Na Berlín! Večer štyroch gigantov

24.02.2015 / Tomáš Kolár
Lionel Messi v tradičnej a Vincent Kompany v netradičnej, priam umeleckej póze počas minuloročného zápasu Barcelony s Manchestrom City. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Lionel Messi v tradičnej a Vincent Kompany v netradičnej, priam umeleckej póze počas minuloročného zápasu Barcelony s Manchestrom City. / (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Utorok skýta pre futbalového fanúšika hneď dve lahodné delikatesy. Po minulotýždňových miernych sklamaniach, keď vyčkávacia taktika väčšinou určovala herné štýly, sú utorňajší protagonisti osemfinálových zápasov LM prísľubom väčších ofenzívnych a snáď aj gólových predstavení.

Barca vs City

Barcelona proti Citizens je z pochopiteľných dôvodov najatraktívnejšou dvojicou v rámci osemfinálového programu. Blaugranas po skvelých výkonoch v sobotu šokujúco prehrali doma s Malagou, kým City využili zaváhanie londýnskej Chelsea a na Newcastli zvíťazili presvedčivo o päť gólov (žiaden nedostali, spočítate to ľahko).

Takýto atraktívny duel ponúklo rovnaké kolo najprestížnejšej klubovej súťaže aj v minulej sezóne, pričom Barcelona suverénne postúpila po víťazstvách 2:0 na Etihad Stadium a 2:1 doma na Nou Campe. Miernym, ale naozaj veľmi miernym favoritom sú teda zverenci Luisa Enriqueho aj tentokrát aj kvôli nelichotivej bilancii trénera Pellegriniho proti katalánskemu veľkoklubu. Čilský tréner má proti Barcelone priam katastrofálnu bilanciu, keďže ako tréner Villarealu, Malagy, Realu Madrid a Manchesteru City z 22 vzájomných zápasov vyhral iba štyrikrát, kým štrnásťkrát odišiel ako porazený.

Veľa bude bezpochyby závisieť od individuálnych výkonov, samozrejme Messiho na jednej strane a Aguera na strane druhej. Dá Barcelona aj ôsme štvrťfinále bez prerušenia? 

Juve vs BVB

Juventus s Dortmundom sa naposledy stretli ešte v roku 1997 v samotnom finále LM v nemeckom Mníchove, kde Riedle, Chapuisat a spol. trošku prekvapujúco pokorili vtedy hviezdami nabitý Juventus so Zidanom na čele.

Tentokrát by to podľa tabuľkového postavenia mal byť nerovný súboj, pretože Juventus je suverénne na čele talianskej Série A s pohodlným devätbodovým náskokom, kým Dortmund bol ešte nedávno na samom dne nemeckej Bundesligy. Avšak trojzápasová séria v rade naznačuje, žeby sa Kloppovi zverenci mali pomaly ale isto konečne vracať do starých koľají. Juventus však bude na Stadiu delle Alpi ťažkým sústom, ťahá tam šnúru 46 súťažných zápasov bez prehry. Borussia však rozhodne nepatrí k tímom, ktoré by sa stiahli do obrannej ulity a čakali nato, čo vymyslí súper.

Preto sa aj v tomto prípade dá predpokladať záujímavý futbal s ťažko odhadnuteľným rezultátom. Bude mať Taliansko aspoň jedného zástupcu v štvrťfinále LM? 

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár