Futbalová nuda, ktorá zabaví Maradonnu aj bez koksu

05.06.2015 / Tomáš Turek
Rafa má dôvod ceriť zúbky. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Rafa má dôvod ceriť zúbky. / (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Už sú to skoro dva týždne, čo vo veľkých európskych súťažiach zaznel posledný hvizd sezóny. Okrem talianskej Serie A, lebo oni sú Taliani a hrali o týždeň dlhšie. Čakal som, že príde futbalová šeď a nuda vyplnená občasnými špekuláciami o tom kto, kde, na koľko a hlavne za koľko. No a že s príchodom novej sezóny začnú pribúdať zaujímavé prestupy, prípravné zápasy, všakovaké ázijské, austrálske či americké tour a bude špás. Lenže ten prišiel oveľa skôr, ako som čakal.

Trénersky twister

Začalo to hneď zostra, Ancelottiho nahradil Benítez, tréner ktorého tohtoročným najväčším úspechom bolo to, že sa udržal na trénerskej stoličke Neapola až dokonca sezóny. Skôr som čakal, že mu De Laurentiis niekde medzi pouličnými skládkami prestrelí obe kolená, ale nie, Rafa je trénerom Bieleho baletu. Ten Rafa, o ktorom sa hovorí, že by mal trénovať tím iba v pohároch a ligu by mal odkoučovať iný tréner. Potom fanúšikovia Liverpoolu vyhadzovali a stále vyhadzujú Rodgersa, lenže už aspoň skončili s rituálnymi tancami na privolanie Kloppa, ktorý oznámil pauzu od futbalu.

Ďalej to pokračovalo ukončením spolupráce medzi West Hamom a Samom Allardyceom, Kladivári sa rozhodli priviesť veľkú rybu a hovorí sa o Emerym, áno o tom Emerym, ktorý nedávno vyhral Európsku ligu so Sevillou. V trénerskej šaškaráde pokračoval Dick Advocaat, ktorý oznámil, že na lavičke Sunderlandu končí, len preto, aby mu vo vedení povedali: „Dick, nebuď dick a pokračuj,“ a tak po pár dňoch povedal, že hoci je Dick, tak nie je dick a bude pokračovať. A to ešte Manuel Pellegrini, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou skončí na lavičke Manchestru city oznámil, že budúcu sezónu zaútočí znovu na titul. To je možné, len bohvie, s ktorým tímom. No veselé to je všetko.

FIFA šou

Po veľkej korupčnej afére vo FIFA sa Blatter zaprisahával, že on jednak nikdy neodstal úplatok, ale hlavne čiastka nesedí. Sľuboval že, keď vyhrá voľby na prezidenta FIFA, ktoré mali byť o pár dní, tak to korupcii pekné spočíta. Voľby vyhral už piatykrát, a ako sľúbil – začal si to zratúvať s korupciou a po štyroch dňoch sa dopočítal – počas svojich 17 rokov prezidentovania si zarobil na úplatkoch toľko, že ako 79 ročnému dôchodcovi mu to na dožitie stačí. A tak radšej rezignoval. Pád domina na seba nenechal dlho čakať a vo štvrtok sa prihlásil John Delaney, šéf írskej futbalovej asociácie, ktorý povedal, že Íri dostali od Blattera 5 miliónov €, aby sa kvôli Henryho ruku v baráži a následný írsky nepostup s FIFA nesúdili. Milé.

Škatule, hejbejte se

Hoci sa prestupové okno v Anglicku ešte ani nezačalo, špekulácie a klebety bzučia nahlas ako sršní úľ. Nevyhnete sa im. Tento rok sa zdá, že nás čaká ďalšia nekonečná prestupová sága -  odchod Davida de Geu do Realu Madrid, ktovie, ako sa to skončí. Musí sa vyriešiť ešte osud Petra Čecha, nášho brata, a klebety sa vynárajú aj ohľadom prestupu tottenhamského Huga Llorisa. Vo štvrtok podpísal Liverpool prvú posilu, ako voľný hráč prichádza James Milner z Citizens. V Liverpoole by mal zarábať 150 tisíc £. Okej, voľný hráč, angličan, reprezentant, ale 150 tisíc? Nuž, nedbám. Šumy ako z pravého šampanského počuť aj príchode Radamela Falcaa do Chelsea, informujú o tom seriózne zdroje. Žiadne daily nezmysly, uvidíme, čo z toho vznikne. Ale mať v útoku Costu, Falcaa a Rémyho je príliš veľký luxus, hlavne, keď hráte na jeden hrot.

Ale o inom som chcel – bál som sa, že sa takto v júni budem  futbalovo nudiť. Ale toto? Toto sú pecky väčšie ako Shaquillove O`Nealove topánky. Jedna väčšia ako druhá. Zatiaľ sa kráľovsky bavím a navyše? V sobotu je finále Ligy majstrov. Barcelona – Juventus. Suárez a Chiellini, aj keď sa povráva, že obranca Starej dámy nenastúpi. Mám podané, že v tomto zápase bude červená karta, tým pádom by sa moje šance na výhru výrazne znížili. Uvidíme, každopádne, si prestávka udrží toto nastolené tempo, tak žiadna uhorková sezóna nehrozí a Gréci si nebudú mať z čoho urobiť tzatziky.

Tomáš Turek

Tomáš Turek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár