Na Berlín! Arrivederci, El Clásico

14.05.2015 / Tomáš Kolár
Gianluigi Buffon bude chytať vo finále Ligy Majstrov.  (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Gianluigi Buffon bude chytať vo finále Ligy Majstrov. / (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Ojedinelá okupácia hlavného mesta Nemecka vášnivými fanúšikmi z Iberijského poloostrova sa konať nebude.

Barca áno, Real nie

Barcelona, najmä vďaka jej neskutočne neskutočnému útočnému triu SNM (Suarez-Neymar-Messi), sa síce v utorok postarala o vykopnutie Bayernu Mníchov, trio forwardov Realu Madrid BBC7 (Bale, Benzema, Cristianoronaldo7) už také úspešné nebolo. 

Prielom v nálade, forme a možno aj aktuálnych medziľudských vzťahoch medzi hviezdami Blaugranas sa Ancelottimu urobiť nepodarilo. Dôležité atribúty, vlastné mužstvu do februára - marca tohto roku, zostali aj včera na San Bernabeu v kabíne, či skôr v nedohľadne. Carlo A. si toho rizika síce bol vedomý a od zápasu v Turíne hlásal zdravú nedočkavosť jeho tímu po vydarenej postupovej odvete, no nepomohlo.

Chválil rad radom všetkých hráčov, počnúc Ikerom Casillasom a kanonierom Ronaldom končiac. Na tlačovke pred zápasom oznámil, že Karim Benzema sa vyliečil zo zranenia kolena, chcel tak za každú cenu pomôcť celému hviezdnemu útoku. Benzema má popri strieľaní gólov schopnosť pozdvihnúť svojou prácou mentalitu spoluhráčov na ihrisku. Zľahčovanie nízkej ochoty niektorých jednotlivcov využívať plnohodnotne hráčske kvality Garetha Balea bol odvážny počin pred takým dôležitým zápasom, predznamenávalo však skôr rozkolísanú pozíciu hráča, a asi aj trénera.

Pokojní Taliani

Massimilliano Allegri na druhej strane s necharakteristickým (na Taliana) pokojom oznámil plnú pripravenosť Paula Pogbu na zaradenie do zostavy od začiatku zápasu a svoje presvedčenie, že všetci si uvedomujú obrovskú príležitosť, s ktorou nepočítal po semifinálovom žrebe nikto.

Juventus bol naozaj včera viditeľne v lepšej psychickej pohode. Taliansky titul má už týždne vo vrecku, odhodlanie dosiahnuť na svoj sen spolu s dokonalou obranou a herným sebavedomím včera znamenalo úspech. Bielo-čiernych, hrajúcich ako keby za celé Taliansko v azúrovej modrej, nevykoľajila ani hlúpa jedenástka v polovici prvého polčasu. Trpezlivo bránili, aktívne využívali príležitosti, ktoré sa im ponúkali. Keď Morata spracoval Pogbovu prihrávku uprostred šestnástky a po útočnícky zakončil, dosiahli postupový gól. 

Real sa nezmohol ani na predĺženie a tak Buffon a spol. mohli na plné hrdlá v Madride po zápase kričať Arrivederci, El Clásico! 

Tomáš Kolár

Tomáš Kolár

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár