Was ist los, Bayern?!

04.02.2015 / Tomáš Kolár
Bayern sa zatiaľ v roku 2015 potkýna. (photo: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson)

Bayern sa zatiaľ v roku 2015 potkýna. / (photo: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson)

Máme za sebou dve kolá jarnej časti nemeckej najvyššej súťaže a bavorský gigant z nich vyťažil iba jednu chudobnú remízu. Po debakli na ihrisku nebezpečných vlkov z Wolfsburgu včera remizoval v Allianz Arene so Schalke.

Začala to chytená penalta

Hoci do zápasu vstúpil favorit sľubne, už po štvrťhodine sa musel z ihriska porúčať Jérome Boateng, ktorý sa prezentoval dosť neštastným zákrokom, navyše v pokutovovom území. Šťastím Bayernu bola následná katastrofálna penalta, ktorú brankár Neuerových kvalít chytá aj v spánku o polnoci.

Bratia Jérome a Kevin-Prince Boatengovci si dlho proti sebe nezahrali, na duel nemeckého a ghanského reprezentanta sa fanúšikovia v rekordne vypredanom štadióne - viac ako 75 000 divákov - tešili vlastne zbytočne. Napriek prevahe jedného hráča v poli, pôsobilo Schalke neuveriteľne ustráchane, jedinou svetlou výnimkou bol Sidney Sam.  Dostať Guardiolovcov do kolien sa mu osamotenému nepodarilo, na nich si neprišli už zostavy so zvučnejšími menami. 

Robben hlavou?

Bayern sa naopak snažil, predovšetkým neposedná holandská myška s desiatkou na drese Robben bola neúnavná. Xabi Alonso však rozdával jednu horšiu prihrávku za druhou a Muller bol na hrote neviditeľný. Robben sa napokon dočkal, keď skóroval dokonca preňho netypicky hlavou. Už o pár minút ale Schalke asi zo svojej jedinej vážnejšej akcie - po dobre zahranom rohovom kope - vyrovnalo.

Napriek početnej nevýhode boli Bavori lepším tímom, no niektorí kľúčoví hráči nepodávajú na začiatku kalendárneho roka optimálne výkony. Bayern stratil v dvoch zápasoch Bundesligy päť bodov. Pred blížiačim sa osemfinálovým dvojzápasom so Šachťorom Doneck, to určite nie je dobré znamenie.

Hoci sa Guardiola po zápase vyjadroval v superlatívoch, k ešte relatívne priaznivému výsledku Bayernu prispela viac spokojnosť Schalke s možnosťou dosiahnuť remízu, ako futbalový um jeho zverencov.

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár