Pondelkové Tréneroviny - Dvaja zostupujúci

25.05.2015 / Richard Hanzlik
Trenčín oslavoval titul, Košice vyradili. Dva základné príbehy ostatných dní vo Fortunalige. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Trenčín oslavoval titul, Košice vyradili. Dva základné príbehy ostatných dní vo Fortunalige. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola

Story kola

Košice. Šok z preradenia mužstva zo stredu tabuľky do druhej ligy zahmlil trenčiansku radosť z prvého titulu. Takže tej sa povenujem v posledných Trénerovinách. Cez týždeň SFZ vyhlásilo, že odvolanie MFK nevyšlo a mužstvu neudelí prvoligovú licenciu na nasledujúcu sezónu. Nie sú lóve, nebude liga, ale bude druholigové derby proti Prešovu. Na prvý, ale aj na druhý pohľad logické rozhodnutie, keďže hráči nevideli výplaty už veľmi dlho a podobný scenár by hrozil aj o rok. Možno, ak by podobnú logiku aplikovali aj v SZĽH, do ligy by nastúpili asi 4 mužstvá a hralo by sa hneď play-off. A kto je hlavným vinníkom celej kauzy? Vedenie MFK? Ale prosím vás, tss. Predsa hráči, ktorí požadovali svoje výplaty a nechceli uveriť fiktívnemu splátkovému kalendáru, čím dostali klub do druhej ligy! Prečo viniť vedenie, ktoré si myslelo, že svojich zamestnancov platiť netreba a tú licenciu už klasicky v posledný deň nejako získajú? Škoda pre futbal, že v lige končí klub ako Košice. Šťastie pre futbal, že v lige končí človek, ako Podolák. Karma za Rezeša.

AS Trenčín - MŠK Žilina 0:1, 3500 divákov (vypredané)

Oslavy titulu prišla pokaziť Žilina v zápase toho najlepšieho, čo doma máme a čo do Európy v lete vysielame. Tá Žilina, ktorá v týždni Trenčínu titul dopriala vlastným zaváhaním a obrala nás tak o súboj o titul v priamom prenose. Vypredaná tribúna videla zápas, ktorý si mužstvá užili vzhľadom na fakt, že už o nič nešlo a mohli si zahrať futbal bez nejakých Borbélyovsko-Gauádovských kombinačných schematizmov. Žltí to na bielych tento rok vedia, keďže ich Trenčín nedokázal ani raz z troch pokusov poraziť. Kto vydržal zápas pozerať celý, videl nádielku šancí a pekných kombinácií, ktoré mohli vyústiť do viac ako jedného Jeličovho gólu z konca zápasu. Žilina bola domácim, myšlienkami už s troma promile ležiac pod Trenčianskym hradom s mažoretkami pod pazuchami, viac ako vyrovnaným súperom a Guľovci vyslali jasný signál o tom, že budúci rok to Ševeland nebude mať s obhajobou vôbec ľahké.

FC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:1, 2146 divákov

Posledný zápas v Moravciach, posledný zápas Janečku a Vyskočila pred svojimi fanúšikmi a do tretice posledný vonkajší zápas Bystrice v najvyššej súťaži, minimálne na rok. Tak, ako Spartak body z vonku nevozí, tak ich doma nepúšťa. Bojujúc o tretiu priečku nemal na výber a musel poraziť aj vyklusávajúcu Duklu. Rýchle vedenie, výhoda o jedného muža v poli a opäť gól z penalty zápas rozhodli a druhý polčas tak mal známky klasického zvoľnenia a dohrávania. Do hry sa dostali aj obaja derniéristi a vychutnali si tak zaslúžený potlesk za všetko, čo pre klub odviedli. O rok chce byť Spartak o priečku vyššie, tak teda uvidíme, aké Youtube posily privedie vedenie.

ŠK Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce 1:0, 485 divákov (vyľudnené)

Slovan k záveru sezóny svoju formu vygradoval, ako keby mal hrať finále Ligy majstrov. V týždni porazil Žilinu a pridelil tak titul Trenčínu. V sobotu k nemu zavítali už za vodou Zlaté Moravce a bolo jasné, kto si pripíše troch jetíkov do tabuľky. Lenže pršalo. A dosť. A teda ihrisko prialo skôr nakopávanému futbalu, na ktorý nie je domáci celok zvyknutý. A tak bol rád aj za gól Meszárosa, ktorý ho stále drží v boji o bronzové neexistujúce medaily.

Šport Podbrezová - DAC Dunajská Streda 2:3, 1450 divákov

Ako dobre pre Podbrezovú, že liga sa nehrá ešte mesiac. S touto formou by boli horúcim adeptom na zostup do druhej ligy. Mužstvo je mimo herne, ale aj psychicky a bez poriadnych posíl bude o ligový život bojovať aj o rok. Proti Dunajskej Strede to bol zápas o domácich nakopnutiach a následne obranných sklamaniach. Podbrezová je ako stará motorka, ktorú dlho nedokážete nakopnúť a v momente, keď sa to podarí, ste celý bez seba. Eufória chvíľu trvá, ale následne vám to zase skape. V sobotu to domácim skapalo hneď trikrát a také obranné chyby sa nevidia ani na FIFE.

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 1:1, 825 divákov

Aj tento zápas ukázal, že keď už mužstvám o nič nejde, hrá sa im ľahšie. Myjave sa hralo o to ľahšie, že už z prvej strely išli do vedenia. Hostia, aj keď predviedli svoj slabší výkon, s domácim držali krok a do polčasu vyrovnali. A môžu byť radi za remízu, pretože domáci mali toľko šancí, že mohli rozhodnúť nielen tento zápas, ale aj voľbu šéfa NKÚ. Inak klasický zápas mužstiev zo stredu tabuľky.

MFK Košice - FK Senica 1:1, 1001 divákov

Futbalový kar s dvoma rozdielnymi dejstvami. V prvom bolo vidno domáce odhodlanie po prežitej krivde, v druhom sa hostia zobudili a vyrovnali. Hlavne v závere už domáci nedokázali presvedčiť hlavu o tom, že im stoja dva kroky naviac za to, aby získali body, ktoré už mužstvo potrebovať nebude. Smutný koniec mužstva, ktoré herným prejavom do ligy patrilo.

TOP

Žilina.

FLOP

Podbrezová.

Tréner kola

Guľa a Ševela za prejav oboch mužstiev.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár