Pondelkové tréneroviny: Preview špeciál

04.05.2015 / Richard Hanzlik
Na zápase Dukla Banská Bystrica - FK Rača je prítomných 587 divákov. Koľko divákov sa ešte vojde na štadión, ak uvažujeme iba o kapacite na sedenie? (photo: autor)

Na zápase Dukla Banská Bystrica - FK Rača je prítomných 587 divákov. Koľko divákov sa ešte vojde na štadión, ak uvažujeme iba o kapacite na sedenie? / (photo: autor)

Zamrznutá voda, ostrúhané drevá, prihoretý a natvrdlý gumený encián, šprcgumy vo farbách trikolóry na spätných zrkladlách, Nechbožedá, Rišo Lintner, Merčiakove dvojminútové súvetia, hybridné zakázané uvoľnenie. Hrajú sa MS v hokeji, áno. Ale tento víkend sa nehrala naša futbalová liga. Aby ste si vy všetci prezliekači kabátov zrazu mohli vychutnať hokej, ktorý vás dovtedy vôbec netankoval a na futbal si spomeniete až v utorok pri Lige majstrov, keď budete pozerať Juventus - Real. A teda aj preto, že v piatok sa hralo finále Slovenského pohára, v ktorom Trenčín prepenaltoval Senicu. Ale aby sme teda nevypadli z rytmu, pozrime sa na privjú pondelkovo-utorkového futbalového kola s jemnučkým hokejovým pušíkom.

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica

Asi najväčší ťahák tohto kola sa odohrá v hlavnom meste. Bude to boj o štvrtú priečku zaručujúcu Európu. Obe mužstvá sa snažia hrať typický slovenský futbal založený v roku 1842, kedy bača prvýkrát kopol ovcu do riti a zvolal Boajeo! Domáci tím so skúsenosťami z KHL, ale aj prestížnej cyperskej ligy má svoju súpisku stále otvorenú pre prípad, že by niektorí hráči vypadli z najprestížnejšej maďarskej súťaže a vrátili sa tak tam, kde ich ľudia milovali. Juraj, ale aj Igor by určite zapadli do koncepcie nového trénera, ktorého životopis už teraz leží na stole domácich funkcionárov. Hostia absolvovali náročný zápas v piatok, okorenený samostatnými nájazdami, ktoré psychicky nezvládli. Majú toho v nohách oveľa viac ako domáci, preto predpovedám výhru Slovana 2:1. Kľúčovým momentom zápasu bude, aby fanúšikovia našli cestu na štadión, a preto im naša elektronická ceruzka vyznačila základné orientačné body.

Šport Podbrezová - MŠK Žilina

Ako sa hovorí, je to len Šport. S takýmto prístupom však na svoj najbližší zápas určite nemôže cestovať Žilina, ktorá svojho súpera tento rok ešte nedokázala poraziť. Vonku zaknihovala prehru 0:1 a doma sa nepresadila proti obrannému múru pri remíze 0:0. Mužstvo hostí čerpá silu zo svojej dorasteneckej juniorky po vzore Arsenalu a práve rýchly pohyb na ihrisku v kombinácii s ruskou kombinačnou školou je to, čo domáci nevedia. Tých formovala takzvaná Vújtkova demoličná hokejová škola, postavená na obrane kombinovanej s obranou, a potom ešte obranou. A dajú aj občas gól. Ľudia milujú veci postavené na hlavu, a preto v tomto zápase očakávam výsledok 0:4, keďže hostia musia bodovať naplno a domáci na nich vybehnú s plnou vervou. Len aby sa potom zostrih zápasu neobjavil aj na nejakom porno kanále s popisom Young redhead beauty raped by group of young yellow boys.

ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica

Armádna zborna komanda má asi poslednú šancu na udržanie sa v A kategórii na pôde celku, ktorého herná filozofia by sa dala opísať dvoma slovami - ja fakt neviem. Hostia cestujú rozheganou karosou po vzore našej repre a veria v trojbodový zápas bez nutnosti predĺženia. Divák môže očakávať obojstranne nervózny zápas s množstvom faulov, kde možno rozhodne každá chyba, chybička. Hostia vedia o kvalitách domáceho gólmana, ktorý si v minulom zápase pripísal dva kanadské body za dve prihrávky na góly súpera a nahadzovanými loptami na bránu to budú chcieť využiť vo svoj prospech. Napriek tomu tipujem výsledok 1:1.

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava

Odkedy sa náš južný sused na poníkoch prepravil do najvyššej kategórie, sú zápasy na jeho pôde naozaj nepríjemné. V poslednej dobe však mužstvo vedené zahraničným kormidelníkom stráca paru a súperi ho pomaly preskakujú. Ugrofínsky štýl založený na rýchlom korčuľovaní môže byť úspešný iba vtedy, ak sú strelci dostatočne presní. Hostia vedia, že kľúčom k úspechu bude zachytávanie útokov cca 30 metrov od brány a odtiaľ vyrážanie do rýchlych protiútokov. Táto taktika im vyniesla tri body aj zo Žiliny a platiť by mohla aj tentokrát. Preto, ako hovorí Stevie Wonder, to vidím na 1:1.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok

Zápas pôvodne zamýšľaný ako futbalový sa nakoniec rozhodne spoza horúceho kresla. Dohodli sa na tom tréneri oboch mužstiev s konštatovaním, že v zdravom tele zdravý rozum. Obe mužstvá nominujú jedného zástupcu do vedomostného kvízu a hráč, ktorý sa v hre dostane ďalej, získa okrem finančnej odmeny aj tri body pre svoj klub. Otázky zostavuje sám Ivan Gauád a nám sa podarilo získať utajovaný záber jednej z nich. Správnu odpoveď sme sa rozhodli nezverejniť. Zápasu by podľa nás svedčala remíza 2:2.

Na zápase Dukla Banská Bystrica - FK Rača je prítomných 587 divákov. Janovi zavolá manželka, aby sa ponáhľal domov a nech zoberie aj svoje dve deti, ktoré sú na futbale v ohrození zo strany chuligánov. V tej istej chvíli na zápas príde premiér Robert so svojou asistentkou a troma ochrankármi. Koľko divákov sa ešte vojde na štadión, ak uvažujeme iba o kapacite na sedenie?

AS Trenčín - MFK Košice

Momentále ASi najsilnejší výber v krajine si to rozdá s Košicami v utorok. Ofenzívne naladení ASuomi svoju hru založili na rýchlych kombináciách, vyvarujúc sa súbojov pri postrannej čiare. Odborníci za ich veľkú výhodu považujú presilovú hru na umelej tráve, čo môže a nemusí vyhovovať žltým trom korunkám. Tí svoju prezývku získali na základe výpisu z klubového účtu a chýbajúce lóve musia nahradiť bojovným výkonom na hranici politickej korektnosti. Napriek všetkej snahe a únave domácich to nemôže vyjsť inak ako na domácu výhru 3:1.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

Napíš komentár