Power ranking MS2015: Ako hlboko sme klesli?

07.05.2015 / Martin Petro
Oops. Gól. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Oops. Gól. / (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Ako máme oslavovať Deň víťazstva nad fašizmom iba dva dni po Dni prehry s Nórskom? Odpoveď na túto zradnú otázku je jednoduchá ako kľučka na Jurčinu -> Pri ďalšom vydaní nášho Power Rankingu, v ktorom nebudeme v žiadnom prípade plakať nad rozliatym mliekom, pretože máme intoleranciu na laktózu a poslednú tabletku laktazanu nám ráno zožral pes.

Páči sa.   

16. Slovinsko

Keďže tu o Kopytovcoch bolo napísaného až príliš, v tomto vydaní sa na nich úplne vykašlime. Priestor vyplňme napríklad... receptom na šťastie. Na šťastie potrebujeme: 10 až 15 deci kvalitného piva, filet Mignon o váhe aspoň 200 gramov v surovom stave, krátky film s dospelým obsahom, uveriteľným príbehom a peknou hlavnou predstaviteľkou, zhruba desaťminútovú onú (voľne sa rýmuje s "nálož"), zostrihy najkrajších gólov v NHL a LM z 21. storočia, a na záver - nikým nerušenú štvrťhodinku na latríne s jednoduchou, ale nie úplne hlúpou krížovkou. Tieto ingrediencie ľubovoľne kombinujte do zblbnutia.

PS: Dal by som vám recept na koláč zo surovej biotekvičky, ale ten už určite máte.    

15. - 12. Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Švajčiarsko

Viete čo? Z tohto balíku západnej kultúry urobme jednu veľkú guču, ktorá sa zvykne robiť z ponožiek nosených až príliš dlho, hoďme ich do jedného vreca, a to vrece zapáľme. To už radšej, ako akýkoľvek zápas tohto atraktívneho kvarteta, by som si prečítal neskrátený a pôvodný prepis rozhovoru Matovič vs. Prochádzka v director´s cut aj so zachovaním trnavského dialektu. Hajlajty ich vzájomných zápasov sa údajne zmestia na disketu.

PS: Vesmír sa vráti do rovnováhy, keď ich všetkých predbehne Lotyšsko.

11. Dánsko

Aj o bradavici na čele Európy už toho bolo napísaného až-až. Tu máte radšej niečo užitočnejšie – introduction of včela medonosná: Apis mellifera je druh z nadčeľade včely, čeľade včelovité. Žije v početných ghettách - včelstvách. Včelstvo je zo sociologického hľadiska tvorené mamkou, ktorá má svojich harantov. Medzi nimi rozpoznávame robotnice a trúdy. Robotnice zbierajú peľ a nektár kvetov, z ktorého neskôr vzniká lahodný med. Trúdy väčšinou iba súložia. Spoločne žijú pohromade najmenej dve generácie včiel a je medzi nimi aktívna súčinnosť.

PS: Ako v hokeji.

10. Bielorusko

Bielorusom vôbec nejde o postup. Z minulého roka držia rekord v diváckej návštevnosti, keďže v Minsku na IIHF MS 2014 sa rozdávali lístky na hokej zadarmo ako súčasť nákupu zlacnených rožkov. Jediné, čo ich tento rok trápi, je skutočnosť, aby ich Čechy v tomto smere neprekonali. Počas väčšiny zápasov turnaja sa teda snažia o anonymnú ohlášku bomby v halách, no zatiaľ sa im nepodarilo dovolať, pretože nemajú správnu miestnu predvoľbu.

PS: Macejko bol falošný.    

9. Nórsko

19-ročný Jo Nørstebø nám mrskol dva kusy od modrej a namiesto toho, aby ste jeho sadistického bratranca zahádzali v Martinuse stoličkami, tak si od neho pýtate autogram na svojho Snehuliaka s dvomi guľami. A presne preto sme tam, kde sme - lebo sme pohostinní a pcháme sa všetkým tam, kde sú najhrubší.

PS: Vrah Harryho Holého je komorník. Spoiler alert!

8. Lotyšsko

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Lotyškovia síce mali po prvých troch zápasoch 18 inkasovaných banánov, ale nebol to žiadny #vážnystav. Trom favoritom poslúžili ako predjedlo a stále im reálne hrozí, že tento rok dopadnú lepšie ako my. Ako hlavné jedlo zjedli hodinárov v predĺžení a vo zvyšných zápasoch ich čaká dezert v podobe troch ľahkých šalátov.

PS: Pôvodný krokodíl Dundee bol z Lotyšska. Volal sa Arvīds Blūmentāls a zabil aj zjedol 10 tisíc krokodílov.

7. Fínsko    

He kysyvät Fin. "Millainen oli kesällä?"

Fin vastaa: "En tiedä. Olin humalassa molempina päivinä."

PS: Recept na sobotu je jednoduchý. Fíni majú slabinu v tomto hráčovi - Jäbnihoo Namantinääl.

6. Slovensko

Bolo tam kopec chýb, aj keď Kopechýb sedel. Posadiť kapitána na tribúnu si žiadalo zhruba toľko odvahy, ako povedať priateľke: „Si v tých šatách tučná a spal som s tvojou sestrou.“ Klobúk dolu pred Vladom, že sa odhodlal. Ten druhý Tomáš na centri trhal súpera za Surova. Od návratu do zostavy mal 1+2 po dvoch tretinách. Škoda, že nám v polovičke zápasu došla nafta. O Nóroch sa vie, že jej majú dosť na to, aby u nich mohla tankovať celá EÚ, takže nás prekorčuľovali aj s jedným prstom v Jurčinovi.

PS: Za ten úplný záver potlesk. Len škoda, že Trto stále hľadá, koho by našiel a stále nenachádza nič.

5. Rusko

Pri príležitosti osláv 70-teho výročia ukončenia 2. svetovej vojny by sme mohli požiadať našich východných priateľov o dodatočné vojnové reparácie, ktoré by nám mohli vrátiť napríklad v nedeľu večer v podobe vypustených troch tretín. Oni tie body aj tak nebudú potrebovať, keďže vo štvrťfinále umrú na krásu s kýmkoľvek.

PS: Alebo ich vybartrujme za Róberta, naše ľavicové krídlo.

4. Švédsko

Korunky chceli svetu v plnej kráse predviesť slávnu rybačkovú taktiku „Povoliť - pritiahnuť“. Švédi pritiahli, povolili, pritiahli, povolili... a potom drbli do vody aj s udicou. Ukázali nám akurát tak to, ako sa to nerobí.

PS: Až teraz som si všimol. Odkedy ich netrénuje Alfov foter, starý Willy?

3. Kanada

Otvorené javorové listy premiérovi si tam robia, čo sa im zachce. Nula tri po prvej tretine? Tak teda dobre, začnime hrať. Bum, bum, bäm a thankyouandgoodbye.

PS: Niekto si na nich vyskočí v semi, to vám hovorím.

2. USA

Polovica Američanov hrá o štipendiá, tá druhá o to, aby boli pripustení na reparát z maturity - to preto sa tak snažia! Ale teraz chvíľu vážne: USA je zatiaľ stopercentné a čakajú ich ešte Bielorusi, Dáni a Slovinci. Ak stopercentní byť vydržia, v poslednom zápase s nami už budú mať garantované prvé miesto v skupine.

PS: Večer predtým im hodiť zopár Sloveniek na hotel, nechať cez Poľanu preletieť niekoľko Obamových stíhačiek nesúcich pár kilogramov demokracie na východ... a máme deal.

1. Česko

V jednom momente šialeného absurdna som sa pristihol, ako Peppies držím palce. Áno, je to tak – človek vekom dospieva. A táto láskavá dobroprajnosť je neklamným znakom toho, že niečo také sa práve teraz deje so mnou.

PS: Žartujem. V ďalšom vydaní budú opäť poslední.       

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár