Barca v kríze? Ani náhodou

13.01.2015 / Tomáš Kolár
Usmievavé trio. (photo: SITA/AP Photo/Siu Wu)

Usmievavé trio. / (photo: SITA/AP Photo/Siu Wu)

Po predchádzajúcej ligovej prehre Blaugranas na ihrisku priemerného San Sebastianu 0:1 sa veľa hovorilo o kríze Barcelony a o napätých vzťahoch medzi Messim a trénerom Luisom Enriquem.

Z ničoho niečo

Nenasadenie Messiho a Neymara v prvom polčase sa Enriquemu vypomstilo, ale ako už mnohokrát bývalý skvelý hráč katalánskeho veľkoklubu zdôraznil, Messi je preňho jedinečný hráč tímu a najlepší hráč, ktorého videl hrať na vlastné oči. Média ako vždy hneď začali prichádzať s jednou bombastickejšou správou za druhou, Messiho už videli v drese Abramovičovej Chelsea za viac ako pol miliardy eur.

Bullshit! Je veľmi pravdepodobné, že Messi bude jednou z mála lastovičiek, ktorá odohrá celú kariéru v jednom drese, a to nie hocijakom. Hoci otázka, či je Luis Enrique dostatočne dobrým trénerom pre génia Lionelovho formátu, zostáva stále otvorená. 

Dva zápasy, deväť gólov                                                     

Barcelona a aj samotný Messi odpovedali na neutíchajúce kuvičie hlasy najlepším možným spôsobom – výborným výkonom v nasledujúcich dvoch zápasoch. Najprv si spravila z nováčika Elche dobrý deň a nasúkala mu hneď päť kúskov. A v sobotu v oveľa prestížnejšom a očakávanejšom dueli nastúpila proti úradujúcemu majstrovi Atleticu Madrid. Hneď po tridsiatichpiatich minútach mohlo byť proti aktuálnemu obhajcovi španielskeho ligového titulu vymaľované.

Barca si vytvorila hneď od začiatku drvivý tlak, ale namiesto 4:0 bolo "len" 2:0. A opäť v tom mal prsty (na nohách) Messi, ktorý Neymarovi a Suárezovi vytvoril ich gólové príležitosti. Ako čerešničku na torte pridala argentínska desiatka poisťovací tretí gól, keď sa z ničoho nič z klbka prachu v šestnástke Atlética vymotal ako jediný s loptou na nohe, pár metrov od takmer prázdnej brány. 

Trio vo forme

Také útočné trio nemá žiaden klub na svete, borci sa pomaly zohrávajú a zdajú sa byť vo forme. Ak bude pretrvávať viditeľný herný progres Suáreza - bude sa sústrediť na hru a nie kam by zahryzol - a Neymar bude využívať svoj veľký potenciál na futbal a nie na herecké etudy, musí sa s Barcou stále rátať. Nech už sa to niekomu páči, alebo nie.     

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár