Nederland United

06.08.2014 / Stewo Biroš
Shinji Kagawa aj Javier Hernandez ešte krepčia za United,  sú vraj ale na odpal. (photo: SITA/AP Photo/Tony Ding)

Shinji Kagawa aj Javier Hernandez ešte krepčia za United, sú vraj ale na odpal. / (photo: SITA/AP Photo/Tony Ding)

Manchester United s parádou vyhral International Champions Cup /finále United-FC Liverpool 3:1/ úspešne vršiac svoju hladkú americkú šouku. Van Gaalova revolúcia sa práve začala.

Viditeľný rozdiel

Ani nie jeden či dva zápasy, skôr slabých 15-16 minút sledovania hry “holandského” Manchestru United i laikovi stačilo na to, aby rozpoznal na tráve doslova novozrodených Diablov zo starého Traffordu. Utrápenú jalovinu z minulej sezóny Premier League vystriedal za mlákou nadupaný futbalový kaliber moderny, zameraný nie na hviezdne meno jednotlivca, lež na sofistikovanú kompaktnosť tímu. Van Gaalov pohyblivý ťukesik 3-4-1-2 nachádzal počas hry vždy aspoň tri možné riešenia jej ďalšieho progresu, spejúcemu zásadne a vždy k samej podstate hry hier – streliť gól a byť jednoducho lepší ako súper.

Koncom týždňa predloží holandský lodivod Devils šéfovi exekutívy United Edovi Woodwardovi konečný zoznam hráčov, ktorí v Divadle snov zostanú. Na odpal sú nateraz Nani, Anderson, Marouane Fellaini, Shinji Kagawa a Javier Hernandez. Wilfried Zaha hrá taktiež svoj malý vabank, tipli by sme, že čiernemu mustangovi tohto typu je dať šancu najskôr viac, ako povinnosť.

O Rooneym bude stratou času trúsiť slovo, súčasnou formou ale presvedčili nielen Gaala hlavne Young a Antonio Valencia. Hlavne prv menovaný, ak zdravo futbalovo “zostarne” a skončí s preafektovanými robbenovkami, presvedčí i mňa. Z evertonského Fellainiho neostala ani hriva, je otázkou času, kedy skončí v Neapolskej sieti. V Taliansku je určite dovolené stratiť sa i žiariť zároveň.

Nový ročník Premier League vykopne svoju guľatú už o pár dní. A verte, že “Nederland” United budú znova raz tímom, ktorý bude stáť za poriadnu pozornosť futbalového fajnšmekra…

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár