VSŽ vs Kolner Haie 4:3

10.10.2014 / Mišo Hudák
Philip Riefers naháňa Gabriela Spilara z VSŽ Košice v TOP dresoch Ligy majstrov.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Philip Riefers naháňa Gabriela Spilara z VSŽ Košice v TOP dresoch Ligy majstrov. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Ľudia, ste hlúpi! Nechali ste si ujsť výborný útočný hokej.

Celé dobre od začiatku

Prvých päť minút predurčilo väčšinu zápasu, Vežet búšili do kolínskej obrany a skoro otvorili skóre príklepom Jenčíka. Rýchle kombinácie, množstvo presilových hier získaných dobrým pohybom a najmä ich prevedenie dalo zabudnúť na mdlé výkony z extraligy. Ešte aj profesori #25 #43 #44 sa hýbali pri početných výhodách a výsledkom bolo množstvo streleckých možností.

Spilar hral parádny zápas, veľa nakorčuľoval, prihrával na úkor vlastných tradičných kľučiek, spomenul som si na jeho výkony z finálovej série s Nitrou. Otvorený hokej istil veľmi pokojný Philipp. Zatiaľčo košické góly boli výsledkom výraznej ofenzívnej aktivity, kombinácie a aj individuálnej brilancie, ako ukázal Hrnka pri štvrtom góle vo vlastnom oslabení, prvé dva kolínske góly padli po neuveriteľnom poľavení a strate koncentrácie obrany Vežet. Nedarilo sa najmä Štrbákovi, ktorý pripravil súperovi pár šancí, potom sa urputne snažil napraviť svoje chyby častou streľbou v presilovkách.

Nasadenie Vežet akoby odpovedalo sile protivníka. Čím kvalitnejší súper, tým lepší výkon. A samozrejme aj naopak. Bojím sa ísť na zápas so Skalicou.

Prvý ročník ligy majstrov ukázal, že miesto pre Košice na hokejovej mape Európy existuje. Šesť zápasov, šesť rozdielov o jeden gól. Drobné šťastie v Liberci, alebo na koniec predĺženia v Oulu a premiéra mohla byť dokonalá. Do začiatku ďalšieho ročníka ostáva celá sezóna, ktorú treba ovládnuť a bez pochýb a kompromisov získať právo súperiť s najlepšími tímami na kontinente.

Mišo Hudák

Mišo Hudák

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár