V HNtelevízii s Františkom Laurincom

08.06.2015 / Denis Bohumil Schvarcz
Pán Laurinec vľavo, Bohumil vpravo. (photo: HNtelevízia)

Pán Laurinec vľavo, Bohumil vpravo. / (photo: HNtelevízia)

Ako možno viete, možno ešte nie, dostal som ponuku mať športovú reláciu s príznačným názvom "Takurčitee" na HNtelevízii. No povedzte, dalo sa odolať? Nedalo, prišla od zamestnávateľa, môžem ju dokonca vyrábať v pracovnom čase. Win-win!

V minulom týždni som absolvoval ďalší rozhovor, aj na druhý pokus oproti mne sedel skúsený funkcionár. Po Igorovi Nemečkovi František Laurinec. Dlhoročný šéf slovenského futbalu, dnes člen exekutívy UEFA. Nebude to tak donekonečna, kolegovia plánujú už na najbližšie natáčanie dostať do nového štúdia aktívneho športovca :)

Znova sme spolu hovorili približne tridsať minút, znova z nich vzniklo niekoľko kratších videí. Ešte nie je technicky možné, aby som ich sem priložil a mohli ste si tak pozrieť našu debatku na tomto mieste, nič vám ale nebráni kliknúť si na odkaz a pozrieť si ho na webe HNtelevízie. Všetko bude. 

Čo FIFA urobila dobre? 

Jednou z tém bola samozrejme aktuálna situácia vo FIFA. Škandál, ktorý zdanlivo deň po dni prináša nové informácie o desiatkach miliónov nepoctivých dolárov a pofidérnych spôsoboch, akým sa vyberali dejiská záverečných turnajov majstrovstiev sveta, neustál ani šéf organizácie. Sepp Blatter oznámil niekoľko dní po znovuzvolení rezignáciu, asociácia spravujúcej futbal na jeho najvyššej úrovni sa radikálnym zmenám evidentne nevyhne. Bol najvyšší čas. 

Michel Platini, legendárny francúzsky futbalista a prezident UEFA je jedným z možných nástupcov Blattera. Opýtal som sa preto Františka Laurinca, blízkeho spolupracovníka skvelého Platiniho, čo vlastne urobila FIFA dobre? Odpoveď nájdete na tomto linku. 

Musíme postúpiť, aby sme boli aspoň na nule

Zaujímalo aj vás, ako použilo Slovensko, respektíve futbalový zväz, peniaze za postup na MS v JAR 2010? Nuž, zaplatili staré záväzky. Tak to vraj funguje. Peňazí málo, aby futbalový zväz neživoril, musia raz za čas reprezentanti postúpiť na veľký turnaj. Aký dlhý je ten uhorský rok? Aj na to som sa pýtal pána Laurinca

Je možné, že v priebehu pondelka, utorka, ešte kolegovia vytiahnu nejaký ďalší úryvok z rozhovoru. Neskôr, keď vyriešia technické rébusy, pridajú aj celý rozhovor. Sledujte HNtelevíziu a Takurčitee v jej rámci a o nič neprídete. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár