteraz nepochopil. Do tohto okruhu patrí napríklad aj verejná správa alebo fakt, prečo Kvetka Horváthová už 15 rokov vstáva každé ráno 3:30 do Telerána. Nič to však nemení na tom, že som rád, že sa nájdu ľudia, ktorých baví byť brankárom. Títo brankári, keďže ich je asi 11-krát menej ako hráčov v poli, potom držia spolu. Je to taký cech. Pekne sme to mohli vidieť v zápase Ružomberka proti Dunajskej Strede. Najprv sa začervenal brankár domácich a hostia viedli. Druhému brankárovi prišlo jeho kolegu ľúto, a tak urobil chybu aj on. 1:1, ende, schluss. Inak k zápasu. Fanúšikovia oranžových si musia pomaly zvykať, že ich mužstvo nie vždy bude favoritom a hra z minulej jesene je minulosťou, ako Balotelliho talent.

Košice - Zlaté Moravce 1:3

Zatiaľ najhorší úvod sezóny si do denníčkov zapísali fanúšikovia Košíc. Z troch zápasov získali dokopy nič a tento víkend im spestrili Zlaté Moravce. Určitú rolu v tom zohráva aj účinkovanie v Európe, ale tak odtiaľ-potiaľ. Pritom výkony v spomínanej Európe neboli vôbec zlé, napriek bulvárno-retardovano-nepochopiteľným hedlajnom o debakli v Liberci. Veď Bohumil tam bol pozrieť a on inak písal. Látal nechal oddychovať zopár kľučových hráčov, a tak Moravčania vymaľovali už do polčasu. Taký kľúčový hráč je dôležitá vec hlavne po tréningu, keď sú zamknuté šatne a kľúče má práve on. Výhra pomerne prekvapivá a radosť najväčšiu z nej musí mať generálny partner ligy. Moravce musia nazbierať body, pretože ich jar býva ošemetná. Košice sa môžu sústrediť už len na ligu a nižšie sa už ísť nedá.

Trenčín - Podbrezová 2:0

Pondelkový výlet do sveta zelených trávnikov, potetovaných futbalistov a burácajúcich štadiónov ukončíme v Trenčíne. Domáci už sa zobudili po prespanom zápase v Novom Sade, aj keď proti Podbrezovej to miestami vyzeralo na mikrospánok tureckého kamionistu prevážajúceho šúšťákové súpravy z Istanbulu do Vladikavkazu. Ak by hostia dokázali využiť najmenej jedno zaváhanie domácej obrany, asi by aj bodovali. Nakoniec však zvíťazila individuálna kvalita domácich a tí kráčajú ligou bez straty bodu. Aj keď Baeza bude ťažké nahradiť.

TOP

Senický trávnik, Jeličova gólová séria.

FLOP

Lešnovský a Penksa. Sorry páni, ale nebolo príliš z čoho vyberať. Ale aj zlá reklama je reklama.

Tréner kola

Guľa, pretože sa na mužstve začína prejavovať jeho rukopis. Zostáva len dúfať, že nie je dysgrafik.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár