Čo napovedajú znamenia na hokejovom poli?

12.09.2014 / Peter Vretenička
Ktovie, možno aj takéto znamenia napovedia, aká bude najbližšia hokejová sezóna 2014/2015. (photo: SITA/AP Photo/Keystone/Sandro Campardo)

Ktovie, možno aj takéto znamenia napovedia, aká bude najbližšia hokejová sezóna 2014/2015. / (photo: SITA/AP Photo/Keystone/Sandro Campardo)

Aká bude sezóna 2014/15? Názory expertov na veštenie zo štatistík sa rozchádzajú ako fanúšikovia zo štadióna po zápase. Odpovede sa ale dajú vydedukovať, keď si lepšie všimnete znamenia na hokejovom poli. Na rozdiel od skúmania znamení na kukuričnom poli, na tieto nepotrebujete ani certifikát nájdeného ufológa. Preto som osviežil moje dešifrovacie schopnosti a špeciálne pre vás zostavil súhrn dobrých a zlých znamení, vrhajúce pohľad na tie najdôležitejšie otázky novej sezóny, aby vás budúcnosť nezaskočila.

Vzrušenie sezóny 2014/2015

Otázka: Prinesie nová sezóna NHL ešte viac vzrušenia ako tá predchádzajúca?

Dobré znamenie: Hodnota platového stropu pre novú sezónu je 69 miliónov.

Zlé znamenie: Jaroslavovi Jágrovi sa nepodarilo prepašovať do zámoria svojho osobného maséra z reprezentácie a Claude Giroux navyše prehlásil, že už sa plánuje chytať iba hokejky.

Bye-bye Majo Hossa?!

Otázka: Chicago momentálne nemá priestor pod platovým stropom. Znamená to odchod Mariána Hossu?

Dobré znamenie: Pre tím jastrabov je nenahraditeľný. Svedčí o tom skutočnosť, že počas zápasov býva často vyťaženejší ako vibrátor na víkendovom zraze ortodoxných feministiek.

 Zlé znamenie: O Hossu má eminentný záujem mnoho klubov z NHL či Európy. Potom, čo Vitalij Kličko dobil kredit Marošovi Krajčimu, prejavil záujem aj bratislavský Slovan. Za Hossu ponúkol Libora Hudáčka, vedro pukov a fotku Juraja Širokého s venovaním.

Šance Jurča a Pánika

Otázka: Odštartujú Tomáš Jurčo a Richard Pánik sezónu v prvom tíme?

Dobré znamenie: Neobjavili sa na farme, aj napriek lákavej výhre 50 000 eur.

Zlé znamenie: Súpiska Detroitu aj Tampa Bay je v ofenzíve nabitá ako vlak z Bratislavy do Košíc pred Vianocami. Preto nemajú isté miesto ani lavičky na striedačke.

LOTR IV: Návrat Ovečkina

Otázka: Začne sa Ovečkin v novej sezóne konečne vracať do obranného pásma?

Dobré znamenie: Americkí vedci vypracovali počas leta štúdiu, že táto anomália je z fyziologického hľadiska možná. Navyše Ovečkin nato reagoval, že slovo ,,obranné pásmo“ už figuruje v jeho slovníku.

Zlé znamenie: Zároveň ale dodal, že túto oblasť vníma ako absolútne neperspektívnu. Z takej diaľky predsa 50 gólov za sezónu nenastrieľa. Okrem toho pri jeho narodení vraj jeden z troch mudrcov povedal, že najlepšia obrana je útok.

Twittrujúci kužel

Otázka: Budú aj v novej sezóne fanúšikovia vyčítať Dionovi Phaneufovi, že je s príjmom 7 miliónov dolárov za sezónu najlepšie platený kužeľ na svete?

Dobre znamenie: Phaneuf nedávno na Twitteri napísal, že je v najlepšej forme v živote.

Zlé znamenie: Jedno slovo v tej vete bolo napísané gramaticky správne, takže je jasné, že sa do jeho účtu niekto nabúral.

Šance Slovana

Otázka: Dotiahne to Slovan v KHL až do play-off?

Dobré znamenie: Belasí majú momentálne toľko bodov, ako minulý rok v polovici novembra.

Zlé znamenie: Skutočnú silu tímu (najmä psychickú) uvidíme až v polovici sezóny, keď si hráči konečne uvedomia, že im meškajú výplaty. 

Šance na MS

Otázka: Vyhráme na MS v Čechách medailu?

Dobré znamenie: Náš tréner bude mať výhodu domáceho prostredia, navyše objavil recept na výhru. Vraj len stačí  streliť viac gólov, ako náš súper.

Zlé znamenie: Medailu dostávajú len tímy na prvých troch miestach. A nech počítam ako chcem, bez posíl z NHL sme ako Saganov bicykel bez jedného z pedálov.   

Šance na juniorských MS

Otázka: Objavíme sa na juniorských MS 2014 v štvrťfinále?

Dobré znamenie: Náš tréner Ernest Bokroš vyhlásil, že sa mu tohtoročný ročník zdá pracovitejší ako minulé. Navyše už má jasno v zostave.

Zlé znamenie: Síce nemám trénerskú licenciu, no aj tak mi príde skladanie zostavy podľa výpisu z bankového účtu trocha netradičné.

Šatanov cumback?

Otázka: A samozrejme nesmie chýbať utopistická otázka na záver. Rozmyslí si Miroslav Šatan koniec kariéry a uvidíme ho ešte na ľade?

Dobré znamenie: Posledné roky sezónu začína až v decembri, takže ešte stále stíha letnú prípravu.

Zlé znamenie: Zatiaľ nezačala tradičná letná telenovela o vzťahu medzi Šatanom a Slovanom. Navyše po prekonaní reprezentačného rekordu Jožka Golonku a uzmierení s Chárom, ako hokejista už dosiahol všetko. Takže ak by sa vrátil, stal by sa v Slovane len ďalším hráčom, ktorému o nič nejde.

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár