Veľké vyhodnotenie: Ako sme predikovali športový rok 2014

31.12.2014 / Denis Bohumil Schvarcz
 (photo: Martin Cejo Bosák)

/ (photo: Martin Cejo Bosák)

Tipovať, predvídať, či veštiť z gule vie každý. Športových fanúšikov a pisálkov nevynímajúc. Kto si ale dá námahu a obzrie sa späť po výsledkoch svojho umu? My na TakUrčitee predsa! S veľkou pompou sme takto pred rokom ohlásili, akých víťazov si želáme, alebo možno skôr očakávame, v roku, ktorý sa dnes končí. V posledný deň roku 2014 si prevezmeme za svoje odvážne múdrosti zodpovednosť.

Štyri kategórie nad naše sily

Bolo nás trinásť - vlastne nás je vo virtuálnej redakcii stále viac a viac - no šťastná trinástka sa takto pred rokom zapojila do tipovania. Investigatívne zistenie číslo 1: nikomu sa nepodarilo správne uhádnuť ani polovicu zo štrnástich kategórií.

Investigatívne zistenie číslo 2: v štyroch (!) kategóriách neuhádol ani jeden. Stanley Cup, KHL, umiestnenie hokejistov Slovenska na ZOH v Soči a počet medailí na zimnej olympiáde boli nad naše sily. LA Kings boli pomerne prekvapivými winnermi strieborného pohára za morom, Metalurg Magnitogorsk už menej prekvapivým majstrom KHL. Detonáciu, akú odistili slovenskí hokejisti v Soči nepredvídal žiadny katastrofológ (slovo som si práve vymyslel). Až šiesti z nás nečakali viac, ako jednu olympijsku medailu, že jediná bude zlatá, neveril nik z nás. 

And the winner is...

Investigatívne zistenie číslo 3: Najlepším expertom, najjasnozrivejším prognostikátorom, najdôveryhodnejším veštcom sa pre rok 2014 stal Samo Marec.

Snímame pomyselné klobúky, skalpy, prehadzovačky a toupee a klaniame sa. Na výhru stačilo šesť zo štrnástich úspešne uhádnutých eventov. Konkrétne majster SR v hokeji, správne uhádnutý majster sveta v hokeji a poradie Slovenska na turnaji v Bielorusku, k tomu majster republiky vo futbale, víťaz NBA a EPL. Tomu sa hovorí široký prehľad, záber a rozhľad v športovom dianí. Ešte raz, blahoželáme!

Víťaz získava drink podľa vlastného výberu na najbližšom teambuildingu :)

Kompletné výsledky

Čierne na bielom, s modrými a zelenými doplnkami, nasledujú výsledky. Do konca roka si ich určite naštudujte, už teraz pracujeme na predikciách pre rok, ktorý je za rohom.

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár