Pondelkové tréneroviny - Kto dá viac?

09.03.2015 / Richard Hanzlik
Fotka, na ktorej je najkrajšie pozadie. Plný štadión v Žiline. (photo: SITA/Milo Fabian)

Fotka, na ktorej je najkrajšie pozadie. Plný štadión v Žiline. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Dlhá chvíľa plodí často blbé nápady a ako raz povedal Vladimír W “život je ako debnička jabĺčok. Nikdy nevieš, ktoré je tvoje posledné”. A ten život prináša občas veľmi úsmevné, ba až tragikomické situácie. Až sa človeku nechce veriť, že sa vždy nájde niekto, kto to celé posunie na vyšší level. O titul v našej lige sa rozhodne medzi trojicou Žilina, Trenčín, Slovan v tomto poradí. Ale zaujímavý súboj sa vedie aj na poli marketingu. Už dávno neplatí, že fanúšik príde na futbal kvôli samotnej hre, prípadne podporiť svoj milovaný klub. Ľudia majú radi zľavy, bonusy, akcie, a preto im to dajme aj na futbale. Tak napríklad na derby Slovan - Spartak si kúpite jeden lístok a ďalšie dva máte grátis. #zedooool

Môžete ich dať svojim kamarátom, ktorí by si za dve eurá dali aj do kolena vŕtať. Asi sa na Pasienkoch niekto bojí, že by domáci neboli naozaj domáci. Ale ešte vždy je v zálohe možnosť zápas preložiť. Ale nezabudnime ani na súboj o majstra - Žilina vs Trenčín. Hostia si chceli konečne užiť veľký výjazd a klub im tak dá ku vstupenke do Žiliny aj lístok na prvý letný pohárový zápas len za 1 evri. #blackfriday

No to ale hrozí, že domáci, stále aktívne bojujúci proti fanúšikom požierajúcim malé deti, by boli v tomto dôležitom súboji o majstra v oslabofke. Tak to teda ne, Karol sa po vzore Róberta rozhodol uctiť si ženy a dať im grátis vstup na východnú tribúnu. A vlastne každý, kto sa na tú tribúnu rozhodne kúpiť lístok, dočká sa ďalšej vstupenky zadarminko.#zltastena

To všetko patrí k nášmu folklóru, ako aspoň občas dostať diváka na tribúny a radí sa medzi legendárne párky s pivom a tresku v rožku. Ostáva už iba otázka a výzva pre ostatné kluby - Kto dá viac? Dočkáme sa kupónov ako vo fast foode? Alebo časom už ľudia nebudú platiť za lístky a kluby im budú platiť za ich návštevu? #againstmodernfootball

Banská Bystrica - Spartak Trnava 1:1, 1054 divákov

Spartak vonku ešte nevyhral a začína sa šuškať o tom, že jarnú časť bude dohrávať v športovej hale, tam sa možno zadarí. V Bystrici každý očakával terén vhodný viac pre Spartan race, ale domáci asi už aj vodu z neho musia predávať, aby sa zachránili. Prvý polčas išla za bodmi Bystrica a zaslúžene sa ujala vedenia z penalty. Radosť bola kratšia ako víkend, lebo Miki už o pár minút pekným banánom vyrovnal na 1:1. Druhý polčas pripomínal dobíjanie Bastilly detskou armádou bez zbraní, a tak sa mančafty rozišli s bodom vo vrecku.

FK Senica - MFK Košice 3:1, 1202 divákov

Zápas sa začal tichým protestom hostí, ku ktorému sa s citom postavili aj domáci hráči. Nepochopil iba rozhodca, ale na to oni majú licenciu. Hostia sú stále bez výplat a je len otázkou času, kedy ich to prestane baviť. Gratulujem touto cestou zväzu, že do ligy pustí klub, ktorý vyše pol roka nedokáže zaplatiť vlastných hráčov. Tí však v Senici nepôsobili odovzdane. Naopak, v prvom polčase boli viac ako vyrovnaným súperom a aj vďaka nepodarenému centru Nováka dokázali vyrovnať. Zlomil ich však tretí gól Senice, ktorá si už potom body ustrážila a zlomila húževnatých záchranárov.

Dunajská Streda - Podbrezová 1:0, 3211 divákov

Slovenské Fenerbachce pred týždňom prišlo o dva body po zahodenej penalte v posledných minútach zápasu. Proti Podbrezovej to bol zápas hore-dole, tentokrát ale so šťastným koncom pre domácich, ktorých spasila Michalíkova hlava. Okolo pokutového územia to lietalo ako Harrison Ford, ale stále nie a nie to tam padnúť. Domáci, hnaní mohutnou cudzo-jazyčnou podporou žlto-modrého kotla vydreli ťažké tri body a odpútali sa od svojho súpera.

Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:2, 2126 divákov

Prof. PhDr. Slovan Bratislava, CSc. prišiel do Zlatých Moraviec so snahou hlavne sa nenadrieť a zobrať tri body. Jeho profesorský výkon však domáci svojou aktivitou miestami preščali a nebyť zahodených tutovíc, dychovečka cez polčas mohla hrať rezko. Ale dovtedy sa s Pintérom po loptu chodí, až ju chalan stratí a dopraje hosťom dva góly. Na prvý nezištne nahral Štefánikovi, ktorý vysunul gólového Peltiera. Pri druhom zase vysunul Zreľáka, ktorý zápas rozhodol. Na radosť Ultras Modra :)

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 2:1, 2153 divákov

Správny Pekár maká vtedy, keď ešte ani Rosa nestihne uschnúť. Nejak tak to bolo aj v Ružomberku. Rosa v úvode zápasu po diskotešenici v pokutovom území otvoril skóre, ale Pekár vyrovnal skôr, ako by ste povedali počúvajFerokoľkoborovičkyvypiješcezobednúpauzu?

Od toho momentu sa hostia prezentovali lepším futbalom a nezastavila ich ani Masarykom nepremenená penalta. Tú pre zmenu zastavil len plot štadióna. Snaha bola však málo platná, lebo domáci majú Saparu a ten to v nohe stále má. Center posadil na hlavu Masla a bolo 2:1. Maslo si potom zobral loptu a dal si ju pod dres = niekto je tehotný a bude z toho lahodná kombinácia Masla a Ramy.

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:1, 6397 divákov!

Súboj o titul, zápas Guľovho druhého a prvého mužstva. Do Žiliny sa doviezlo cca 600 divákov z Trenčína, čo bohato stačilo na domácich vytlieskavačov. Ale vzhľadom na počet divákov na štadióne by sa atmosféra dala nazvať slovom sklamanie. Ale ak by každý zápas našej ligy vyzeral takto, mohli by sme si gratulovať a hejtovať jeden druhého ešte viac. Bolo vidno, že hrajú momentálne najkvalitnejšie mužstvá a Mihálikova bomba potešila nejedného futbalového labužníka. Šance sa potom striedali ako ženy pri Borisovi Kollárovi, ale žiadna nebola tou pravou. Až do leteckých dní v pokutovom území Žiliny a následnej dorazenej penalte. Ak by niektoré z mužstiev vyhralo, bolo by to asi nefér. O titule teda ešte ani zďaleka nie je rozhodnuté.

TOP

Morálka hráčov Košíc.

FLOP

Pintér. Dúfam, že to neovplyvní jeho psychiku, ale belasí mu idú najmenej kartón jonťákov.

Tréner kola

Jozef Kostelník.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár