VSŽ vs Martimex 3:4

02.08.2014 / Mišo Hudák
Košice a Martin sa stretli aj v playoff minulej sezóny Extraligy.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Košice a Martin sa stretli aj v playoff minulej sezóny Extraligy. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Rozkorčuľovanie pred zápasom sezóny proti Slovanu zabezpečil Martin. Veď čo iné by mohlo byť udalosťou roka, ako športové zápolenie, na ktoré sa zídu tisícky obetí, aby za svoje ekonomické, sociálne, osobné aj intímne problémy verejne obvinili vládny hokejový klub z hlavného mesta.

VSŽ vs Martimex 3:4

Martin hral v Košiciach nečakane rýchly a pekný hokej. Herná, strelecká a v závere aj gólová prevaha plne a spravodlivo vypovedajú o celom stretnutí. Snáď to šikovným chlapcom vydrží aj po novembri, keď im začnú meškať výplaty.

V nepôvodnom Vežet drese korčuľovali takmer všetky letné akvizície okrem Lapšanského. Drgoň s Jánošíkom sa na štandardy miestnych obrancov z posledných rokov pohybovali dostatočne sviežo, Philipp pri presilovkách ukázal rozvahu a pokoj (aj keď mimo toho dostal osobný trest), Kolena trafil z trestného strieľania žrď. Brankár Melicherčík výborne pracuje s hokejkou, spolu s Hylákom, ktorý odchytal prvých tridsať minút, ukázali niekoľko nadreálnych zákrokov, keďže Martinčania dokázali v pravidelných vlnách rozoberať domácu obranu. Pri nepatrne vyššej efektivite mohol Martin rozhodnúť zápas už v polovici stretnutia.

Bartoš je kapitán, Spilar dal krásny gól, Klouček dvakrát bručal na trestnej, Sojčík bol najlepším hráčom Vežet, ktorí hrali v nezvyčajných bielych prilbách. Biela bola aj plocha bez jedinej reklamy. Bez emblému generálneho sponzora v stredovom kruhu sa núkalo niekoľko nových názvov najvyššej súťaže. Sieť Záložní Beáta Extraliga, hm?

Klub opäť vyvesil majstrovskú vlajku bez účasti verejnosti, visí ich teraz pod strechou osem, oslavný baner pripomínajúci sezónu 1994/95 chýba.

Martinčania hrali v minimalistických bielych dresoch s krstnými menami namiesto priezvisk. Predstavte si, že všetci hráči sa volajú rovnako! Dvadsaťtri Martinov! Na rukávoch mali drobné slovenské vlajky, k veľkoobchodu so záhradnou technikou a nábytkom pravdepodobne pribudla aj Matica Slovenská.  

So začiatkom novej sezóny budeme nazývať družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže menami z čias ich najväčšej slávy. Tu je ich abecedný prehľad:

20

Dukla Trenčín

Chirana Piešťany

Iskra Smrečina Banská Bystrica

Lokomotíva Bučina Zvolen

Martimex Martin

Plastika Nitra

Poprad-Tatry

Slovena Žilina

VSŽ Košice

ZVL Skalica

Mišo Hudák

Mišo Hudák

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár