Pondelkové tréneroviny: V predchádzajúcej časti ste nevideli

11.05.2015 / Richard Hanzlik
Lukáš Opiela z FK Senica a Rodrigues Da Silva Ramon z AS Trenčín vo víkendovom ligovom zápase. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Lukáš Opiela z FK Senica a Rodrigues Da Silva Ramon z AS Trenčín vo víkendovom ligovom zápase. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Som vám dlžný report z pondelkovo-utorkového 28. kola našej ligy, ktorý som z dôvodu hokejovo-ligomajstrových povinností nestihol nielenže napísať, ale ani doteraz poriadne vidieť. Tak teda v skratke, toto sa stalo v minulej časti telenovely s názvom FortunaLiga. Slovan doma znásilnil a uštval Senicu s výsledkom 4:1, čo znamenalo aj jeho usadenie sa na zatiaľ štvrtom mieste. V Podbrezovej som očakával vysokú prehru proti Teletubbies, popravde šokoval ma hokejový a bláznivý výsledok 2:3. Krok k záchrane urobila Banská Bystrica, ktorá vyhrala na pôde ViOnu Strieborných Moraviec 1:0. Len čo z toho, keď tento víkend urobila zase dva kroky dozadu. Spartak prekonal moje negatívne očakávania a zaslúžene doma v Moravciach porazil Ružomberok, čo uznal aj Ivan Gauád. Je to chuap na spuávnom mieste. Mýlil som sa aj v zápase Trenčína proti Košiciam, ktorý skončil chudobným výsledkom jenna nula a AS naďalej šlape za titulom. Aby toho nebolo málo, netrafil som ani víťaza zápasu v Dunajskej Strede, ktorá si tri body pripísala po výhre nad Myjavou. Tojevšetko, poďme na nové kolo, nové zážitky a nové kapitoly v životoch futbalových idolov našich detí.

MFK Ružomberok - Šport Podbrezová 2:0, 1954 divákov

Na hrisku, ktoré zažilo aj titul, odohral Ružomberok svoj posledný zápas.Toto hrisko už doslúžilo a nahradí ho vyhrievané, že keby náhodou namrdalo snehu a chceli tam hrať futbal. Pod Gauádom je Ružomberok diametrálne odlišným mužstvom ako na jeseň a aj preto nebolo prekvapením, že zápas sa skončil v 33. minúte po góle Vraťa Greška do vlastnej siete. Domáci síce hostí do šancí pustili, ale posledné slovo mali oni. Dve červené karty v nadstavenom čase sú povestnou čerešničkou na torte a ligotali by sa aj v životopise Tomáša Řepku, prípade Joey Bartona.

MFK Košice - FC Spartak Trnava 1:0, 1560 divákov

Predĺžený víkend je pre košického športového fanúšika ideálny termín na návštevu futbalového štadióna. I nebolo tomu tak, hoci prišiel Spartak. S ním z dôvodu trestu neprišli fanúšikovia, a tak bola atmosféra ako na zápase prípraviek. Domáci, hoci oslabení a omladení, mali proti sebe priam hodového súpera. Spartak tento rok nedokáže na ihrisku súpera poraziť ani chrípku. Trnavský ofenzívny petting bez poriadnej šance nemal v zápase nárok na úspech. Navyše Košice mohli o osude zápasu rozhodnúť oveľa skôr, nebyť Kelavu. Trafil to až Viazanko po chybe obrany, a tak vyhral udatnejší.

FK Senica - AS Trenčín 0:4, 1543 divákov

Na úvod len to, že Senica vyhodila trénera z dôvodu názorových nezhôd. O aké témy išlo, prípadne či mali politicko-náboženský charakter, sa mi zistiť nepodarilo. Prípadne, či Kostelník nezverejnil na svojej sociálnej sieti nejakú prasačárnu. Alebo ho vedenie pristihlo, ako si v slabej chvíľke aj on zanadával na Kopeckého. Alebo to bude inak a extréner jednoducho mal nejaký názor. Takéto veci asi mužstvu nepomôžu a možno aj preto Senica dostala od Trenčína doma 4 zákusky. Zápas nalomil rýchly gól hostí a aj keď stále prichádzali ďalšie, domáci na vývoj nedokázali reagovať. Ľahké body pre Trenčín, škoda písať o zápase viac.

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 3:6, 2083 divákov

Výsledok druhého a tretieho setu sa nepodarilo zistiť, predpokladá sa však, že Myjava už po prvom hodila do ringu uterák. Zápas divoký ako dôchodca v Kauflande, neuveriteľný ako štátny rozpočet, dychberúci ako Matovičova nahrávka a nakoniec aj neférový ako zistenie, že Boris Kollár si stále ide svoje a MILF-ky mu to tolerujú. Myjava síce viedla, ale chyba v závere polčasu vrátila Slovanu nádej, ktorú zúročil v druhom dejstve. Takmer pod všetky góly belasej dužiny sa však podpísala laxnosť a chybovosť domácej obrany. Gergely si môže povedať, že bol pri posledných dvoch belasých 6-gólových kanonádach. Maroš Krajčí už údajne uvažuje o jeho angažovaní na hokejovú lavicu.

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 0:1, 616 divákov

Nádej Dukly v minulom kole ožila, ale stále jej verí len 616 rodinných príslušníkov a kamarátov. Proti Dunajskej Strede to mal byť zápas nádeje, keďže Moravce cestovali prehrať do Žiliny. Ale Dukla ukázala, že je ako malé dieťa. To sa dokáže mnohokrát prehrať aj samo a presne toto dokázala v sobotu Dukla. Hostia strelili gól po náhode veľkosti gréckeho dlhu a psychicky zničeným vojakom už nebolo viac treba. Teda Faškovi ešte jednu červenú v závere, ale ruku na srdce a nohu na solár súpera, neurobili by ste to aj vy?

MŠK Žilina - ViOn Zlaté Moravce 4:1, 1037 divákov

Škoda, že sa v našej lige stále hrá na ofsajdy. Nebyť tohto kapitalistického výmyslu, Moravce by v Žiline strelili o dva góly viac. Ale prvý regulérny gól strelili domáci, ktorých to odštartovalo k prvopolčasovej kanonáde. Druhý polčas boli už nežnejší a dopriali ofenzívne radovánky aj hosťom, ktorí sa aspoň symbolicky zapísali do štatistík. Inak, poznáte vo svete mužstvo, ktoré hrá o titul, ale na jeho zápasoch počujete elektrický prúd, ako si jemne sviští? Že nie? Choďte do Žiliny. Bzzzz, bzzzz.

TOP

Slovan, Trenčín.

FLOP

Spartak Trnava.

Tréner kola

Marek Fabuľa.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár