Súťaž o Najlepší gól: Vancouver vs Goteborg?

15.04.2015 / Denis Bohumil Schvarcz
Druhé kolo súťaže vyzerá takto. (photo: Martin Cejo Bosák)

Druhé kolo súťaže vyzerá takto. / (photo: Martin Cejo Bosák)

Prvé kolo súťaže hokejových fanúšikov na TakUrčitee o Najlepší gól slovenskej reprezentácie v jej histórii bolo plné vyrovnaných súbojov a dramatických zvratov. No dobre, možno nie plné, ale o jednom dramatickom zvrate chcem napísať. Legendárny gól Mariana Hossu z nájazdu proti Francúzsku v Salt Lake City 2002 viedol o niekoľko hlasov ešte pol hodiny pred záverečnou. Nakoniec, s úderom 22. hodiny, kedy každý deň ukončujeme hlasovanie, bol výsledok opačný. O naozaj niekoľko dôležitých páčikov zúčastnených hokejových odborníkov.

Výsledky

Ako od včera dobre viete, góly sme rozdelili do štyroch kategórií. Najkrajší gól, Najdôležitejší gól, Víťazný gól a X-faktor. Do každej z nich sme nasadili osem kúskov a zoradili ich do dvojíc, ako v tenisovom pavúku. Vy svojimi hlasmi - druhé kolo tu - rozhodujete o tom, kto postúpi o deň ďalej. Na konci týždňa takto vyberiete Najlepší gól hokejovej reprezentácie Slovenska. Hlavnou cenou sú lístky na dva zápasy MS v Ostrave, jeden zo zápasov je aj duel Slovenska. Výhry venovala spoločnosť Niké, spol. s r.o..

Z prvého kola vypadli dve zaujímavé zistenia. Prvým je, že patent na pekné góly mal Pavol Demitra. Nezabudnuteľná 38-čka strelila podľa fanúšikov tri zo štyroch najkrajších gólov, ktoré kedy hráč v slovenskom drese skóroval. Dva góly z Vancouveru a jeden z Helsínk 2003 (po ktorom Vokoun takmer plakal) vyzve jediný vyzývateľ. Miroslav Šatan a jeho blafák takisto proti Čechom, tentokrát v Helsinkách 2012. 

Druhým zistením je, že veľké góly padali  najmä vo Vancouveri a v Goteborgu (ospravedlnite prosím chybku v letopočte pri Bondrovom góle proti Kanade). Logické, najúspešnejšie turnaje zanechali najhlbšie spomienky. Spomedzi šestnástich gólov v druhom kole až polovica z nich padla na tých dvoch turnajoch. Sám som zvedavý, ktorý turnaj bude úspešnejší. A možno ani jeden z nich, keďže silné sú aj góly z Helsínk, napríklad už spomínaný Šatanov, či ďalšie dva. 

Druhé kolo (formulár tu)

Dnes teda osemfinále. Šestnásť gólov, z ktorých je potrebné určiť osem najlepších. Niektoré dvojice majú zdanlivo jasných favoritov, iné sú na pohľad vyrovnané. Isté je len jedno, do štvrťfinále postúpi najmenej jeden Demitrov gól. Všetky videá, ak by ste náhodou na nejaký gól zabudli, sú vo včerajšom článku. Na hlasovanie prosím použite tento formulár. Výhry a podmienky súťaže sú na ňom uvedené. Nezabudnite, hráme o lístky na MS v Ostrave a zápas Slovenska! 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár