Pondelkové tréneroviny - Kto je najlepší?

03.11.2014 / Richard Hanzlik
Marek Janečka a spartakovci hravo preskočili v dohrávke vo štvrtok popoludní Igora Žofčáka a Slovan. O zvyšku zápasov Fortunaligy čítajte v Trénerovinách. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Marek Janečka a spartakovci hravo preskočili v dohrávke vo štvrtok popoludní Igora Žofčáka a Slovan. O zvyšku zápasov Fortunaligy čítajte v Trénerovinách. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Nominantov na Zlatú loptu poznáme, ale skúšali ste si predstaviť, aké by to bolo, keby sme mali svoju vlastnú Zlatú loptu? Ako by sa volala? Zlatá bednička? Alebo by sme jej meno predali nejakej stávkovej kancelárii, resp. developerovi? Ja som sa dokonca zamyslel aj nad tým, ktorí fortunaligisti by sa zmestili do mojej 20-člennej nominácie na fejkovú slovenskú zlatú loptu, do ktorej sa započítavajú iba výkony v tejto sezóne. Je subjektívna, tak si pokojne urobte vlastnú, veď aj tak nikdy nezistíme, kto by mal pravdu.

Dobrivoj Rusov (Spartak Trnava)

Erik Sabo (Spartak Trnava)

Ján Vlasko (Spartak Trnava)

Patrik Mišák (AS Trenčín)

Haris Hajradinovič (AS Trenčín)

Moses Simon (AS Trenčín)

Stanislav Lobotka (AS Trenčín)

Adam Zreľák (MFK Ružomberok)

Viktor Pečovský (MŠK Žilina)

Milan Škriniar (MŠK Žilina)

Michal Škvarka (MŠK Žilina)

Miloš Volešák (MŠK Žilina)

Juraj Piroška (FK Senica)

Ján Kalabiška (FK Senica)

Kornel Saláta (DAC Dunajská Streda)

Seydouba Soumah (ŠK Slovan Bratislava)

Branislav Niňaj (ŠK Slovan Bratislava)

Martin Bukata (MFK Košice)

Nermin Haskič (MFK Košice)

Martin Černáček (Spartak Myjava)

Trenčín - Ružomberok 4:3, 2214 divákov

Cenu za najlepšiu helouvínsku masku si zaslúžia hráči AS, ktorí chvíľami pripomínali strašidelný Slovan. Nebyť záverečného finišu, prekvapenie mesiaca by bolo na svete. Trenčín príliš nepresvedčil ani pred týždňom v Trnave a výkon s Ružomberkom je na míle vzdialený predstave o najlepšom slovenskom mužstve. Chýbajú výplaty či čo? A aby som len nekritizoval, treba pochváliť aj hostí, ktorí v zápase trikrát viedli, a to sa v Trenčíne nestáva každý druhý týždeň. Ukazuje sa, že lakmusovým papierikom výkonu ruže je Adam Zreľák. Na zápas v dobrom určite nebude spomínať Putnocký, ktorému by mala odborná komisia pripočítať aspoň asistenciu pri vyrovnávajúcom góle Gubu.

Dunajská Streda - Senica 3:0, 2441 divákov

Škoda, že si Trutz pred zápasom nepustil dopravný servis. Viditeľnosť na 5 metrov kvôli hmle sa dá akceptovať na ceste medzi Ružomberkom a Martinom, ale určite nie medzi Salátom a Piroškom. Zápas v dušičkovej hmle teda takmer nikto nevidel, ale z výpovedí aktérov a pozápasových fotiek na sociálnych sieťach to vychádza tak, že v Dunajskej hrala Senica. A to tak zle, že prehrala rozdielom triedy. Výsledok ešte SFZ overuje v spolupráci so SHMU prostredníctvom modelu Aladin. Preto je o zápase ťažko písať. Vieme len to, že prvý gól si dala Senica sama, pri ďalších dvoch domácim ochotne pomohla a dopredu toho Piroškovci veľa nevymysleli.

Myjava - Zlaté Moravce 2:0, 983 divákov

Vidieť Zlaté Moravce betónovať vonku nie je nič nezvyčajné. Rovnako tomu bolo aj v Myjave, kde sa zápas vyvíjal tempom šanca - šanca - Mikinič nedal - polčas - Mikinič trafil žrď - gól - šanca - šanca - gól. Akcie v podaní hostí boli len tie, kde v hlavnej úlohe a s dávkou smoly účinkoval Mikinič. Asi to tak malo byť a Myjava opäť zabodovala. Zlaté Moravce by sa mohli vrátiť k tomu peknému futbalu z éry Juraja Jarábka, pretože postupne padajú dole.

Podbrezová - Spartak Trnava 1:1, 2225 divákov

Vonku tradične jalový Spartak cestoval do Stredozeme povzbudený demontážou Slovana v týždňovej dohrávke. Ale každý vedel, že v Podbrezovej, na mieste ako stvorenom pre pokračovanie Hory majú oči, už zakoplo nejedno mužstvo a domáca obrana nebýva príliš pohostinná k súperovým útočníkom. A tak tomu bolo aj v nedeľu. Spartak mal síce v prvom polčase navrch, ale skórovať dokázal iba raz. Klasika. Ale Jendrišek už ožíva. Domáci ovládli druhý polčas a vyrovnali po rohovom kope, vďaka čomu dostal zápas ešte väčší náboj. V jeho závere sa o tri body snažili oba tímy a Spartak môže byť rád, že má v bránke Rusova.

Slovan - Košice 3:0, 951 divákov

Ďalší veľký rival na belasej ceste za zmŕtvychvstaním a keby aj toto nevyjde, už by bolo treba vymeniť celý káder a nielen trénera. Ale tí, čo cestovali z domu už v nedeľu ráno, videli konečne výhru Slovanu.  Hlásateľ síce oznámil 951 divákov, ale asi to číslo zobral z opačného konca. Tváre a mená hráčov boli rovnaké ako predtým, len to vyzeralo, ako keby vedeli hrať futbal. Určite aj vďaka mohutnej podpore fanúšikov, bez ktorých by to nedokázali. Hostia neoslnili, dopredu boli bezzubí ako Bondra na majstrovstvách sveta a Slovan zápas aj vďaka tomu odkontroloval. Uvidíme, čo bude na Sparte a ktorí hráči si svoju drahú kožu pred zimným upratovaním zachránia.

Žilina - Banská Bystrica 2:0, 1597 divákov

Žilina je rozbehnutá a nejaká Bystrica tomu valcu nedokáže stáť v ceste. Za 7 minút bola hádanka vyriešená, a potom už si to domáci odťukali. Nuž, ťažko je prehrať, keď ste v takej forme a psychickej pohode. Na súpera stačil úvodný sedemminútový nábeh a ten ani potom neprestal od strachu betónovať. Nie je sa čomu čudovať vzhľadom na situáciu v Dukle. Len škoda, že také mužstvo nemá dostatočnú podporu divákov. 10 evri za našu ligu je predsalen trocha prehnaný podnikateľský plán.

Tréner kola

Chovanec, lebo zažil pocit z výhry.

TOP

Návšteva na Pasienkoch. Sa čudujem, že tých 200 ľudí tam aj prišlo.

FLOP

Matúš Putnocký a jeho nezákrok pri góle na 3:3.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár