VSŽ vs Bílí Tygři 4:3

07.09.2014 / Mišo Hudák
Peter Bartoš tu ešte vôbec netušil, že dá Jankovi Lašákovi víťazný gól zápasu. (photo:  SITA/AP Photo/Ivan Fleischer)

Peter Bartoš tu ešte vôbec netušil, že dá Jankovi Lašákovi víťazný gól zápasu. / (photo: SITA/AP Photo/Ivan Fleischer)

Prvé víťazstvo Vežet v Lige majstrov videlo 4144 divákov. Aj napriek tomu, že Košice sú štvrté v priemernej návštevnosti spomedzi všetkých 44 tímov, na mesto, ktoré by chcelo byť regionálnym hockeytownom je to zúfalo málo!

Po dramatickom závere pracovného týždňa, v ktorom sa šance Vežet na viac ako šesť zápasov v CHL zmenšili na teoretické minimum a ich súpiska o troch hráčov, nezačal víkend príliš hladko. Košice začínajú od prvého augusta prvých desať minút takmer každého zápasu skoro identicky. Veľmi pasívne, bez ambície určovať hru. Liberec sa ani omylom nepodobá korčuliarskej kvalite Oulu, ale držať domácich v obrannom pásme dokázal podobne, ako pred dvoma týždňami Fíni.

V sobotu domácim pomohla biedna disciplína Liberca, len v druhej tretine nazbierali jeho hráči sedem menších trestov. Spravodlivo treba dodať, že vylúčenia Bielych Tigrov vyplývali aj z dobrého pohybu košických útočníkov. Vežet dostali príležitosť porozumieť konceptu presiloviek a ich poslaniu vyhrávať zápasy. Legendy Bartoš, Bicek, Jenčík, Philipp, Spilar ich hrali veľmi schematicky, Bartánus s Hrnkom a Lapšanským počas nich výrazne pomohli z prvému víťazstvu.

Obleky a mikiny

Zápas sa rozbehol v druhej tretine po drobnom zranení diváčky, ktorú trafil puk vystrelený z plochy bezprostredne po vhadzovaní. Do minúty sa jej dostalo pozornosti a ošetrenia, podobne aj Libercu gólov do bránky. Séria presilových hier ponúkla Košiciam veľkorysý priestor na tlak. Po vôbec prvom získaní vedenia v zápase Ligy majstrov však Drgoň nepochopiteľne počas vlastnej presilovky za vlastnou bránkou zazmätkoval a fauloval, Bieli Tigri využili katastrofálne poľavenie koncentrácie domácich a za tri minúty už boli opäť vo vedení. Rýchle vyrovnanie zariadili po nenápadnej akcii Češík s Kolenom, ktorý sa však v zápase nechal dvakrát zbytočne vylúčiť.

Postavy na striedačke Vežet boli, okrem hráčov, oblečené v padnúcich oblekoch, postavy na striedačke Liberca, okrem hráčov, v klubových mikinách. Vážni podnikatelia by mohli pre budúcu istotu účasti v Lige majstrov odkúpiť A licenciu od niektorého tímu, ktorý sa horšie oblieka. Peter Bříza hovorí o 76.600€ za tím a 137.000€ za ligu.

Legendárny Peter Bartoš strelil legendárny gól v čase takmer exhibičného priebehu zápasu. Vežet sa tak nechali uniesť hrou, že v jednej chvíli útočili v šestici! Následná sústava chýb a vylúčení vyústila do libereckej prevahy 6 proti 3, brankár Bielych Tigrov, Lašák, sedel na striedačke už tri minúty pred koncom. Dramatické vyvrcholenie doplnili obetavé zákroky Bartoš a Bartánusa, ktorí sa pohádzali do striel. Civiliziovaný záver v podaní uznaní kvalít Liberca domácim foreverhooligansrebels tisol slzy do očí.

Pri matematickej šanci postúpiť do ďalších bojov, by si manažment Vežet mohol stanoviť okrem cieľa opäť zavesiť plastový baner na oslavu získania plechového pohára aj ponuku pizze, sladkých šišiek, hamburgerov, talianskych a vietnamských cestovín a vegetariánskeho jedla počas zápasov svojej športovej frakcie. A možno aj trénera so schopnosťami reagovať na priebeh zápasu. Z miestnych šumov bolo rozumieť Selvek a Staš.

Mišo Hudák

Mišo Hudák

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár