Pondelkové tréneroviny - Ahoj Juraj

28.09.2014 / Richard Hanzlik
Juraj H., persona non grata v kotli Slovana Bratislava.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Juraj H., persona non grata v kotli Slovana Bratislava. / (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Slovanu sa v poslednej dobre darí na každom fronte. Na Štadióne Juraja Širokého už panuje nová fínska mätla, z Pasienekov sa bude možno už v piatok ráno pakovať české koště. Hokej bokom, sústreďme sa na fodbal. Slovan rozbehol sezónu ako z veľkej knihy, v lige vyhral všetko, čo sa dalo, ale po preradení do EL akoby došiel jeho hráčom dych. A nielen dych, ale niekedy aj chuť do hry. A tak postupne podľahol Žiline, Trenčínu, Bernu a včera už aj Podbrezovej. Uvidíme, kde sa táto séria zastaví a kto bude v tom čase na lavičke. Bude to znova Galis? Pustí ho Robo? A možno tam v tom čase bude sedieť aj Juraj Halenár, ligový stovkár, ktorý stovku zabehne za rekordných sto metrov a aj preto sa teší veľkej obľube belasého fanklubu. A to až takej, že ho nechcú vidieť ani na ihrisku, ani na lavičke, ani v blízkom Poluse, ani nikde. Lebo, že ak ich Ivan neposlúchne, bude bordel. A ten povedal, že ich má na saláme a nech mu bozajú jeho schválený projekt Národného futbalového štadióna Ivana Kmotríka, pridružená výstavba pri Národnom hokejovom štadióne Juraja Širokého. Odpoveď na otázku, ktorý z nich je väčší, tak bude o pár rokov jednoznačne zodpovedateľná. A chudák Juraj už nemá žiadny bratislavský ligový klub, za ktorý by mohol nastúpiť.

Myjava - Senica 1:2, 1820 divákov

Derby je derby, ale prehra je prehra. Pre Myjavu to je navyše druhá domáca prehra po sebe znamenajúca zisk rovných nula bodov. Aj keď treba priznať, že v derby sa porazila sama. Po obojstranne vyrovnanom zápase so šancami na všetkých dvoch stranách sa dostali domáci do vedenia a mali viacero šancí na jeho skrášlenie. Zdena Studenková by neváhala a išla by do toho. Domáci sú ale omnoho mladším klubom, a tak za svoje nepremenené chyby pykali. Navyše, Piroška očividne mal svoj deň a vystrieľal svojmu klubu tri body.

Dunajská Streda - Trenčín 3:2, 2654 divákov

Trenčín divákov neláka tak ako Slovan. Veď kto by sa chcel pozerať na kolotoče hodinu a pol. Ale ten, kto nebol, môže svoje konanie ľutovať do konca týždňa. V prvom polčase sme videli vyrovnaný futbal s väčšou efektivitou hostí. Tí sa ale neraz museli zachrániť odkopom lopty do kukurice, napriek tomu však viedli 2:0 a vyzeralo byť vymaľované. V druhom polčase domáci zapli na vyšší level a Trenčín nedokázal na ich agresívnu hru odpovedať. Ak by zápas pozeral človek, ktorý bol tri roky zmrazený ako Arnold Schwarzenegger, určite by si nepomyslel, že Trenčín hrá najofenzívnejší futbal na Slovensku. Domáci manko zmazali a korunu zápasu nasadili víťazným gólom z penalty v nadstavenom čase.

Banská Bystrica - Košice 0:2, 1180 divákov

Výsledok vyzerá pomerne jednoznačne, avšak herne by zápasu svedčala remíza. No to by nemohol Boroš pustiť do brány loptu s rýchlosťou dôchodcu postávajúceho ráno o 4.30 pred Kauflandom, ktorá navyše smerovala do jeho rúk. Ale lepšie si vybrať tento moment teraz, ako napríklad vo finále Ligy Majstrov na PS4. V tej chvíli sa hostia prepli do power saving módu a držali domácich v pokojných vodách stredu poľa. Tí si za celý zápas nedokázali vytvoriť ani jednu čistú gólovú šancu a keď Škutka trafil na 0:2, nebolo už o čom. Lokál.

Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:1, 1768 divákov

Výkony Spartaka sa nepáčia v Trnave nikomu, a preto si fanklub cez týždeň s hráčmi sadol a o príčinách tohto problému prebehla debata. Jej výsledok sa mal dostaviť už v Zlatých Moravciach. Jožo Výsledok tam ale prísť nestihol, a tak sme opäť videli Spartak, ktorý chybuje v obrane a nedokáže premieňať čisté gólové šance. Kde sú tie výkony z úvodu sezóny. Domáci sa na súpera namotivovali ako mandelinka na zemiaky a výhru si po najlepšom výkone v sezóne zaslúžili. Spartak začína padať dole nebezpečnou rýchlosťou. Tu už pomôže iba Sandra Bullock.

Podbrezová - Slovan 1:0, 2721 divákov

Na začiatku jedinej gólovej akcie zápasu bol Pavel Fořt. Jeho kolmica do stredu vlastnej obrany vyústila do gólu v bránke Perniša a Slovan bol tam, kde v minulom kole. Domácim viac nebolo treba, zacítili korisť a chceli ju doraziť. Šancí bolo na dva zápasy a hostia nevedeli, kde im štadión stojí. Individuálna kvalita hostí narazila na domácu húževnatosť a potvrdilo sa staré známe: keď sa darí, tak sa darí. Sú slovanisti až takí unavení z nahusteného programu alebo ich zložila prehra v Berne? Pretože oproti mužstvu z úvodu sezóny pôsobia ako dusený patizón oproti vyprážanému syru s hranolkami.

Žilina - Ružomberok 5:1, 2066 divákov

Derby víkend zakončil zápas v Žiline. Ešte nikdy nebol favorit zápasu taký jednoznačný a jediná otázka bola skóre zápasu. Bude párne? Nepárne? Alebo dokonca prvočíslo? Navyše do toho išla Žilina s vedomím zaváhania svojich dvoch najväčších rivalov, a teda aj šancou dostať sa do čela pelotónu. A to už je lepšia motivácia, ako len poraziť ovce zo susedného salaša. Prvý polčas ešte hostia zvládli, ale v druhom to už bola one team show. A to aj vďaka veľmi neistému výkonu gólmana hostí Šavola. Do kanadského bodovania si pripísal tri gólové asistencie.

TOP

Dunajská Streda.

FLOP

Slovan.

Tréner kola

Mikuláš Radványi.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár