Športovka Špeciál: Power ranking MS2015

04.05.2015 / Martin Petro
Canadania v Praze. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Canadania v Praze. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Keď sa spoja do jedného dve veci, ktoré sú nezávisle od seba skvelé, je to vždy geniálny nápad. Len si to predstavte: aké by to bolo, lízať čokoládovú zmrzlinu z nahých ženských pŕs? Oba tieto elementy – aj Carte d´Or Chocolate Inspiration, aj dámske vnady (niekedy ľudovo prezývané kozy) - sú vo svojej podstate úžasné. No prepojte ich dokopy a máte zážitok na celý život.

Dosť však bolo teoretizovania, poďme na to. Vieme, že máte radi pondelňajšiu Športovku. Vieme, že zbožňujete šampionátový Power Ranking. Nech sa vám teda páčí, zlížte jedno z druhého. Prichádza Športovka špeciál: Power Ranking po dvoch zápasoch každého tímu na MS. Jedno bez druhého by nedávalo zmysel rovnako, ako by Jano nemal zmysel bez Laca.

16. Francúzsko

Je to neuveriteľné, ale na šampionáte hrá mužstvo, ktoré sa strelecky zobúdza ešte neskôr, než Slováci. Svoj zatiaľ najvčasnejší gól dal Galský kojot v 49. minúte zápasu. Sersenovo vyrovnanie s Dánmi by Francúzi považovali za bleskový vstup do zápasu. Trojkolórni vypadnú a povedia si: „Nevadí, EURO bude naše.“

Šanca, že v Prahe zahrajú Marsejézu: nízka, ale žije

15. Dánsko

Dánov som mal akože celkom rád. Hans Christian Andersen, Hamlet, cikajúci chlapec, čokoláda, pivo, Mads Mikkelsen, Monika Blažíková-Feňová (Bohumil si myslí, že nepochopíte). Ale po poslednom zápase nech ide tá bradavica na ksichte Európy do čerta.

Šanca, že Lars von Trier natočí psychologický film s názvom Štyri tyčky a jedna spojnica: 100%

14. Rakúsko

Švajčiari ich tri dni naháňali a aj tak ich nedostali. Rakušania si derby o Alpy zahrajú tento rok ešte dvakrát – s Nemeckom a s Francúzskom. Majú to na záchranu rozbehnuté celkom slušne. Okrem toho majú najlacnejší benzín, skvelé platy a Mozartkugeln. Čo viac chcieť?! Akurát v tom zápase so Švédskom mohli postaviť do bránky radšej kravu Milku.

Šanca, že raz budeme mať podobné diaľnice: nehrozí

13. Slovinsko

Táto nepodarená parafráza na Slovensko nehrá zatiaľ vôbec zle. Akoby ich vôbec neštvalo, že majú iba 46 kilometrov dlhé pobrežie. Vôbec by sme sa nehňävali, keby hral Anže najbližšie ako úplne Kopito. Prípadne nech omylom vysunie Gáboríka do úniku. Od kopyta Kopeckého sa Marián totiž takéhoto luxusu asi nedočká.

Šanca, že slovo kopiyto napíšete na prvý pokus nesprávne: 49%   

12. Lotyško

Dostať od Kanady päť gólov za 23 minút bolo hanbou iba chvíľu. Potom prišli Nemci, dostali raz-dva toľko a ani im to netrvalo o veľa dlhšie.

Šanca, že Lotyško bude mať po troch prehrách v rade stále reálnu šancu na postup: triezva

11. Nemecko

Keď dostali Nemci takýto výprask zo zámoria naposledy, vodca sa strelil do hlavy. Pat Cortina zatiaľ nad rezignáciou tohto druhu neuvažuje. Pochváliť ich však treba za disciplínu. Prvý faul urobili až za stavu 0-9. Za to klobúk dole. Čo iné ich môže tešiť? Že sú jediní na svete, ktorí dokážu vysloviť slovo Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz.

Šanca, že sa to pokúsite vysloviť tiež: 99%

10. Bielorusko

Najviac nám zatápalo súrodenecké trio Kosticynovcov: Andrei, Sergei a Kaluž. Pri Jurčinovi síce všetci traja vyzerali ako Tyrion Lannister, ale keď mali puk, roztáčali kolotoč, z ktorého bol nejeden divák dezorientovaný, ako šéf parlamentu. Ten po zápase dokonca omylom zablúdil do haly.

Šanca, že nám ešte vytrú trúbu kocúrom: stále nepríjemne vysoká

9. Nórsko

Povedzme si iba jedno a povedzme si to s výkričníkom. Pozor na Tchoresena!

Šanca, že nám vytrú trúbu kocúrom: Ask Morten Ask.

8. Švajčiarsko

Reto Berra je prvý brankár na turnaji, s ktorým tréner stratil trpezlivosť už po prvom zápase. Glen Chemlon urobil na nultom poste rošádu a proti Francúzom zložil reparát.

7. Česko

Bratranci vyzerajú zatiaľ špatně ako Pellegriniho sako. Hlavné je, že sa zachránili a cieľ splnili. Všetko ostatné bude navyše.

Šanca, že JJ68 bude figurovať v all-stars pätke: stoupá  

6. Fínsko

Kuinka moni suomalainen kestää vaihtaa lampun? Ei mitään. Kun suomalainen on huomannut, että lamppu on valmistettu lasista ja on muodoltaan pullon, hän yrittää avata sen.

Šanca, že to dáte do translatoru: sataprosenttisen    

5. Rusko

Rusi nemôžu vypadnúť, lebo to o rok celé organizujú. To sa im potom hrá. Eufória ale bude trvať iba krátko. O chvíľu si ruské hviezdy začnú na ľade zavadzať a pretekať sa o titul najproduktívnejšieho hráča turnaja. Keď bude jasné, že na šestnásťbodového Draveckého to aj tak stačiť nebude, stratia motiváciu a šokujúco vypadnú v štvrťfinále.

Šanca, že maskot MS 2016, pes Lajka je reinkarnovaný kozmonaut: hmmmmmmmmm

4. Slovensko

Tréner Vújtek musí v prvom rade pochopiť, že na presilovku treba poslať päť obrancov a nie štyroch útočníkov. Prvému útoku by mal robiť centra Meszároš, na krídlach s Ďalogom a Graňákom. V takom prípade dáme semifinále bez väčších problémov.

Otázka: Komu by ste radšej dali do rúk ďalšie trestné strieľanie? A) Gáboríkovi vo výstroji, B) Lintnerovi v obleku, C) Lašákovi na rolbe

3. Švédsko

To už človek vidí po dvoch zápasoch. Tri oriešky pre korunku si pôjdu opäť to nenápadné svoje. Potom ich niekto vyplieska v semifinále, oni sa zodpovedne pripravia na súboj o bronz a vyhrajú si ďalšiu akože veľmi cennú, ale inak úplne zbytočnú medailu.

Šanca, že Filip Forsberg urobí forsbergovku: adekvátna

2. Kanada

Čo je s Crosbym? Iba tri kanadské body v dvoch zápasoch? Treba si uvedomiť, že zámorským mužstvám chvíľu trvá, kým si zvyknú na európske klzisko a pomalšie sa rozbiehajú. Dajme Javorovým listom čas. Zatiaľ musia byť spokojní aj s tými šestnástimi gólmi za 120 minút.

Otázka: Že si idú na vlastnom javorovom sirupe?  

1. USA

Ospravedlňujem sa kádru USA. Rozhodne nie sú takí zlí ako texty Miška Dušičku. Práve naopak, výber druhého ročníka na Univerzite Sweet Lips v štáte Tennessee príjemne prekvapil. Tento rok by z toho mohlo byť konečne poriadne severoamerické finále s novým koncom. 

Šanca, že vypadnú vo štvrťfinále: každoročná

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár