Moje prvé Majstrovstvá sveta: 1996

28.04.2015 / Tomáš Turek
Zdeno Tiger v drese, ktorý nebol reprezentačným na MS 1996. (photo: SITA/Peter Pašuth)

Zdeno Tiger v drese, ktorý nebol reprezentačným na MS 1996. / (photo: SITA/Peter Pašuth)

Začíname minisériu spomienok na naše prvé majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Dnešnú prózu napísal Tomáš Turek a má názov "1996". 

Dátumy a Tomáš Turek idú dokopy asi tak veľmi ako Vianoce a veľkonočný baranček.

Marcinko namiesto Šťastného

Som rád, že si vôbec pamätám dátum svojho narodenia, aj to len rok, takže ani netuším, v ktorom roku pána som videl svoje prvé MS. Je však dosť možné, že to boli práve tie v '96 vo Viedni, pretože som si v PNS stánkoch kupoval „vienky“ za rakúske ceny - stáli 50 Slovenských korún a to bol pre osemročného chlapca majland. Navyše, keď ste v každom druhom balíčku našli miesto vytúženého Petra Šťastného Miroslava Marcinka, takéto sklamanie ste si veľmi ani pamätať nechceli.

Tiger Cíger

Čo si však z týchto majstrovstiev pamätám je, že som náš tím považoval za neporaziteľný, pretože sme mali v tíme Šťastného a Tigra. Až neskôr som zistil, že žiadny Tiger za nás nehráva, ale je tam nejaký Zdeno Cíger. To bolo tiež sklamanie, pretože Tiger je pre hokejistu úžasné meno. Zdeno Tiger bojuje ako tiger, Ivan Niňaj by sa s tým vedel pekne vyhrať. Vždy som veľmi ťažko znášal, keď sme prehrávali a nechcel som sa na to pozerať. Tak som raz odišiel za našim škrečkom, Herkules sa volal, a v tom momente sme dali gól a znížili. Myslel som si, že má magické schopnosti.

Dobre, že si viac nepamätám

Skúšal som ísť za Herkulom ešte viackrát, ale ďalší gól sme už nepridali. Tak som bol opäť sklamaný. A teraz, keď sa pozerám na to, že sme nepostúpili ani zo skupiny a celé majstrovstvá vyhrali Česi, ktorým som vtedy nevedel kvôli obrovskej rivalite prísť ani na meno, som vlastne rád, že si svoje prvé MS viac nepamätám, ako pamätám. Možno by ma toľkoto sklamaní pripravilo o chuť pozerať hokej úplne, keby tie zlé spomienky nevytesnili tieto milé na Tigra a škrečka.

Tomáš Turek

Tomáš Turek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár