Dobrá výhra, II.

04.05.2015 / Denis Bohumil Schvarcz a Patrik Tatranský
Andrej Záchranca. (photo: Ján Viazanička)

Andrej Záchranca. / (photo: Ján Viazanička)

Ak ste nevideli zápas proti Dánsku, mohli ste si ho pozrieť aj proti Bielorusom. Víkendový dvojzápas odohrali slovenskí reprezentanti v Ostrave ako cez kopirák. Len mierne posunutý, v podstate ale prepísali príbeh sobotňajšieho zápasu v nedeľu takmer dokonale. 

Dlho nič

Ak v sobotu trvalo obliehanie brány súpera takmer 50 minút, v nedeľu ešte o pár minút dlhšie. Kým v sobotu naštartoval náš výber úvodný gól súpera približne v polovici zápasu, v nedeľu naštartoval náš výber úvodný gól súpera približne v polovici poslednej tretiny. Až to vyzerá, či by nebolo lepšie - najmä pre nerrrrvy fanúšikov - nechať si streliť prvý gól v prvej minúte zápasu a potom protivníkovi naložiť, čo sa doň zmestí.

Veď v prvom zápase Slovensko strelilo tri góly za jedenásť minút, ktoré zostali do konca predĺženia, v druhom dva za deväť. Päť gólov teda strelili Sersen, Viedenský, Graňák a Meszáros za dvadsať minút, za jednu tretinu. Ostatných päť nikto nič. Ešte, že majú v bránke Jána Laca, len vďaka mimoriadnemu Andrejovi M. sa nestal prvou hviezdou zápasu. Tak, ako "pomohol" remíze v zápase s Dánmi, s Bielorusmi predĺženie doslova vychytal. Hudáčkovi zostane asi aj na ďalšom turnaji len sa pozerať zo striedačky.  

Obranca záchranca

Neviem, ako vám, mne vôbec nevadí, že góly strieľajú primárne beci. Turnaj bude dlhý, na útočníkov ešte príde rad. Prvá lajna sa stále hľadá, či skôr stále sa snaží dostať do hry Marána Gáboríka. Tri pokazené nájazdy snáď stačili, tipujem, že proti Slovincom sa konečne presadí. Motiváciou navyše totiž bude kamoš Kopitar v drese súpera. Marko Daňo tam sedí lepšie, ako Michel Miklík, produktivita sa dostaví, len buďme trpezliví. 

Detto Detriot Young Wings. S Viedenským na centri sa nebojím ani o druhý útok, navyše má tréner Vujtek stále v zálohe Pánika k Tatarovi. Po dni spánku budú korčule utekať spod nôh menej, hokejky sa menej triasť. Tretí a štvrtý útok sú zatiaľ priebojnejšie, ako prvé dva. Len s nimi by bolo štvrťfinále len snom, keďže ale žreb určil na úvod predsa len ľahší rozbeh, vďaka aj za to. A vďaka za nich, Dravecký s Lušňákom boli najpríjemnejším prekvapením prvého víkendu. 

Dnes to už vie každý

Povie vám ľubovoľný hokejový odborník. Kolega Patrik zasadil citát do správneho kontextu.

Hej, vie to hrať každý, teda proti nám. O to cennejšie sú výhry v prvých dvoch zápasoch. Jednak do tabuľky pribudli štyri body (a nie tri, dva, jeden, či žiaden), druhak mužstvo ukázalo, že dokáže otočiť aj mimoriadne nepríjemné situácie. Z nich im pomohlo neuveriteľné publikum, trúfam si povedať, že keby sa tie isté zápasy hrali v Moskve, Fínsku, či Halifaxe, viac, ako jeden by sme nevyhrali. Ak vôbec. 

Buďme vďační za výhodu domáceho prostredia, bez tlaku, aký spôsobil onehdy bratislavský ľad. V utorok a stredu si myslím, že budú zápasy proti Slovincom a Nórom vyzerať inak. Lepšie. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Patrik Tatranský

Patrik Tatranský

Napíš komentár