Pondelkové Tréneroviny - Liga Dukly zbavená

18.05.2015 / Richard Hanzlik a Michal Mácsai
Hráči Trenčína sa tešia. O ďalšiu výhru sa posunuli k titulu.  (photo: SITA/Tomáš Somr)

Hráči Trenčína sa tešia. O ďalšiu výhru sa posunuli k titulu. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

Story kola

Konečne sa v našej lige stalo, že klubu boli odrátané body za nevyplatené výplaty. A aby toho nebolo málo, hneď pri premiére si to odniesla Dukla a zaistila si tak definitívne servus. Odrátanie 3 bodov po skončení sezóny za neplatenie Pavlovi Jurčovi (v tej dobe ich najlepší strelec) pri súčasnej sedembodovej strate na Podbrezovú a troma poslednými zápasmi pred sebou nepotrebujete inžiniersky titul zo Sládkovičova na vypočítanie možností klubu zo sgdca gepubliky. Vojakov to však mrzieť nemusí, vypadli by aj bez tohto bonusu. Ja len dúfam, že to poslúži ako precedens (každý právnik s aspoň víkendovou školou teraz spozornie, pretože naše právo nepozná precedens) pre ďalšie kluby, ktoré s obľubou hráčov vyplácajú fiktívnou menou. Potom sa môže stať, že o rok bude na konci tabuľky súboj klubov s negatívnou bodovou bilanciou.

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:0, 1687 divákov

Kolo si predohrali ešte koncom marca, pretože momentálne už v Ružomberku neexistuje futbalový trávnik. Keďže to bolo pomerne dávno a body v tabuľke už dávno evidujeme, tak len poviem, že Ružomberok doma porazil Košice rozdielom pomocnej triedy.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:1, 2585 divákov

Ak tento rok Žilina získa titul, čo sa nestane, tak to bude vďaka týmto konkrétnym trom bodom. Zápas, v ktorom mali domáci viac streleckých pokusov ako fanúšikov spokojných s národnostným zaradením, by sa v 9 z 10 prípadov skončil ich výhrou. Hostia sa do šancí veľmi nedostávali a skórovali paradentózne až po inkasovanej červenej karte. Polhodinovú presilofku domáci využiť nedokázali, čo dáva našim hokejistom nádeje do skupinových bojov s Orbánovcami na MS v hokeji. Konečne sa na svete našlo mužstvo s impotentnejšiou presilofkou. A aby toho nebolo málo, Žilinčania zatiahli ručnú brzdu aj druhýkrát, a tak 10 minút dohrávali deviati. Mourinho by si toto víťazstvo založil do svojej zlatej edície.

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:1, 2912 divákov - report vysutého redaktora Michala Mácsaia

Pod Čákovým hradom sa odohral ďalší dôležitý zápas v boji o titul. Víťazstvo domácich by ukázalo cieľovú rovinku, na konci ktorej by mali uspieť tak ako kedysi SagVan. Naopak zaváhanie AS by výraznejšie zdramatizovalo boj o spomínaný ligový primát. Podľa dôležitosti aj úvod zápasu vyzeral, výraznejší vzruch spôsobili len nálety vtákov, ktoré z tribúny lietali ako Messerschmitty a domáci Šemrinec, ktorý dobiehal na bránkovej čiare podarenú malú domov. Hosťom zápas poriadne okorenil rozhodca, ktorý neprávom vylúčil brankára, nariadil penaltu a do brány musela Solnička - 1:0. Myjava zrovnala stav zo štandardnej situácie ešte do pauzy. Z tribúny sa ozvalo len "Bo*a Trenčín hrajte, mám polčas jednotku!".  #Si nezarobil. Po zmene strán už AS predvádzal svoj futbal, pridal 2 banány a pripísal si do tabuľky 3 body. Za zmienku stojí načasované striedanie Koolwijka, ktorý nastúpil, postavil sa k priamemu kopu a strelou do šibenice prisypal soli do otvorenej myjavskej rany. Škoda len, že hneď nestriedal naspäť. Najslabší výkon zápasu podali rozhodcovia, ktorí asi príliš sledovali vystúpenia svojich kolegov na hokejových MS, najmä červená karta bola z ríše snov. Naopak, najlepší výkon zápasu podali fanúšikovia čierno-bielych, ktorí neúnavne hnali svojich dopredu aj za nepriaznivého stavu. Palec hore aj pre trénera hostí, ktorého som stretol 40 minút pred zápasom v krčme pri štadióne. #SiZapil

ŠK Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0, 868 divákov

Výsledok je milosrdný, pretože Slovan mal celý zápas pod kontrolou a len vinou nepremenených šancí sa 868 divákov neradovalo z gólového koncertu, na ktorý si v posledných dvoch zápasoch zvykli. Dukla prišla na Pasienky vedomá si bodovej straty za Jurča a hráči už hrali viac za svoje budúce zmluvy ako za nereálne zotrvanie v lige. Slovan si v zápase polepšil v bojoch o Európu a zostupom Bystrice do druhej ligy už nebude pochýb o tom, ktorý štadión je najodpornejší na Slovensku.

Šport Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce 0:2, 1475 divákov

Keď budete rozmýšľať nad tým, ako potrestať neposlušného syna, pošlite ho na zápas Podbrezovej proti Zlatým Moravciam. Créme de la créme záchranárskeho futbalu, ktorého zostrih by mal zabrať menej ako 6 sekún, vyšiel lepšie hosťom a zabezpečil im záchranu v lige. Zápas sa niesol v duchu Účel svätí prostriedky aj keď sa na to nebude dať pozerať a ľudia začnú dáviť piatkový obed. Hostia čakali hodinu na to, čo domáci nevymyslia a keď naozaj nič nevymysleli, tak sa Moravce ujali vedenia z prvej strely na bránu. Domáci po góle pôsobili ako Milan Jurčina pri hre 4 na 4 v predĺžení a dali zabudnúť na nepríjemnú Podbrezovú z úvodu sezóny. Ich jediné šťastie teda je, že sa našiel aj horší mančaft.

FC Spartak Trnava - FK Senica 4:2, 1211 divákov

Zápas o Európu, a teda minimálne štvrté miesto v tabuľke, ktoré ju tento rok garantuje. Spartak chcel navyše opäť predbehnúť Slovan. Na prvý pohľad mu to uľahčilo vedenie Senice, ktoré ukončilo spoluprácu s Kóňom, Opielom, Majtánom a Čermákom, pretože sa rozhodlo napĺňať doteraz utajovanú filozofiu klubu postavenú na odchovancoch a nízkych platoch. Senica do zápasu vstúpila ako partia chalanov na hodovú zábavu vo vedľajšej dedine. Hneď vo dverách dostali tri rýchle bomby medzi oči a polčas sa skončil vedením Spartaka 4:0. Druhý polčas už boli hostia viac na lopte, dvakrát skórovali a Spartak sa dopredu príliš netlačil. Senické dni otvorených obrán tak pokračujú aj naďalej, vďaka čomu má Spartak európsku miestenku istú a Slovanu k nej stačí už len posledný krok.

TOP

Prvý polčas Trnavy.

FLOP

Podbrezová. 

Tréner kola

Branislav Mráz.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

Michal Mácsai

Michal Mácsai

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár