Na Berlín! V Madride jasno, v Porte pozor na Paula Sousu

10.03.2015 / Tomáš Kolár
Paulo Sousa (vľavo) a jeho potmehúdsky úsmev, na ktorý si v Porte musia dať pozor. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Paulo Sousa (vľavo) a jeho potmehúdsky úsmev, na ktorý si v Porte musia dať pozor. / (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Po dvojtýždennej pauze čakajú futbalových priaznivcov odvetné boje osemfinálových zápasov LM.

Real vs rekord v domácich výhrach

Po mdlom, absolútne nevýraznom výkone Schalke na domácom ihrisku sú šance Di Matteovej ekipy po prehre 0:2 v odvete proti kráľovskému klubu horšie, ako mizivé. Okrem toho, že Schalke na španielskej pôde v pohárovej Európe nedokázala vyhrať ani v jednom prípade z ôsmich pokusov, Real môže v prípade očakávaného víťazstva vyrovnať rekord Ligy majstrov v počte domácich víťazstiev v rade - rovný tucet!

Jediným stebielkom, ktorého sa Nemci môžu chytiť sú nepresvedčivé výsledky Pusiniek. Tí po remíze s Villarealom a tohtovíkendovej prehre s Bilbaom stratili prvé miesto v La Lige. Treba však povedať, že v oboch zápasoch vyvinul desaťnásobný víťaz najprestížnejšej klubovej sútaže enormný tlak, len mu to tam jednoducho nepadalo. Keďže si Real nesie z Gelsenkirchenu dvojgólový náskok, nemusí sa prezentovať preňho typickým nadpriemerne ofenzívnym prejavom, z čoho vyplýva menej možností pre Schalke využiť vratkejšiu obranu pri neprítomnosti Ramosa. Aj napriek menšej kríze, by si mal obhajca titulu s prehľadom zabezpečiť štvrťfinálovú miestenku. V opačnom prípade by to bola hotová senzácia roka.   

Porto vs nebezpečný portugalský tréner                                

Druhá utorňajšia dvojica je podstatne vyrovnanejšia, hoci Porto je miernym favoritom aj vďaka dobrej východiskovej pozícii po strelení strategicky esenciálneho gólu na ihrisku Bazileja, ktorý portugalskí draci vsietili v posledných minútach prvého zápasu na švajčiarskej pôde. Remíza 1:1 vonku spolu s faktom, že Porto na domácom štadióne Estádio do Dragāo ťahá v európskych súťažiach osemzápasovú šnúru bez prehry, nahráva portugalskému majstrovi. Navyše, švajčiarsky šampión skóroval len v štyroch z jedenástich zápasov proti zástupcovi portugalskej ligy a v Portugalsku v piatich súťažných dueloch nezvíťazil ani raz.

Až také jednoduché to ale zrejme nebude, predsa len portugalský tréner Bazileju Paolo Sousa už v minulosti neraz dokázal poriadne potrápiť aj tie najzvučnejšie mená Európy. Spomeňme len senzačný postup Švajčiarov do osemfinále v sezóne 2011/2012 na úkor vtedy ešte prvotriedneho Manchestru United, či dvojnásobné pokorenie miliardárskej Chelsea v minulej sezóne. Aj tohtosezónny postup do osemfinále na úkor Liverpoolu určite vzbudzuje patričný rešpekt a Porto sa bude musieť mať v každom prípade na pozore.

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár