NBA Preview Chat: LeBron, MJ video, Boogie a veľa fantasy

29.10.2014 / Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro
Nechajte mi ju! Hovorí DeMarcus

Nechajte mi ju! Hovorí DeMarcus "Boogie" Cousins zo Sarcamenta hráčom Bostonu. / (photo: SITA/AP Photo/Rich Pedroncelli)

Včera, pár hodín pred štartom nového ročníka NBA sme oprášili so Štefanom dobrú tradíciu a na internetoch sme si o basktebalovej sezóne v zámorí pokecali. Na gtalku, ako zvykneme. A ako obyčajne, TakUrčitee prináša exkluzívny prepis nášho rozhovoru. Play ball!

Štefan Cebro: Nazdar Bohumil, kondolencia k Týždňovke ;)

Bohumil Stejskal: Servus Štefan. Vďaka. Verím, že svet to prežije. Máš nastavené všetky Fantasy tímy a premyslené trejdy na pol sezóny dopredu? NBA začína už dnes v noci!

Štefan Cebro: Fantasy mám, aj keď nie som stopercetne spokojný s draftami, stavil som na starú školu. Ale teším sa, uvidíme či mi zvýši výplata na NBA league pass.

Bohumil Stejskal: Odporúčam nazdieľať s kamarátmi a dohodnúť si, kto bude kedy pozerať. Aj tak nie ste všetci fanúšikovia Knicks.

Štefan Cebro: Haha, ten bol dobrý, Knicks radšej nespomínaj, 120 miliónov USD pre Carmela a k nemu komparz, ktorý by nemohol robiť kulisi ani na Broadwayi.

Bohumil Stejskal:  Ale to sme predsa čakali, nie? Vedeli sme, že nový GM, nový tréner a staré otrasné kontrakty potrebujú rok na konsolidáciu.

Štefan Cebro: To hej, ak sa im nepodarí tento rok získať Rajona Ronda s Marcom Gasolom nedajú ani play off. Problém je, že síce majú končiace kontrakty, ale nemajú žiadne picky v drafte, aby mohli Bostonu, respektíve Memphisu niečo solídne ponúknuť. Ale dosť New Yorku, debata má byť skôr o favoritoch. Kto je pre teba najväčší?

Bohumil Stejskal:  Neverím, že budú trejdovať veľké mená. Podľa mňa budú riešiť káder až po sezóne, v drafte a voľnými hráčmi. Najväčší favorit? Cleveland, ale to nemôže byť žiaden šok keďže King sa vrátil domov. Ako každý rok, San Antonio sú príliš starí, západ príliš silný a bla bla bla. 

Štefan Cebro Na papieri Cleveland, ale nezabúdaj, koľko zápasov odohrali dokopy Love a Irving v play off a pozri sa aký majú Cavaliers pod koš.

Bohumil Stejskal:  Podľa mňa hral LeBron finále NBA so slabším Clevelandom.

Štefan Cebro: Hej, len vtedy nebolo toľko konkurencie, teraz ho môže vyzvať päť špičkových tímov.

Bohumil Stejskal:  Môže, ale všade je nejaké "ale".

Štefan Cebro: San Antonio. Clippers, Chicago, Oklahoma a aj Golden State

Bohumil Stejskal: Starí, Nie dosť dobrí, Závislí na jednom kolene, Závislí na jednom hráčovi a Jednodimenzionálni, také by mali byť ich prezývky pre novú sezónu

Štefan Cebro: Pre mňa sú favoritmi Spurs a keby som mal povedať druhého, tak zdravé Chicago, len tam je to o tom ale. Spurs majú na one more run, to som na 99% presvedčený. To ako sa dokázali pozviechať z Allenovej trojky a potom rozprášiť Miami o rok bolo znakom histórie. Aj Clippers, ktorých síce vôbec nemám rád, sú zas o čosi silnejší a ak vydrží na play off zdravie Roseovi je pre mňa Chicago proti Clevelandu favoritom.

Bohumil Stejskal:  To San Antonio bolo historické, to je fakt, oni ale boli po tej Allenovej trojke poriadne nasr....dení. Tohoto roku im bude chýbať tá extra motivácia, pri všetkej úcte k Popovichovi, Duncanovi a Kawhiovi.

Štefan Cebro: Uvidíme, ja by som asi riskol a vsadil by som na Bulls

Bohumil Stejskal:  Clippers možno sú silnejsí a dokonca ich mám rád, ale stále to sú Clippers a budem to hovoriť až kým nevyhrajú aspoň konferenciu. Asi bude na Chicago lepší kurz, ako na Cleveland.

Štefan Cebro: Chicago má pivotov, na ktorých sa môže Cleveland s Varejaom a Tristanom Thompsonom, ktorý nevie či je ľavák alebo pravák, len pozerať.

Bohumil Stejskal:  Len naozaj neviem, či DRose vydrží. Veľmi by som mu to želal, aj všetkým fanúšikom basketbalu. Je to najnebojácnejší PG od Allena Iversona.

Štefan Cebro: MVP PG určite ;) Máš čierneho koňa? Lebo môj je jasný...

Bohumil Stejskal: Čierny kôň musí byť tím, s ktorým nikto nepočíta. Washington, Portland ani Golden State sa teda nepočítajú.

Štefan Cebro: Nemusí, povedal by som nech to je tím, s ktorým nikto nepočíta do finále. 

Bohumil Stejskal:  Brooklyn Nets!

Štefan Cebro: Hahaa :)

Bohumil Stejskal: Ale plaoff by mohli dať. Na východe postačí aj 40 výhier možno.

Štefan Cebro: A s kým storočným Garnettom, preplateným Joeom Johnsonom, zlomeným Brookom Lopezom a členkami doničeným Deronom Williamsom, ktorý aj tak asi pôjde do Sacramenta.

Bohumil Stejskal: Áno, presne s nimi! Skúsenosti nenaučíš. Rád by som mal jeden tím v NBA, ktorému by som mohol úprimne fandiť, nekaz mi to.

Štefan Cebro: Ja mam iný tip. Dallas Mavericks.

Bohumil Stejskal:  Z realistickejších by som skúsil Toronto, že dá finále konferencie. Dallas, hmmm. Na divokom Západe to nebudú mať zadarmo, ale keďže mám Dirka v jednom fantasy tíme, bodaj by si mal pravdu. Dobrý Dallas rovná sa dobrý rok Dirka.

Štefan Cebro: Toronto je lepší tip, aj keď u mňa skôr finále konferencie pre Washington. Dallas určite, ostali pokope, boli zápas od vyradenia San Antonia, aj keď na druhej strane im ten pomalý štýl vyhovoval.Treba si však uvedomiť, že Dirk má stále na to, Monta Ellis si pri Carlyleovi spomenul ako sa hrá basketbal. Pribudol univerzál Chandler Parsons, ktorý bol v štýle Rockets veľmi nedocenený. Dával tam skvelé čísla pri sebcoch ako je Dwight Howard a James Harden a v neposlednom rade sa vrátil stmeľovač Tyson Chandler.

Bohumil Stejskal:  Washington mi pripomína Belgicko na MS vo futbale. Tím pre hipsterov, ktorý ale nakoniec bude presne taký, akým sa zdal byť. V pohode, ale nie vynikajúci, alebo výnimočný. Dobrý akurát tak na undegroundové fanúšikovanie. Dallas budem pozornejšie sledovať, keď si ich tak opísal. Je ale pravda, že sú mojim tretím najobľúbenejším tímom z Texasu.

Štefan Cebro: Celkom slušné prirovnanie, aj keď Belgicko na MS nesklamalo, štvrťfinále bolo pekné umiestnenie a na vyššie nemali skúsenosti. K Washingtonu, pre mňa nie je John Wall líder tímu, ktorý má mať majstrovské ambície. Oni môžu ísť vysoko len kvôli tomu, že sú vo Východnej konferencii.

Bohumil Stejskal:  Áno, a tam prehrajú v druhom kole, čiže dajú také belgické štvrťfinále MS. John Wall a Bradley Beal si o sebe myslia, že sú najlepší back-court v NBA. Mám rád sebavedomých borcov, ale drogy jsou špatný. John Wall trocha trpí na vysoké draftové poradie, ktoré nezodpovedalo jeho kvalite. Je výborný rozohrávač, ale nie Alfa samec v playoff tíme.

Štefan Cebro: Wall nevie strieľať z vonku a nemá rozum ako Tony Parker, plus v play off sa nedá hrať basketbal na rýchle protiútoky. Ich jediná šanca je zdravý podkoš, ale to je pri histórii Neneho s Gortatom skoro nemožné, neviem či to zachráni Paul Pierce. Toho som tiež nepochopil. Mohol ísť do Oklahomy, Clippers, podľa mňa aj San Antonia a on si vybral Washington. Jedine, že by mal info, ktoré nikto nemá. Kevin Durant coming home.

Bohumil Stejskal:  Duranta už lanária viac, ako LeBrona do Clevelandu. Ja tomu veľmi neverím. Pierce mal už pred rokom zavesiť tričko pod strechu v Bostone. Takto si len kazí povesť, keď vandruje od jedného priemerného tímu za druhým.

Štefan Cebro: Neviem prečo šiel k takým slabým, podľa mňa on ešte v pohode môže dať dva roky, nemá atletický štýl. Prečo Wizzards ale nechápem, asi čítal, že tam niekedy hral aj Michael Jordan.

Bohumil Stejskal:  Údajne áno, aj keď ja som už dávno vymazal z pamäte všetky zápasy, v ktorých nemal na sebe bieločervenú 23-ku s býkom na hrudi. 

Sometimes I dream, that he is me, Like Mike. I want to be like Mike. Koniec reklamnej prestávky.

Štefan Cebro: Ale hral aj tam super, pre mňa bola radosť pozerať na 40ročného MJa ako má priemer nad 20 bodov na zápas. Ako povedal pri oslave päťdesiatky Jay Lenovi, ktorý sa spýtal či ešte zasmečuje? Are you fucking crazy?!

Bohumil Stejskal:  :) A dodnes si myslí, že dá Kobeho 1 na 1. Možno aj LeBrona.

Štefan Cebro: Pre mňa je skôr zaujímavejšia debata, že tento rok môže byť ten, keď príde iný MVP, ako sú najväčšie očakávania.

Bohumil Stejskal: Nepríde, sorry. Musel by sa zraniť LeBron.

Štefan Cebro: Uvidíme,nemusí to byť len o LeBronovi.

Bohumil Stejskal:  Bude motivovaný, bude mať dobrých spoluhráčov a hrá na Východe. Bude to boj o druhé miesto a ten môže vyhrať Anthony Davis.

Štefan Cebro: Davis ešte na to nemá, má slabý tím, ktorý nedá ani play off. Skôr Blake Griffin, Step Curry.

Bohumil Stejskal: A propos Kobe. Aký je rozdiel medzi Nashom, ktorý povedal, že posledné dva roky hrá len kvôli peniazom a Kobem? 

Štefan Cebro: Kobe hrá len kvôli peniazom a jeho márnotratnosť sa mu vypomstila vo forme zranení.

Bohumil Stejskal: Kobeho je také ľahké nemať rád. A pritom taký dobrý hráč.

Štefan Cebro: Ja som ho mal rád dlhé roky, ale čím je starší, tým je viac úplným opakom Jaromíra Jágra.

Bohumil Stejskal:  Len dúfam, že nikdy nebude hrať za iný klub, ako za Lakers. Aj keď už je isté, že nevyhrá prsteň, ktorý mu chýba na Jordana. To by som sa stavil o čokoľvek (tak do 50€ :))

Štefan Cebro: Neviem si predstaviť, že by šiel do iného tímu.

Bohumil Stejskal:  Ak odohrá sezónu zdravý, nebude chcieť skončit. Čo je tiež škoda. Prečo tí hráči nevedia, kedy je dosť?

Štefan Cebro: Baví ho to a ako hovorí Jalen Rose - money, money, money, money, money. Pokojne nech hrá aj do štyridsiatky, keď vydrží, nemám s tým problém

Bohumil Stejskal:  Ja viem, ale aj tak. 

Štefan Cebro: Ty by si tiež hrával, keby si nemal šesťdesiat :) :)

Bohumil Stejskal:  Ja by som hrával, keby si ma zavolal :) Daj prognózu, ktorá nevyjde. Kto bude hrať lepšie, ako si pred sezónou myslíme a kto horšie?

Štefan Cebro: Haha. No prognóza. Z najsilnejších bude hrať lepšie ako čakáme Chicago a Oklahoma. Myslím si, že Westbrook dá MVP čísla prvý mesiac a potom, keď sa vráti Durant, zas budú skvelí. Horšie bude hrať určite Houston, ktorý si to s prepáčením pres... s odchodom Parsonsa a ziskom nikoho. Má v tíme superhviezdy, ktoré by nechceli ostatní manažéri do zostavy. Lakers budú otrasní a spolu s Celtics zas raz spravia hanobný ročník svojmu menu. Tiež si myslím, že Washington je preceňovaný, aj keď Východ je zas tak slabý, že tam môže mať šancu hocikto. Zabudol som na naj sklamanie: Indiana Pacers, minulý rok možno naj favorit, víťaz Východnej konferencie. Teraz nedajú ani play off, bude to také pekné dvanáste miesto. Cez sezónu stratia aj Davida Westa. Bez Georga so Stephensonom sú stratení.

Bohumil Stejskal:  Ja mám tri slabšie kluby oproti očakávaniam na Západe: Portland, Golden State a Clippers, lebo očakávania sú príliš vysoké. Lepšie kluby zas na východe: Miami a Charlotte. Dajú playoff obidva. Indiana, Knicks, Celtics aj Lakers budú medzi spodnými 10 klubmi, čo je utrpenie pre basketbalový svet.

Štefan Cebro: To je, na Miami som zabudol, to je tím, ktorý neviem vôbec odhadnúť. Reálne môže v play off potrápiť aj Cleveland, ale na druhej strane sa môže aj rozpadnúť.

Bohumil Stejskal:  Cleveland asi nepotrápia, James je na to príliš inteligentný a Bosh Lovea v playoff nedá. Nezabúdaj, že Wade má nabehaných toľko kilometrov, že sa netreba čudovať, že je častejšie v servise ako ojazdená Oktávka.

Štefan Cebro: Hej, Wade je problém a Bosh Lova dá, keby som si mal vybrať beriem stále jeho do play off. Pre mňa je Love nikto, dokým niečo neukáže v play off. A zabudol si spomenúť BOOOOOOOOOOOGIE! 

Bohumil Stejskal:  Boogieho som si nechával na koniec. Je to môj nový hrdina. Mám ho v oboch fantasy tímoch, nech ho nebesá ochraňujú pred zranením. Pochádza z Mobile, Alabama, kde som prežil skoro tri roky keď bol malý chlapec. Možno sme pár krát boli v tej istej hale na univerzitný zápas a ani sme o tom nevedeli.

Štefan Cebro: Pekná story :) Boogie ukázal na MS, že to s ním nemusí byť až také márne, v play off zápasoch úplne zatienil Anthonyho Davisa a to hral centra, čo pre neho nie je najtypickejší post len neviem či spojenie Boogie, Rondo a Rudy Gay je dobrým spojením, on by skôr potreboval mentorov preto by som radšej bral Boogie, Deron Williams a dajme tomu Luol Deng.

Bohumil Stejskal:  Sacramento môže skončiť posledné v NBA, keď Boogie dá 20 / 10 a minimum suspendácií, budem šíriť jeho dobré meno ďalej. To je výhoda fantasy líg. A zároveň ich nevýhoda.

Štefan Cebro: Ty najprv daj vo fantasy play off, s tvojmi znalosťami by si už mohol dať aspoň raz aspoň semifinále :)

Bohumil Stejskal:  Nastavím si pripomienku do kalendára v mobile aby som si nastavoval včas hráčov a možno ma ukecáš na nejaký trejd.

Štefan Cebro: Ok, som rád, takže ty si ukončil Boogiem, musím ešte niečím ja. Hádaj kým, keď uhádneš, máš u mňa pivo

Bohumil Stejskal:  Hmmm.

Štefan Cebro: No poď.

Bohumil Stejskal:  Rozmýšľam, v New Yorku nikto. Wiggins?

Štefan Cebro: Tím si trafil hráčom, ale hráča nie. Je to Ricky Rubio!! Som dosť sklamaný, že ti to takto dlho trvalo. Verím, že Minnesota bude entertaiment tím. Ricky zlepší o máličko streľbu a získa si opäť rešpekt.

Bohumil Stejskal:  Ricky!

Štefan Cebro: Lob City sa možno presťahuje pod bod mrazu, aby som to dokončil. Takisto sa teším na Phoenix, ktorý bude running offense so štyrmi rozohrávačmi.

Bohumil Stejskal:  Rozumiem, no bodaj by si mal pravdu, Rubiovi som veril, že bude mať lepšiu kariéru v NBA. Phoenix áno, atraktívny štýl. Ešte si tipnime, kto to vyhrá. Ja tipujem finále Cleveland - OKC a vyhrá Durant.

Štefan Cebro: Chicago - San Antonio a vyhrajú Bulls.

Bohumil Stejskal:  Odvážny tip!

Štefan Cebro: Áno, hlavne náchylný na zranenia :)

Bohumil Stejskal:  Tak nech je dobrá sezóna... Naozaj aj vo fantasy.

Štefan Cebro: Športu zdar, ešte na záver dám naj päťku na konci ročníka - Paul, Curry, Durant, James, Davis. Davis/Griffin, aby som bol presný.

Bohumil Stejskal:  Nie je tam veľmi s čím polemizovať, len back court vymením za Rose - Parker.

Štefan Cebro: Hm, Parker, zaujímavá voľba, tak dobrú noc.

Bohumil Stejskal:  Dobrú aj Tebe a vďaka za pokec! 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Štefan Cebro

Štefan Cebro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár