CR7, značka ktorá je ďaleko pred inými

31.10.2014 / Maroš Fabianek
Skóroval. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Skóroval. / (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Ronaldo, ten hanblivý štrbavý chlapec, ktorého si musí každý pamätať z dresu United dosiahol pred pár dňami opäť niečo jedinečné. Ovládol večer odovzdávania cien španielskej La Ligy a neschoval do vrecka konkurenciu len pri cene najlepšieho hráča minulej sezóny, ale aj pri cene najlepšieho útočníka a dokonca aj najkrajšieho gólu. Ako to tento multitalentovaný čávo dokázal? Tu je päť dôvodov:

1. Pravá, ľavá, päta, hlava

31 gólov v 30 zápasoch minulej sezóny je veľké číslo. Rovnako veľké, ako dní v tomto mesiaci. Dokonca sám strelil o jeden gól viac, ako celé mužstvo Elche za minulú sezónu. Góly strieľal všetkými možnými spôsobmi. Pravačka, ľavačka a nagélovaná hlavička boli samozrejmosťou, ale streliť gól pätou a ešte z voleja, to už je premena športu na umenie. Práve za tento kúsok dostal aj cenu za najkrajší gól sezóny. Keď si ho náhodou nevidel, tu je. Tá minúta stojí za to.

2. Stále je prekliato rýchly

Každý vie, že reklama, v ktorej Ronaldo predbehol Bugatti bola len výborným marketingovým ťahom. Nič to ale nemení na tom, že jeho revírom je stále ihrisko a jeho rýchlosť je vražedná. Niekedy vyvoláva pocit, že už aj muži z Kobry 11 by si mali začať kuskať nechty. Teda nie kuskať, ale len tak obkuskávať.

3. Nachádza sa na fyzickom a psychickom vrchole

Fyzický vrchol nech si každý vysvetlí, ako chce. Môžem len pripomenúť, že si Ronaldo zaobstaral kryokomoru v hodnote 40 000 eur, na ktorú si zarobí približne za jeden deň. Práve táto vec ho udržuje v najlepšej forme a bez zranenia. Po psychickej stránke to je tiež jedna báseň. Doma krásna žena od Uralu, malý syn, šťastná rodina a ani za neplatenie daní ho nikto nenaháňa. Skrátka, všetko spolu hrá.      

4. Základný stavebný kameň mužstva

Ronaldo je Real a Real je Ronaldo, teda Realdo. Chce hrať, stále a dookola. Jeho práca na ihrisku za posledné roky z neho spravila základ, ktorému sa musí mužstvo prispôsobiť. Bez neho biely balet taktiež dokáže vyhrať, ale zápas bez Ronalda je pre fanúšika, ako Slovan bez násilia na tribúnach. Nepredstaviteľná predstava.

5. Perfekcionista za každých okolností

Kto videl nejaké dokumenty a videá o hviezde zelených trávnikov, musel by súhlasiť. Snaha byť perfektný nie len na ihrisku, ale aj v reklamách, vo vzťahu k médiám a hlavne k ľuďom z neho robí stále väčší idol. Ako príklad stačí spomenúť jeho účes s „falošnou“ jazvou, ktorým vyjadril podporu chlapcovi po operácii mozgu. Všetko toto neberie ako prácu. Je to radosť a láska k tomu, čo robí. Byť najlepším mu neprináša uspokojenie, motivuje ho byť ešte lepším, ako predtým. Či už hráčom, alebo človekom.

P.S.

Neporovnávajme ho s Messim, Ibrom, či Costom, pretože je momentálne inde, hrá si vlastnú ligu. Nedávno dosiahnutých 100 miliónov followerov na facebooku je tiež toho dôkazom. 

Maroš Fabianek

Maroš Fabianek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár