Pondelkové tréneroviny - Žilinský kôň?

16.03.2015 / Richard Hanzlik
Martin Mikovič a Jozef Piaček počas šlágra Trnava - Žilina. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Martin Mikovič a Jozef Piaček počas šlágra Trnava - Žilina. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Veľké bitky vyhrávajú často na prvý pohľad bezvýznamné činy. Všetci poznáme príbeh o trójskom koňovi, vďaka ktorému Gréci dobili Tróju. Po vzhliadnutí posledného kola futbal ligy sa môže ako žilinský kôň javiť Miloš vole Volešák. Toho si v septembri za sebou stiahol Guľa a všetko klapalo ako v ideálnom vzťahu (Jánoš, aha!). Možno kľúčový moment v bitke o titul prišiel v sobotu v Trnave, kedy Miloš zažil ten slávny pocit z prehry a doprial gól spoluhráčovi Piačekovi. V tej chvíli určite z jeho mena vyskladal najslávnejšie slovenské citoslovce. Toľko história, súboj o majstra sa teda zamotal ešte viac ako pred začiatkom jari.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0, 3250 divákov - vypredané

Šláger kola sa hral bez pochýb v Trnave. Predposledný zápas na Štadióne Antona Malatinského si nechcel nikto nechať ujsť, a tak bolo vypredané. Teda až na sektor hostí, klasicky. Od začiatku sa hral zápas v perfektnej kulise a aktéri na trávniku za ňou nezaostávali. Šance na gól mali obidve strany, ale ujala sa až v druhom polčase hĺbková Piačekova prihrávka. To hostí psychicky zdeptalo ako mladého Roberta Nežná revolúcia a ihrisko ovládli domáci. Nasledovali šance na definitívne KO, ale aj zásluhou Volešáka zostali nepremenené. Zápas si každý bude pamätať najmä vďaka zaujímavej malej domov, čo je škoda, pretože Spartak Žilinu prevýšil a mohol vyhrať aj pohodlnejšie. Naša liga má nádej, ak sa v nej budú hrať takto kvalitné zápasy, navyše na pekných štadiónoch.

AS Trenčín - ViOn Zlaté Moravce 2:0, 2150 divákov

Cesta za titulom je kľukatá, ale tento zápas bol pre Trenčín od začiatku jazdou na BMXke po rovinke. Moravce potrebujú zbierať body, aby si držali náskok pred Bystricou, ale Táto umelá tráva nie je pre slabých. Hostia síce vzdorovali, ako vpredu, tak aj vzadu, ale nič netrvá večne. Okrem svojho brankára môžu ďakovať slabej efektivite súpera a na druhej strane môžu ľutovať, že sa v zápase neujali vedenia. To by potom zaparkovali nielen autobus, ale aj ICčko.

Šport Podbrezová - FK Senica 2:1, 2225 divákov

Zápas charakterizuje Vaščákov víťazný gól. Zle trafená lopta sa zhodou okolností preplazila popri padajúcom brankárovi Senice a znamenala tri body. Zápas, v ktorom bojovnosť prevyšovala kvalitu, divákom veľa radosti neprinášal. Svoje city dali vo veľkom najavo až po Nworahovom góle a presvedčili sa o tom, že aj on vie skórovať.  Po Vaščákovom góle ešte zápas zdramatizoval Kalabiška, ale vyrovnanie si hostia nezaslúžili. Otázka je už len to, či zápas viac unavil hráčov alebo fanúšikov v Brezne.

MFK Košice - Spartak Myjava 2:0, 1520 divákov

V Košiciach všetko po starom a hráči si cez týždeň vypočuli Podolákavé slová o možnostiach vyriešenia finančnej krízy. Asi im vedúci sľúbil polovicu kráľovstva, lebo Myjavu doslova zožrali. Nebyť perfektného Solničku, mohli im domáci život pekne osoliť. Na výhru stačili dva góly z prvého polčasu a hostia, okrem zopár šancí, pôsobili bezmocne. Nuž, Spartakom sa túto sezónu vonku nedarí.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:1, 2011 divákov

V Ružomberku si to rozdali mužstvá s jednoznačne najhoršími hracími plochami v strednej Európe. Lepšie ihrisko má podľa očitých a ešte žijúcich svedkov aj Telovýchovná jednota Náhorný Karabach. A ten futbal miestami tak aj vyzeral. Jedni sa snažili o centrované lopty na vysokých junákov, hostia to na druhej strane skúšali po zemi. Po jasnej penalte išli do vedenia domáci, na čo ale efektnou rybičkou reagoval Kapor z Bystrice. Ten sa na týchto premočených terénoch cíti ako ryba vo vode. Na to, že proti sebe nastúpili mužstvá, ktoré jar started from the bottom a hralo sa na miestach, kde by sa lepšie darilo zemiakom a kukurici, boli diváci svedkami zápasu plného šancí. Remíza ale zaslúžená.

ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 0:1, 2462 divákov

Oni sa milujú, a preto sa obidva tábory vydali na cestu za súperom už v predstihu a ukázali svoj zmysel pre art direction na rôznych miestach. V zápase sa ako prví a jediní radovali hostia po úniku exslovanistu a exspartakovca Štepanovského. Slovan sa potom síce snažil dostať loptu za Polačeka, ale ten vstal ráno dobrou nohou. Hosťom už len stačilo odkopávať lopty za Polus, lebo Slovan v sebe nemal dosť kreativity na prekonanie južanského mikrobusu.

TOP

Dunajská Streda.

FLOP

Piaček ft. Volešák.

Tréner kola

Juraj Jarábek.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár