Súťaž: Postúpi Slovensko do semifinále na MSJ v Kanade?

01.01.2015 / Denis Bohumil Schvarcz
Vychytá Godla semifinále v zápase proti Čechom? (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Paul Chiasson)

Vychytá Godla semifinále v zápase proti Čechom? / (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Paul Chiasson)

Poznáte to. Ako na Nový rok, tak po celý rok. Pripravili sme preto ľahkú novoročnú súťaž. Aby sme mali čo najviac interakcie s fanúšikmi športu a TakUrčitee zároveň. Je to jedno z predsavzatí, ktoré priniesli bublinky Prosecca v noci na dnes a do rána nevyšumeli. Kto správne uhádne postupujúceho do semifinále MSJ 20 v Kanade, samozrejme iba z dvojice Slovensko - Česko, vyhrá športovú fľašu TakUrčitee, sadu nálepiek a niekoľko starších vydaní časopisu The Hockey News k tomu. Víťaz určí správne aj presný výsledok, alebo k nemu bude najbližšie. Ak bude správnych odpovedí viac, šťastného vyžrebujeme.

Ach, a také to mohli byť pekné majstrovstvá

Ešte chvíľu pred silvestrovskou polnocou to vyzeralo na nádherný turnaj. Slovensko dávno postúpené do playoff, dokonca po dvoch výhrach so šiestimi bodmi v tabuľke skupiny A na treťom mieste. Švédom, najväčším favoritom nepochádzajúcim zo severoamerického kontinentu, Bokrošovci poslali do štvrťfinále nevlastných bratrancov z Fínska. Nech sa vybijú medzi sebou, chalani.

Česi, mančaft, ktorý do Kanady cestoval s neskrývanými medailovými ambíciami, museli vyhrať proti vždy silným Rusom aby sa vôbec vyhli boju o záchranu. Držať palce Rusku nie je v móde, no schválne, koľkí z vás si úprimne želali, aby príliš sebavedomí Česi zlyhali a museli sa strachovať o prežitie v Áčku? Myslel som si. Namiesto toho sa po výhre 4:1 dostali na druhé miesto vo svojej skupine a do zápasu o semifinále proti Slovensku. 

Prvý "veľký" zápas roka 2015 pre športovú republiku sa tak odohrá v noci z piatka na sobotu. Čechov sme v príprave v dejisku MSJ porazili, bolo to ale predtým, ako si na nich sadlo povestné štěstíčko v zápase s Dánmi a naštartovali sa proti Sovietom. Zápas bude mimoriadne ťažký, Denis Godla bude musieť predviesť ďalší božský výkon. Na diaľku budeme všetci držať prsty a kričať Slovenskóóó! 

Tak si tipnite, či sa Rewayovi a kamarátom v repre triku podarí prekonať tradičnú prekážku. Víťaza u nás nájdete v sobotu.  

 

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár