Na Berlín! Sophiina voľba

05.05.2015 / Tomáš Kolár
Hej ty, fotíš ma? (photo: SITA/AP Photo/Massimo Pinca)

Hej ty, fotíš ma? / (photo: SITA/AP Photo/Massimo Pinca)

Športový fanúšik bude dnes stáť pred Sophiinou voľbou: prvé semifinále LM na Stadiu delle Alpi alebo uprednostnený patriotizmus pri sledovaní tretieho vystúpenia Vůjtekovho výberu. Nepochybne je to veľká dilema pre nie jedného nadšenca, ale v semifinále najprestížnejšej klubovej súťaže ide predsa len do tuhšieho.

Real vs Stará Dáma         

Pred semifinálovým žrebom si určite každý z galaktickej trojice Real, Barca, Bayern v kútike duše želal Juventus. Napokon taliansky majster prischol madridským krásavcom, ktorí by to podľa mnohých na slovo vzatých odborníkov mali mať vo vrecku.  Madridské pusinky na čele s vyhláseným ostrostrelcom CR7 sú predsa len iná liga než už istý víťaz scudetta.

Práve to, že Juventus sa už môže plne sústrediť iba na ligu šampiónov, kým Real musí v rámci španielskej občianskej vojny bojovať aj na barcelonskom fronte, je hlavnou výhodou outsidera. Na druhej strane sa však Juve musí zaobísť bez Caceresa, Asamoaha, a predovšetkým tvorcu hry Pogbu. Realu síce budú taktiež chýbať dvaja dôležití hráči základnej zostavy Modrič a Benzema, ale lavička pusiniek je neporovnateľne konkurencieschopnejšia, ako tá turínska. Postačí Pirlo s Vidalom proti Ancelottiho družine?                                                            

Obidva tímy sa cez víkend naladili veľmi pozitívne, pretože Juve si v predstihu zabezpečil taliansky titul, kým Realu sa ako prvému, dosť pravdepodobne, aj poslednému tímu La Ligy podarilo vyhrať na ihrisku Sevilly, hattrickom sa zaskvel práve Ronaldo. Hlavne naňho sa budú upierať zraky fanúšikov kráľovského klubu v dnešnom zápase, pretože jeho kanonierske schopnosti budú viac ako potrebné pri prekonaní tímu, ktorý v domácom prostredí neprehral v posledných dvanástich zápasoch.

Pre klub formátu Realu Madrid sa počítajú len trofeje a motivácia postúpiť je ešte o to väčšia, že by sa v prípade celkového triumfu stal vôbec prvým klubom v novodobej Lige majstrov, ktorému sa podarilo získať ušatú trofej dvakrát v rade.

#Podarí sa Allegriho ekipe skrížiť madridské veľmocenské plány?   

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár