Pondelkové tréneroviny - Jedinečné derby

08.12.2014 / Richard Hanzlik
Nič, nehralo sa. Poďme domov. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Nič, nehralo sa. Poďme domov. / (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola. 

Slovan Bratislava - Spartak Trnava X:X, 0 divákov

Najväčšie a jediné slovenské derby malo byť bodkou za jesennou časťou sezóny. Už raz ho preložili, lebo sa dos… hosťujúci hráči. Včera sa pre zmenu dos… domáci. Ale aby sa všetko nejako oficiálne mohlo vysvetliť, na vine je terén. Lebo pršalo a hráči by mohli ochorieť. Tak to v tomto pochmúrnom počasí pred mikrofónmi zvedavých novinárov povedal hlavný Chmura. Ten istý Chmura, ktorému celý polčas nevadila oveľa horšia situácia v Banskej Bystrici. Ale poďme pekne po poriadku.

Prvá akcia zápasu sa strhla pri vstupnej bráne asi hodinu pred výkopom, kde sa vyše 800 fanúšikov Spartaka snažilo použitím platných lístkov dostať do areálu Pasienkov. Kto to kedy videl? Ako to už býva na tomto kolosálnom štadióne zvykom, bufety boli nachystané rovnako ako usporiadatelia a do areálu sa začali trúsiť prví fanúšikovia. Rýchlosťou takou, že by sa do tretej adventnej nedele dostali dovnútra možno aj všetci. V tom si však PR manažéris Slovana Straka uvedomil, že však 800 je viac ako 52 a toto sa nemôže majstrovi stať. Jouw, peace!

Doteraz si však nedokážem predstaviť, ako sa mohla pevná titánová brána samovoľne otvoriť, čo vyvolalo nábeh orgánov z obidvoch strán. Jedni tlačili fanúšikov von, druhí zaháňali tých ustupujúcich naspäť. De ja vú zo zápasu so Spartou? Ale prosím Vás, tss!

A tak už majú médiá o čom písať, veď tečie krv a fanúšikovia napádajú orgánov (a teraz priestor pre moralistov, ktorí by si s úsmevom od ucha k uchu nechali v nedeľu večer masírovať chrbát obuškom len za to, že chceli prísť podporiť svoj klub). Takí ľuďia nemajú čo na našej lige robiť, preto ich Roman posiela naspäť domov už aj s peknou výhovorkou. Rýchlo volajte Nový čas! Svet musí vidieť, aké zverstvá sa tu dejú! V 21. storočí, z peňazí daňových poplatníkov. To sú tie isté peniaze, za ktoré ste pre potreby reprezentácie urobili vyhrievanie a drenáž trávnika? Toho trávnika, ktorý si nedokáže poradiť s dažďom, pričom za oveľa horších podmienok vedia inde zápas odohrať? Smrdí to kšeftíkom? Ale prosím vás, tss! Veď sa bavíme o štadióne, ktorý dostal výnimku od UEFY a tej ide v prvom rade o futbal. Vždy len o futbal.

Keď už sme pri tom trávniku a fanúšikovia Trnavy na ceste naspäť na vlak, na vyhrievaný a drenážovaný zelený porast vychádza Chmura s tušením, že niečo nebude v poriadku. Jeho chôdza je pevná, verí si. Takýchto akcií už v áčku bolo a vždy ich zvládol s kamennou tvárou. Všetko je v jeho rukách, on rozhodne. Pre toto sa narodil a na toto čakal celý svoj život. Trávnik je mokrý, vonku prší. V modzgu sa mu premietajú tie najhoršie scenáre. Čo ak naozaj prehrajú? Nemôžu v tomto počasí prechladnúť? A čo tie mokré ponožky? Palino, toto nemôžeš dopustiť. Staneš sa pre ľudí ozajským superhrdinom. Ruším to! Pekný zvyšok nedele všetkým a pozdravujem fanúšikov ligového futbalu.

Nakoniec možno ani sám nevie, ako dobre rozhodol. Futbal sa totiž má hrať pre divákov. A s tými pred zápasom akosi nepočítali. #futbalovarepublika

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár