Jednoznačné El Derbi madrileňo

09.02.2015 / Tomáš Kolár
Oops, Iker to pustil znova. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Oops, Iker to pustil znova. / (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Kto nevidel, len ťažko uverí. Vo víkendovom madridskom derby bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Hoci by asi väčšina futbalových odborníkov predpokladala, že to bude slávnejší Real, bolo ním Atlético.

Taktika, obrana, brankár                                                                         

Skvele takticky pripravené mužstvo pruhovaných diktovalo tempo hry od začiatku, Casillas musel dvakrát smutne vyťahovať loptu zo svojej siete hneď v prvých dvadsiatich minútach zápasu. A prvom prípade mal na góle nemalý podiel aj samotný Iker. Kedysi nepochybne najlepší brankár sveta čoraz častejšie púšťa aj strely z kategórie chytateľných, strelu z hranice šestnástky na čiare stlmil, no prekotúľala sa popod neho za čiaru. Stopérska dvojica Nacho - Varane bola len slabým odvarom tradičnej obrannej dvojice Ramos - Pepe a Los Colchoneros si miestami z defenzívy pusiniek robili doslova dobrý deň. Predovšetkým aktívny a prefarbený Griezmann neraz dokonale zamotal hlavy obrancom úradujúceho víťaza Ligy majstrov.

Dopredu nič

Absencia Luku Modriča a Jamesa Rodrigueza v strede bieleho poľa bola veru viac ako citeľná, Real vpredu nevymyslel dokopy nič. Nepomohol ani návrat čerstvého držiteľa Zlatej lopty na trávnik. V druhom polčase inkasoval Real ešte dvakrát a mohol aj viackrát. Na debakel 0:4 Realu v tejto sezóne nie sme zvyknutí, Simeonovci to však na mestského rivala zjavne vedia, v šiestich tohtosezónnych zápasoch neprehralo Atléticol ani raz.

2014/15: Real vs Atlético, 0 - 4 - 2, 4 : 12

2014/15: Real vs Ostatní, 29 - 2 - 0, 102 : 19

To nebude náhoda. Realu jednoducho herný štýl Atletica nesedí. Prepracovaná defenzíva, skvelý stratég Simeone, spolu s trpezlivou kombinačnou hrou nevyhovujú hviezdami nabitému Realu, ktorý rád útočí do rozhodenej obrany súpera.                                                                                                    

Výhra Atletica zamotala situáciu v La Lige. Po ľahkom víťazstve Barcy u Baskov z Bilbaa je rozdiel medzi prvým Realom a druhou Barcelonou už len jeden bod, s tretím Atleticom v závese o ďalšie tri body. Vôbec nie je vylúčené, že o držiteľovi majstrovského titulu nebude rozhodnuté do posledného kola, tak ako tomu bolo v minulom ročníku. 

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár