Jágrparáda, to sú MS2015 v Prahe a Ostrave. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Jágrparáda, to sú MS2015 v Prahe a Ostrave. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Ani neviem ako dlho už očakávam Jágrov koniec kariéry.

LenOn

On nekončí a nekončí, ba práve chytá druhý, čo druhý, tretí, alebo štvrtý dych! A tak si stále Česi môžu nahovárať, že sú svetová špička. Napriek chabým výkonom v skupine, kde sa vytrápili prakticky s každým a proti súperom z TOP 8 uhrali 1 a 2 body, postúpili do štvrťfinále. Jágr rozhodol zlomové momenty vo viacerých zápasoch v skupine a posunul Čechov aj do semifinále vo štvrtok neskoro večer.

Starý vtip

Počas sledovania zápasu proti Fínom, v ktorom Jágr nazbieral 2 góly a 1 asistenciu, chodil po rozume starý dobrý vtip:

Na MS v hokeji sa hrá zápas Česko - Slovensko. Keďže Česi už postup majú istý, rozhodnú sa, že na zápas proti nám nastúpi iba Jágr, že on nás porazí sám a zvyšok tímu si skočí na pivko. Po prvých dvoch tretinách vyhrávajú Česi 1:0.

V 59. minúte sa však ozýva z tribún obrovské burácanie: Slováci vyrovnali. Po zápase prídu Česi za Jágrom do šatne a pýtajú sa ho: „Jardo, čo to má znamenať, ty si nevyhral?"

Jágr smutne odvetil: „Snažil som sa, chlapci, ale rozhodca ma už v druhej minúte vylúčil do konca zápasu."

Najtvrdšie trénujúci hokejista

Jágr nie je obyčajný hráč ako v piesni od Vaša Patejdla. Jágr je jeden z najlepších hráčov, akí kedy obuli korčule. Jágr je komplexný hráč a líder. Jágr je podľa všetkého najtvrdšie trénujúcim hokejistom v histórii. Jágr je Čech, a tak má aj to povestné české štěstíčko a dá gól aj bárs aj guľami. Jágr je rozdielový hráč.

Dovolím si tvrdiť, že Česi by bez Jágra skončili tento rok na 7. - 10. Mieste. Jágr však prišiel a napriek tomu, že sa prakticky v každom zápase zranil, Čechov dostal do bojov o medaile. A dovolím si tvrdiť, že pokiaľ by sme aj my mali svojho Jágra, tak máme o dve, tri medaily viac.

Náš najozajstnejší rozdielový hráč (v reprezentácii) bol Miro Šatan. Škoda, že mu telo a Chára neumožnili tiež hrať do päťdesiatky.