Na Berlín! V Londýne zavelí José, alebo Zlatan?

11.03.2015 / Tomáš Kolár
Bude to dnes v Londýne napínavé.  (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Bude to dnes v Londýne napínavé. / (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Ešte sme ani nestihli precitnúť zo včerajšieho diania v Madride, kde Real napriek postupu bol potupený nielen štyrmi gólmi Schalke, ale predovšetkým obrovským piskotom a neobvyklou nevraživosťou vlastných fanúšikov. Dnes ťah Európou na Berlín pokračuje. 

Bayers vs Neprípustná blamáž

Dneska sa podobná blamáž v Allianz Aréne nepripúšťa. Bayern má, na rozdiel od Realu, výbornú formu, a kým nebol na Ukrajine vylúčený Xabi Alonso, bol jasne lepším tímom. Okrem suspendovaného Alonsa bude Bavorom chýbať aj Lahm, čo je nesporne veľká strata, ale kvalita na lavičke Bayernu by mala byť postačujúca. Medzičasom začala jarná časť ukrajinskej ligy, do ktorej Šachťar vstúpil výhrou a remízou, čo ho mohlo pred ťažkou odvetou na horúcej mníchovskej pôde naladiť pozitívne.

Obidvaja tréneri, Guardiola ako aj Lucescu, nešetrili vzájomnou chválou, keď Pepe sa dokonca vyjadril, že ak by Šachťar štartoval v Bundeslige, bojoval by o nemecký titul. Realitou však je, že Bayern je aj po bezgólovej remíze v prvom zápase jasným favoritom, no ako sme sa presvedčili včera, Dávid niekedy môže poraziť Goliáša.

Chelsea vs 

Stamford Bridge by to už malo byť o inom. Prvý zápas v Parku princov skončil zmierlivo 1:1, čo vzhľadom na priebeh bolo víťazstvo "The Blues", ktorí boli počas väčšiny zápasu v hlbokej defenzíve. Doma sú Mourinhovci o poznanie ofenzívnejší a Ibrahimovič a spol. ani vonku nepreferujú niekdajšie talianske catenaccio, čo sľubuje zaujímavú londýnsku zápletku ako od Agathy Christie. Kým Parížania cez víkend doma zdemolovali Lens 4:1, Chelsea nehrala, keďže sa v Anglicku hrali iba semifinálové zápasy FA Cupu.

Chelsea teda bude oddýchnutejšia, navyše portugalský mág má k dispozícii Ivanoviča, Fabregasa a Felipe Luiza, ktorí v Paríži nemohli nastúpiť. Parížania budú chcieť Chelsea odplatiť minuloročné vypadnutie, keď práve na Stamford Bridge prehralo PSG 2:0, čím Londýnčania postúpili na základe väčšieho počtu gólov strelených na ihrisku súpera. Francúzski milionári musia streliť minimálne gól, preto Laurent Blanc aj bez zraneného Lucasa zavelí určite do útoku. Hrať s maximálnym rizikom od prvej minúte pri brejkovej osi súpera Hazard-Costa, by sa ale rovnalo japonskému harakiri.  

Aj dnešné zápasy môžete sledovať v bratislavskom All Stars pube v spoločnosti výborných kuracích krídelok a nápojov všetkého druhu. 

                                   

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár