Výstrely NHL: Od zmeny tituliek po zmenu hodiniek

27.10.2014 / Peter Vretenička
Ľubomír Višňovský je späť a už zametá pred dotierajúcou hviezdou z Dallasu. (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Ľubomír Višňovský je späť a už zametá pred dotierajúcou hviezdou z Dallasu. / (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Sezóna NHL je v plnom prúde a naši hráči nesedia v kúte. Preto mám pre vás pár noviniek, ktoré sú na nudu protiliek. Nakopla ma totiž múza, aj bez vína od Francúza. Pozriem sa tak s nadhľadom, čo sa deje nad ľadom. Koniec básnického úvodu.

 • Titulky v novinách a na internetoch typu Marinčin vyhral, Sekera sa vrátil a Pánik hral, vystriedali po horúčke sobotňajšej noci nadpisy ako Višňovský dvojbodový, Pánik skóroval, Hossa s Jurčom asistovali. Snáď so zimným časom prišiel zlom, kedy sa všetko otočí k lepšiemu a chlapci sa budú podpisovať pod zápasy aj (prípadne v prvom rade) bodovo, aby sme na Slovensku začínali deň s dobrými správami.  
   
 • Zatiaľ však stále platí, že po prvých dvoch týždňoch sezóny je náš najlepší strelec Zdeno Chára. Stačili mu nato 2 presné zásahy. S 3 bodmi vedie spoločne s Andrejom Sekerom tabuľku produktivity Slovákov. Podotýkam, že obaja hrajú stále na pozícii obrancu. Snáď Cháru počas jeho výluky spôsobenej zranením ktosi predbehne.
   
 • Tomáš Kopecký si udržuje formu z minulej sezóny. Po 7 zápasoch má na konte stále rovnako bodov ako ja. A to som neodohral ani minútu! S CAP HITom 3 milióny na sezónu sa stará o vrásky okrem iných aj manažmentu na Floride.
   
 • Výsledok vyšetrovania dokázal, že Daňo v NHL nie je tlačenka. Neobsahuje totiž 41% bravčového mäsa, 25% bravčovej kože a ani ďalšie potrebné ingrediencie.  
   
 • Marián Gáborík sa túto sezónu podľa očakávaní takticky šetrí na posledný rok kontraktu. Beťár jeden.
   
 • V Detroite si po prípravných kempoch povedali, že mať v tíme 2 Tomášov zo Slovenska je omnoho lepšie, ako mať jedného Tomáša zo Slovenska. Zato im patrí palec hore! Navyše Tomášovia sa im v 8 zápasoch novej sezóny odmenili dokopy 3 bodmi. Určite to nie je málo, veď Carolina má na konte o bod menej. Od zdvojnásobenia konta delia Slovákov len centimetre, Tatar má v poslednom čase bilanciu čo zápas, to nastrelená žŕdka.
   
 • Andrej Meszároš má nábeh na prekonanie rekordu Milana Jurčinu. Nebolo by na tom nič zlé, kebyže Jurčina nedržal slovenský rekord v počte mínusiek za sezónu. V sezóne 2011/12 ich nazbieral celkom 34. Meszároš ich má na konte 8 a v Buffale má vytvorené ideálne pracovné podmienky na zbieranie ďalších.
   
 • Aby to nevyzeralo že v NHL hrajú len Slováci, spomeniem aj neslovákov.
   
 • Corey Perry hrá bez zmeny, stále má pery a aj strely. Ako jediný stihol vsietiť už 2 hetriky a momentálne je s 9 gólmi najlepší strelec NHL.
   
 • Martin Brodeur asi plánuje svoj posledný útok na Vezina Trophy, keďže ešte dodnes preťahuje letnú prípravu.
   
 • Obrana Los Angeles je zas o niečo priechodnejšia. Viačeslava Vojnova zatkla polícia potom, čo našiel doma prázdnu chladničku a zachoval paniku. Na jeho smolu bola po ruke manželka. Vraj len chyba v preklade z ruského do anglického jazyka, dočítal som sa. Veď uvidíme.
   
 • 12 zápasov, 34 bodov! To je bilancia Connora McDavida, ktorý má našliapnuté v juniorskej OHL prekonať rekord Wayna Gretzkeho. Nikto nepochybuje, že bude budúci rok jednotkou draftu. Okrem play-off sa tak v NHL bude tento rok bojovať aj o posledné priečky, netrápte sa teda, ak váš obľúbený tím náhodou nevyhrá. Možno je to len stratégia s vidinou získania základného kameňa na prestavbu kádra.  
   
 • Ospravedlňujem sa, že som doteraz nevysvetlil skratku NHL. Kajšmentkeri ale určite tušia, že to je Náhodná Hotelová Liga.
   
 • To je odo mňa nateraz všetko. Nezabudnite si naladiť hodinky na zimný čas, ak ste tak doteraz neurobili. Inak vám hrozí riziko, že v noci zapnete zápas o hodinu skôr a vystavíte sa zbytočnému zmäteniu a pátraniu po chybe v programe.
   
 • Koniec hlásenia!
Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár