Pondelkové tréneroviny - Návrat belasého rytiera

27.10.2014 / Richard Hanzlik
Vlasko z Trnavy pred Lobotkom z Trenčína, Spartak vyhral 1:0 a je u nás tento týždeň TOP.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Vlasko z Trnavy pred Lobotkom z Trenčína, Spartak vyhral 1:0 a je u nás tento týždeň TOP. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.

Story kola

Tak sme sa dočkali. Dôchodcovia a študenti budú cestovať zadarmo, v telke začali Vianoce a Slovan vyhral. V týždni sa mu to podarilo iba v uliciach a na tribúnach, včera mu to po dlhej dobe vyšlo aj futbalovo. Aj keď. Súper bol priam ideálny, taký bodový polotovar. Stačilo vytiahnuť na ihrisko a 90 minút zohrievať. Dokonca bol taký šľachetný, že za majstra aj vyrovnal. Vo štvrtok je na programe derby, ktoré ukáže či sa slovanisti zobudili alebo pokračujú v sabotovaní futbalu. Až potom si Pepa Chovanec môže zagratulovať.

Spartak - Trenčín 1:0, 2613 divákov

Toto, čo sa stalo v sobotu v Trnave, to je ako keby Jano Ďurovčík zabudol tancovať alebo Zdena Studenková zabudla na pravidelnú kontrolu na klinike estetickej medicíny. Trenčín druhýkrát v sezóne prehral, ale prvýkrát nedokázal ani skórovať. Áno, možno sa bude hovoriť, že vďaka penalte a vylúčeniu Simona, ale Trenčín nebol taký oslnivý ako inokedy. A navyše, kto pochybuje o penalte, nech sa za trest prihlási do volebného štábu Martina Jakubca. Spartak prevýšil súpera hlavne v prvom polčase, a preto aj zaslúžene berie tri body, za ktoré môže ďakovať Rusovovi a agresívnej hre celého mužstva, ktorá robila hosťujúcim cukríkom problémy. Že by črevná viróza bola receptom na rozbehnutý Trenčín?

Myjava - Žilina 1:4, 1252 divákov

Dajte Žiline kvalitný trávnik, otvorte hru so snahou sa im vyrovnať a skončí to takto. Za dobrotu na žobrotu. Nabudúce treba pustiť na trávnik divé svine, popolievať ho ako na Nou Campe po vypadnutí s Interom Miláno, zaparkovať autobus a žlto-zelení sa aj trocha potrápia. V Myjave to mali ľahké už od druhej minúty a prvého gólu. Do polčasu 0:3 a v takej zime to už ľudí ani baviť nemohlo. Iba ak v sebe nenašli masochistické sklony k poškodzovaniu vlastného mužstva. Druhý polčas priniesol iba ekvilibristický kozmetický a korigujúci gól domácich (všetko v jednom) v podarí Dugu a odkontrolovanie zápasu. Klobúk dole pred výkonom Žiliny, tá by vo štvrtok aj Spartu potrápila.

Senica - Zlaté Moravce 2:0, 1005 divákov

Museli prísť aj tí piati? Aký okrúhly litrík by to bol. Aj takto málo ľudí však domácim hráčom stačilo na to, aby nedali žiadnu šancu Zlatým Moravciam. Do polčasu mohlo byť 5:0 a nikto by nemohol povedať ani mäkké m. Aj futbalista s najvymakanejšou postavou v našej lige, F. Hlohovský sa mohol trafiť, ale nevyšlo. Asi si mal spod dresu vytiahnuť tú motorkársku prilbu. Tak to zaňho zase raz zatiahol Kalabiška. Dvakrát a sifon k tomu. Aj vďaka nemu Senica doma ešte neprehrala a drží krok s vedúcim duom. Hostia, okrem ochoty nastúpiť, neukázali takmer nič.

Košice - Dunajská Streda 1:1, 1025 divákov

V prvom polčase to, okrem pár šancí domácich juncov, vyzeralo na krutú nudu. Ak by všetkých 1025 prítomných fanúšikov malo doma manželky, ktoré majú strašne veľkú chuť dať im telku, ale ony im namiesto toho dajú tablet s mobilným internetom, aby mohli pozerať porno aj na futbale, tak by sa tí ľudia aspoň nenudili. Lebo pozerať sa, ako proti sebe hrajú dve mužstvá spoliehajúce sa na protiútoky, to je ako z mokrého sna Joseho Mourina verzia Inter Milano. V druhom polčase sa konečne začal hrať futbal a gól padol do brány mužstva, ktoré sa snažilo viac. Rozumej, do tej hosťujúcej. Ale my žijeme v sociálnom štáte, takže víťazstvo, ktoré nie je zaslúžené, to si ani predstaviť neviem. Preto hostia vyrovnali pár desiatok sekúnd pred koncom zo štandardky, čo sa už Košiciam vypomstilo po niekoľkýkrát.

Banská Bystrica - Podbrezová 3:3, 1150 divákov

Aj toto je derby. Naposledy som sa tak schuti zasmial pri oficiálnych výsledkoch prezidentských volieb. Ale tých posledných, nie tých o prezidenta hlavy štátu. Tam to bol iný smiech, tam to bol smútok. No ale k futbalu. Prvýkrát sa spolu stretli a len preto, že tieto mestá od seba ležia 33 km rezkej chôdze, tak tomu budeme hovoriť derby. A derby nemá favorita, to sa tiež hovorí. A takisto sa hovorí, že Elvis žije. Ale derby veľa ľudí nepritiahlo. To však len preto, že oni nevedeli, že to je derby. Ale zápas pekný. Pacienti s kardiovaskulárnymi problémami by si prišli na svoje. Hostia viedli v druhom polčase 2:0, a potom si zobrali na 25 minút dovolenku, ktorú domáci odmenili troma kúskami a na Štiavničkách vypukla futbalová radosť ako v časoch Roba Semeníka. Ikvlajzer na seba nenechal dlho čakať, a to ešte domáci v posledných minútach dvakrát nastrelili žrď. No s nervami v koncoch, jak keď končí Búrlivé víno a ty nevieš, či sa zajtra tá Nina s niekým vyspí alebo zase utečie do Vinohradu za škorcami.

Ružomberok - Slovan 1:2, 1851 divákov

Franto Straka sa na komentátorskej stoličke obracia, keď si v ranných novinách prečíta o výhre Slovana. To on dlho nezažil a už ani nezažije. Slovan bol od začiatku lepším mužstvom, napriek tomu inkasoval ako prvý. Body mu priniesli chyby domácej obrany, potom už si to okrem jednej zahodenej domácej tutovky odkontroloval. Ružomberok môže ľutovať, že nemá viac Zreľákov a menej Práznovských. A Slovan viac Vittekov a menej Halenárov. Ale rozhodovať o zostupe sa bude v iných zápasoch, takže domácich toto nakopnutie Slovanu až tak mrzieť nemusí.