Ronaldo má rád výzvy, napríklad návrat do United

17.09.2014 / Štefan Cebro
Cristiano Ronaldo a Real Madrid. (photo: SITA/AP Photo/Gabriel Pecot)

Cristiano Ronaldo a Real Madrid. / (photo: SITA/AP Photo/Gabriel Pecot)

Cristiano Ronaldo síce dostal v Reale Madrid najvyšší plat a status nedotknuteľnej hviezdy. Napriek tomu ho ho pokúša. Pre britský bulvár priznal, že si túži zahrať ešte za Manchester United. „Milujem Manchester United. Nechal som tam množstvo kamarátov a aj fanúšikovia boli vždy úžasní,“ vravel Ronaldo.

Nebolo by to nič podozrivé, keby nemal v Madride ešte štvorročnú platnú zmluvu. Portugalčan už stihol spochybniť kroky vedenia, ktoré prinieslo viacero posíl na čele s Jamesom Rodriguezom či Tonim Kroosom, zbavila sa zas dlhoročného lídra Xabiho Alonsa, ktorý prešiel do Bayernu Mníchov a Angela di Mariu. Toho kúpili v United. Otázky ohľadom najväčšieho možného prestupu týchto rokov zdôraznila televízia Sky Sports, ktorá priniesla informácie, že v Manchestri je pre Ronaldo pripravená nová zmluva.

Portugalský futbalista priznal, že ho tešia posily United, ktorými sú Radamel Falcao a jeho dvorný nahrávač z minulej sezóny v Reale Angel di Maria. Trio by mohlo vrátiť lesk značke, ktorá prežila minulý rok veľmi zlú sezónu. Pritom za Ronaldovej éry vyhrali United trikát ligu, FA Cup, dvakrát ligový pohár, Ligu majstrov a aj majstrovstvá sveta klubov.

Nepáči sa mu, že mu z Realu predávajú kamarátov

Angažovanie juhoamerických hviezd kvituje aj bývalý obranca klubu Gary Neville, ktorý povedal, že v tomto prípade je návrat CR7 na Old Trafford reálnejší. Fanúšikovia diablov ho milujú a jeho osud by mohol pokračovať ako u ikony typu Ryana Giggsa, ktorý sa po dlhodobej kariére posunul medzi trénerov.

„Cristianovi sa nepáči filozofia Florentina Pereza, ktorý chce stále prinášať do tímu nové a nové hviezdy. On sám prichádzal do Realu spolu s Arjenom Robbenom. Toho zanedlho predali a podobné to bolo aj dva roky na to s Gonzalom Higuainom. Pred rokom verejne hovoril, že sa mu nepáči odchod Mesuta Ozila a rovnako rozmýšľa aj teraz, keď odišli Alonso s di Mariom,“ povedal TalkSport niekdajší prezident madridského klubu Ramon Calderon, ktorý Ronalda do Španielska priviedol.

Ak by chceli United získať Ronalda späť, museli by sa pripraviť na bohaté odstupné. Minimálne na úrovni 80 miliónov libier (za túto cenu prichádzal z United do Realu). Britské média už napísali, že dvadsaťdeväťročný záložník by mohol dostať v Anglicku týždenne okolo pol milióna libier. Pre porovnanie kapitán tímu Wayne Rooney zarába o dvestotisíc menej.

Okrem United by však do hry o jedného z najlepších futbalistov sveta mohla vstúpiť aj Chelsea, aj keď Jose Mourinho správy ihneď dementoval. S krajanom však mal dobré vzťahy. Slávny manchesterský klub chcel získať Ronalda späť už pred vyše rokom a pol, ešte keď mal v klube slovo sir Alex Ferguson.

Van Gaal môže opäť míňať v januári

„V Reale dosiahol na najvyššie méty, ale v Manchestri United sa cítil skvele ako malé dieťa. Okrem toho mu manažment len tak nepredával spoluhráčov, ktorých mal rád,“ povedal Sky Sports expert na španielsku ligu Guillem Balague. Stránka britskej televízie priniesla aj anketu o tom, či sa známa hviezda vráti do United, 65% z 2000 hlasujúcich ľudí verilo, že áno.

Transfér sa podľa najväčšej pravdepodobnosti môže udiať najbližšie budúce leto. Ronaldo bude mať vo februári tridsať rokov a aj jeho trhová hodnota by vtedy mohla klesnúť. Vedenie United povedalo trénerovi Louisovi Van Gaalovi, že ďalšie peniaze na posily uvoľní už v januári.

Štefan Cebro

Štefan Cebro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár