Pondelkové tréneroviny - Po derby Stredoslovákov na konci nič nové

20.04.2015 / Richard Hanzlik
Kreativita fanúšikov je na Slovensku vskutku bezbrehá.  (photo: SITA/Tomáš Somr)

Kreativita fanúšikov je na Slovensku vskutku bezbrehá. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Bitka o titul sa nám pomaly kryštalizuje, ale samozrejme sa hrá ešte aj o druhú ligu. Na čele pelotónu smerujúceho do tejto prestížnej súťaže je aj po 26 etapách stále neohrozene Dukla Banská Bystrica. Klub preslávený dokonalou infraštruktúrou, neobmedzenými finančnými prostriedkami, najkvalitnejšou trávou v širokom okolí a najmä neutíchajúcim diváckym záujmom o futbal pravdepodobne o rok uvidia aj diváci v Dolnom Kubíne. Dukla však v uplynulom kole čelila ohrozeniu svojho náskoku v zápase proti Podbrezovej. Ale aj v tomto prípade preukázali jej hráči zápal pre dobrú vec, a tak si aj dnes môžu s hrdosťou povedať - sme síce poslední, ale zato sme najhoršie hrajúcim mužstvom v lige. Vypadneme z nej konečne?

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 1:0, 3500 divákov - vypredané

Chutný futbalový predkrm v piatok večer v Trenčíne pred vypredaným hľadiskom v dobrej atmosfére. Oba tímy si svoje úlohy v zápase férovo rozdelili. Kým Trenčania udávali tóny na ihrisku, Spartakovci dodali zápasu pravú futbalovú atmosféru. Len škoda, že futbalisti v červeno-čírnom sa zobudili až po inkasovanom góle a vtedy ani sťažnosti na neodpískanú penaltu nezaberajú. Tá asi mala byť fúknutá, ale remíza by bola nezaslúžená. Ofenzívna kvalita domácich si body v piatok zaslúžila a Spartak bude musieť svoj herný prejav na ihriskách súperov zmeniť od základov.

Šport Podbrezová - Dukla Banská Bystrica 1:1, 2915 divákov

Šesťbodový zápas a z neho nakoniec do tabuľky iba po bode. Tie ušetrené štyri premiér rozdá chudobným klubom v mestách, kde si ľudia bez rozmyslu zvolili jeho predĺžené hranoly. Presnú metodiku rozdelenia bodov určujú v týchto dňoch matematickí experti z Ministerstva financií. Nie je vylúčené, že sa body nakoniec rozdelia konštantou 15%.

Zápas podľa očitých svedkov sledovali nie príliš pekní ľudia - “Derby sa hralo pred kulisou takmer 3000 divákov a v prvom polčase bolo k videniu pomenej krásy.” Tí krajší ľudia prišli pravdepodobne až v polčase druhom. Navrch v zápase mali domáci, ale z tejto štatistickej veličiny vyťažili len jeden gól od majstra Škutku. Bystrica vedela, že ak prehrá, druholigové vody sa jej priblížia takmer až do obývačky, a tak vyvinula nakopávaný záverečný tlak, z ktorého vyťažila penaltu a drahocenného jedného bludišťáka do tabuľky.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0, 1119 divákov

Oooo Pasienky, miesto, kde desiatky Ružomberčanov pred rokmi prišli o svoje zavárané uhorky a rezne v chleboch. Aj to je daň za to, keď si človek pomýli finále pohára so zájazdom vinárskeho spolku organizovaného obecným úradom. V sobotu oranžovým ruže tiež nekvitli. V úvode síce rožky vystričil exbelasý exstrelec, Slovan však odpovedal hlávkovým Salátom a bolo 1:0. To, že na skóre nakoniec stačila ruka vojnového veterána má na starosti brankár Nikolič a pozahadzované šance domácich galácticos.

DAC Dunajská Streda - MFK Košice 1:1, 2569 divákov

V rámci reštrukturalizácie klubu sa Košice počas týždňa rozlúčili so štyrmi futbalistami, a tak mali v autobuse cestou do Dunajskej viac miesta. Domáci majú momentálne hlavy v oblakoch zo Slovnaft Cupu, a to hostia využili na-pa-rá-du! Gólom však akoby vydráždili domáceho štrkáča, a ten začal nepríjemne hrýzť. Lopty lietali klasicky okolo pokutového územia, tlak neprestal ani po vyrovnávajúcom góle Horvatha. Na viac sa už v zápase nikto nezmohol a bod si obidva celky celkom aj vážia.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:2, 1048 divákov

Gólové hody a 5 gólov domácich strelcov. Len škoda pre nich, že až dva boli za chrbát vlastného brankára. Ale my vieme, chceli tak ešte viac zvýrazniť Juharov hetrik. Navyše sa dá povedať, že tieto tri body môžu byť pre ViOn prvoligové, keďže si zvýšil svoj náskok pred Bystricou. Zápas to bol nad pomery,  každé mužstvo aspoň raz viedlo a nakoniec rozhodol brejk domácich pri tlaku Senice. Aj to sa stáva a kým Senici budú body chýbať v boji o Európu, v Moravciach si ich budú vážiť ešte celé leto.

MŠK Žilina - Spartak Myjava 0:1, 1564 divákov

Žilina zase raz musela vyhrať s vedomím toho, že Trenčínu sa to podarilo a nameraná vzdialenosť činila 5 bodov. Ale svojím ležérnym prístupom v štýle vyhrá sa to samo možno rozhodli bitku o titul vo svoj neprospech. Do konca ligy je síce ešte dosť zápasov, ale Trenčín hrá vo forme, kedy bude body len ťažko púšťať. Myjava postavila obranné základy ako z najlepšieho dopravného tendra a bodla v pravej chvíli. Domáci po góle síce zvýšili útočnú aktivitu, ale na to sa história pýtať nebude. Žilinčania Spartak po tomto víkende v obľube mať nebudú. Jeden nerobil problémy Trenčínu a ten druhý ich nonšalantne obral o všetky body.

TOP

Juhar.

FLOP

Trnavská neškodnosť na ihriskách súperov.

Tréner kola

Výhra v Žiline je určite aj vecou šťastia, ale v neposlednom rade aj kouča Gergelyho.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár