Pre a proti pred Slovincami

05.05.2015 / Vlado Kurek
Hudáček, Lušňák a zvyšok Eurochlapcov zatiaľ dobre. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Hudáček, Lušňák a zvyšok Eurochlapcov zatiaľ dobre. / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Na jednoduchú otázku: „Ako hrajú naši?“ neexistuje jednoduchá odpoveď.  Po prvých dvoch zápasoch našej repre v slovenskej Ostrave máme však k dispozícii základný materiál na krátku analýzu. Poďme si pozrieť pozitívne aj negatívne zistenia. 

Ako na cvičisku, tak na bojisku

Počas celej prípravy sme neboli schopní (snáď s jednou výnimkou) odohrať kvalitne celý zápas. Všetky tie reči o tom, že príprava je iba príprava zatiaľ dostávajú zásadnú trhlinu. Proti Dánom aj proti Bielorusom sme sa takmer polovicu času nevedeli dostať do zápasu. Iste, začať šesťbodovými zápasmi proti mužstvám, ktoré musíme preskočiť v tabuľke je psychicky náročné, ale takto by nám to škrípať nemalo.  Čakajú nás mužstvá, kde by sme (časový aj gólový) deficit už nemuseli dobehnúť.

Iba mená nestačia

S veľkým menom prichádza veľká zodpovednosť. Sú hráči od ktorých prirodzene očakávame viac a keď to nevidíme, sme sklamaní. Gáborík, Meszároš a Kopecký zatiaľ svojím výkonom zaostávajú. Áno viem, že obranca Buffala otočil dvoma gólmi zápas proti Bielorusom a pevne verím, že ho to nakopne k očakávaným výkonom, pretože ešte má čo dobiehať. Na úvod poteší, ak nezačne zápas zbytočným vylúčením.

Základ ťažkostí

Zakladanie útokov je úplný základ všetkých našich ťažkostí. Je zdĺhavé, komplikované, s opakovaným návratom k našej modrej čiare. Jednak dávame možnosť súperovi v pohode držať stredné pásmo, jednak sa vystavujeme hrozbe straty puku na vlastnej modrej, čo vždy smrdí gólom. V tomto musia obrancovia omnoho viac pomôcť útoku, pretože práve ich rýchla a presná rozohrávka je to čo nám chýba. A ešte centri, čo by aspoň vyhrávali buly. 

Laco je stále v bráne

Jano Laco je hokejový Dominik Hrbatý. Keď príde na reprezentačný zápas, zdvihne svoju kvalitu na vyšší, majstrovský level. Hoci jeho čísla nevyzerajú fantasticky, jeho zákroky také sú. V oboch zápasoch nás udržal v hre v okamihoch, kedy by nás druhý gól dostal do kolien a vytiahol niekoľko naozaj zázračných kúskov. Julo aj Bohumil si budú musieť ešte počkať :)

Európa má zmysel

S potešením konštatujem, že „slovanisti a spol.“ v treťom a štvrtom útoku sa zatiaľ ukazujú veľmi dobre a v herných činnostiach zatiaľ prekonávajú prvé dva útoky. Najviditeľnejšie Dravecký s troma asistenciami, ale rovnako dobre aj Lušňák a ďalší. Prinášajú do hry potrebnú energiu a rýchlosť.

Domáce majstrovstvá

Neskutočná atmosféra, ktorá sa zo štadióna tlačí cez televízory na celé Slovensko je elektrizujúca.  Bolo by skvelé vychutnať si ju čo najdlhšie. 

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár